Komfort dla Ciebie

Wiemy, jak duży wpływ na komfort studiowania ma odpowiednia infrastruktura. Każdego roku staramy się więc modernizować i unowocześniać wnętrza i budynki.

We wszystkich naszych obiektach mamy sale ćwiczeniowe, wykładowe oraz nowoczesne laboratoria komputerowe wyposażone w sprzęt audiowizualny. Są one także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Nasze uczelnie znajdują się w dobrze skomunikowanej części miasta, a często w samym jego centrum, na zajęcia dojedziesz więc wygodnie i na czas. Dodatkowo skorzystasz ze znajdujących się w pobliżu sklepów, centrów handlowych, kin, restauracji, kafejek i siłowni.

W budynkach WSB

 • możesz korzystać z laboratoriów komputerowych i specjalistycznych, np. RFID, CISCO, SAP Next-Gen, MAC, biblioteki, czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe (w tym również dla osób z niepełnosprawnościami) i punktów ksero (często z możliwością skanowania)
 • pokoi cichej i głośnej pracy, które najczęściej znajdują się w bibliotece. Dzięki specjalnie przygotowanym, wyciszonym pomieszczeniom zyskasz miejsce, w którym będziesz mógł pracować w grupie, np. nad projektem, nie przeszkadzając innym czytelnikom, a zbiory biblioteczne będą na wyciągnięcie ręki
 • połączysz się z bezpłatną siecią Wi-Fi
 • w przerwach między zajęciami będziesz mógł zrelaksować się w specjalnie zaaranżowanych do wypoczynku strefach studenta, a w cieplejszych porach roku w zielonych częściach naszych  kampusów
 • znajdziesz sklepiki z jedzeniem i kawą, automaty z przekąskami i napojami oraz bistro, w którym zjesz ciepły (także wegetariański) obiad.

Dla osób z niepełnosprawnościami

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i chcesz rozpocząć studia, możesz skorzystać z wielu ułatwień, na przykład:

 • indywidualnego toku studiów, zmiany warunków uczestniczenia w zajęciach oraz ich zaliczania
 • możliwości nagrywania zajęć i wykorzystania posiadanych przez uczelnię lub własnych urządzeń dodatkowych, np. powiększalnika, dyktafonu
 • stypendium dla osób z niepełnosprawnościami
 • indywidualnych warunków korzystania z zasobów biblioteki i czytelni oraz przystosowanych dla osób niedowidzących stanowisk komputerowych
 • specjalnego sprzętu: laptopów, tabletów, dyktafonów, czytników e-booków, notebooków, lupy elektronicznej
 • oznaczeń w alfabecie Braille’a usytuowanych na terenie uczelni
 • wsparcia w aktywizacji zawodowej.

 

Nauka wygodna i efektywna

Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego procesu edukacji. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje weszły do kanonu powszechnie używanych narzędzi w procesie kształcenia na studiach. Nasi studenci korzystają z wielu takich narzędzi ułatwiających naukę i organizację studiów, rozwijając przy okazji swoje kompetencje cyfrowe.  

Extranet - to nasz wewnętrzny serwis internetowy, dzięki któremu Twój kontakt z uczelnią jest szybki i bezproblemowy. Za pomocą kilku kliknięć uzyskasz najważniejsze informacje na temat organizacji studiów, płatności czy wydarzeń na uczelni. Extranet jest dostępny również w aplikacji mobilnej mojaWSB.
Platforma edukacyjna Moodle – to tutaj wykładowcy umieszczają materiały z zajęć, projekty grupowe, quizy i zadania. Dzięki Moodle możesz komunikować się z dowolnego miejsca z wykładowcą i kolegami przez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub komunikator – wystarczy tylko dostęp do Internetu.
Oprogramowanie specjalistyczne – w zależności od kierunku czy specjalizacji nauczysz się wykorzystywać branżowe programy, np. Corel Draw Graphic Suite, Photoshop Elements, Adobe Premiere Elements, SAP, Płatnik, Symfonia FK, Reset R2 FK, JIRA, EKONCEPT, MERLIN X, BLUEVENDO, SDL Trados Studio i wiele innych, o których informacje znajdziesz w opisie specjalności.
Branżowe Symulacje Biznesowe – to gry edukacyjne uczące przedsiębiorczości, dzięki którym założysz i poprowadzisz z zespołem wirtualną firmę! Będziesz podejmował decyzje, obserwował, jaki wpływ mają na Wasze przedsięwzięcie, i analizował ich skutki.
MS Teams, ZOOM, Hangout, Clickmeeting – te platformy umożliwiają zdalną komunikację z wykładowcą i grupą oraz gromadzenie w jednym miejscu treści z zajęć, dokumentów i aplikacji. Dzięki nim możesz m.in. uczestniczyć w zajęciach online, pracować nad projektem w podgrupach, prowadzić dyskusje, tworzyć indywidualne notatki czy dzielić się plikami.
Pakiet MS Office 365 – w jego ramach dostaniesz dostęp do aplikacji, takich jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote. Dzięki nim możesz komunikować się oraz współpracować z wykładowcą i grupą.