Zrealizowane projekty

letnia_szkola_liderow_na_krymie.jpgLetnia Szkoła Liderów na Krymie
Jak co roku we wrześniu studenci z WSB we Wrocławiu wzięli udział w Letniej Szkole Liderów na Krymie. Jest to przedsięwzięcie organizowane cyklicznie od ośmiu lat we współpracy z Narodowym Uniwersytetem Górniczym w Dniepropietrowsku- Instytutem Ekonomii, będące ukraińską odpowiedzią na Letnią Szkołę Przedsiębiorczości we Wrocławiu. W tym roku w Szkole Liderów wzięło udział 10 studentów z Wrocławia i Opola oraz jedna studentka WSB z Torunia.

Cele organizowanych zajęć:

 • zaznajomienie studentów ze współczesnymi trendami w zarządzaniu
 • wykreowanie u uczestników zachowań pożądanych na międzynarodowym rynku pracy dzięki programom szkoleń i gier symulacyjnych
 • aktywizacja młodych ludzi w wielu obszarach.

Poza programem merytorycznym proponuje się młodzieży zajęcia sportowe, gdzie uczestnicy mogą wykazać się sprawnością fizyczną. Bogata oferta turystyczna obejmuje między innymi wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Półwyspu Krymskiego: wspinaczkę na szczyty Mangub i Aj Pietri, oraz zwiedzanie pozostałości po fascynującej kulturze tatarskiej, m.in. w Bakczysaraj. Nieodłącznym elementem Szkoły Liderów jest również konkurs talentów, gdzie młodzi ludzie mogą wykazać się swoimi zdolnościami, prezentując rozmaite pasje takie jak: pokazy tańca, sztuk walki, gry na instrumentach itp.

Ciekawy program zajęć merytorycznych, bogata oferta integracyjno-turystyczna jak i niesamowicie przyjazne przyjęcie ze strony ukraińskich gospodarzy sprawiają, że studenci ciepło wspominają pobyt na Krymie, a Szkoła Liderów po raz kolejny zakończyła się pełnym sukcesem.

Konferencja Studencka w Edynburgu i w Odessie
W bieżącym roku akademickim studenci wrocławskiej WSB po raz pierwszy wzięli udział w międzynarodowych konferencjach naukowych, które odbyły się w Edynburgu i Odessie.

 • Konferencja Studencka w Edynburgu realizowana w ramach Business Association przybliżyła studentom wymagania i realną sytuację na rynku pracy. Cykl interesujących wykładów i inspirujących warsztatów pomógł studentom określić personalną ścieżkę rozwoju zawodowego oraz uświadomił im ich słabe i mocne strony poprzez dokładną analizę najbardziej poszukiwanych przez pracodawców kwalifikacji.
 • Konferencja Odessa National University United Nation 2010  dotyczyła najważniejszych, geopolitycznych problemów współczesnego świata. Podczas międzynarodowej debaty studenci wrocławskiej WSB  analizowali zagadnienia związane z przestępstwami ekonomicznymi na świecie i poszukiwali efektywnych sposobów rozwiązania tego problemu.

Letnia Szkoła Przedsiębiorczości we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu co roku organizuje Letnią Szkołę Przedsiębiorczości dedykowaną studentom z Polski i Ukrainy. Poprzez udział w ciekawych warsztatach oraz oryginalnych panelach edukacyjnych uczestnicy zdobywają profesjonalną wiedzę w dziedzinie zarządzania i przedsiębiorczości. Letnia Szkoła to nie tylko nauka, ale również możliwość uczestniczenia w interesującym programie turystycznym i integracyjnym.

W ramach Letniej Szkoły Przedsiębiorczości we Wrocławiu zorganizowaliśmy "Forum kulturalno - menedżerskie młodzieży z Polski i Ukrainy drogą do europejskiej dojrzałości obywatelskiej" sfinansowane w całości z programu Młodzież w Działaniu. Forum, oprócz wartości merytorycznej, został wzbogacony o zagadnienia związane z komunikacją międzykulturową w biznesie międzynarodowym.

petersburg_extranet.jpgOlimpiada w Sankt Petersburgu
Studenci WSB we Wrocławiu wzięli udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Przedsiębiorczości w Sankt Petersburgu. Projekt, w których uczestniczyły uczelnie aż 15 krajów i w sumie ponad 400 studentów, został zorganizowany przez Uniwersytet Inżynieryjno-Ekonomiczny w Sankt Petersburgu. Podczas Olimpiady uczestnicy rywalizowali w 17 sesjach ekonomicznych. Studenci WSB spróbowali swoich w „konkurencjach” Światowa Ekonomia oraz Rachunkowość i Analiza Finansowa. Nasz najlepszy student zajął dobre 11 miejsce w swojej sesji.

Udział w Olimpiadzie w Sankt Petersburgu to kolejny etap na międzynarodowej ścieżce rozwoju wrocławskiej uczelni. Dzięki projektowi nasi studenci mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami biznesu oraz wymienić doświadczenia w międzynarodowym środowisku akademickim. Uczestniczyli również w praktycznie ukierunkowanych seminariach i warsztatach prowadzonych przez znakomitych wykładowców uniwersyteckich oraz doświadczonych praktyków biznesu. Podczas zajęć analizowano światowe tendencje funkcjonowania przedsiębiorstw w rozwiniętych gospodarkach rynkowych i konfrontowano je z warunkami biznesowymi w Europie Wschodniej. Po naukowych sesjach studenci podziwiali Sankt Petersburg i poznawali kulturę Wschodniej Europy.

Przeczytaj felieton uczestnika Olimpiady w Sankt Petersburgu "Odkrywając Europę Wschodnią".

International Business Week we Wrocławiu
Co roku w wiosennej aurze odbywa się  Business Week we Wrocławiu. Przykładowo w 2011 roku gościliśmy studentów reprezentujących aż 10 krajów:

international_business_week_we_wroclawiu.jpg

 • Niemcy
 • Czechy
 • Holandię
 • Belgię
 • Rosję
 • Ukrainę
 • Łotwę
 • Litwę
 • Hiszpanię
 • Polskę.

Uczestnicy w oryginalny sposób doskonalili umiejętności Zarządzania Projektami biorąc udział w pasjonującej grze symulacyjnej "Massawa - Port of Africa". Praca w międzynarodowych grupach przebiegała w miłej atmosferze i była ciekawym doświadczeniem, które wymagało przełamywania barier językowych i kulturowych. Uśmiech nie znikał z twarzy uczestników przez cały czas trwania projektu. Część praktyczną wzbogaciły była dwa interesujące wykłady prowadzone przez dr Marcina Żmigrodzkiego i dr Norberta Reemera.

Studenci chętnie korzystali również z bogatego programu integracyjno-kulturoznawczego, w nieszablonowy sposób prezentując swoje kraje, uczelnie oraz specjały kulinarne. Uczestnicy mieli okazję spróbować, m. in.:

 • holenderskiego sera
 • oryginalnej belgijskiej czekolady
 • lokalnych napojów
 • przysmaków kuchni łotewskiej.

Program przewidywał także zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem oraz wycieczkę po najciekawszych zakątkach Dolnego Śląska.

Business Week jak zwykle zakończył się wielkim sukcesem udowadniając po raz kolejny jak ważna jest integracja międzynarodowa na poziomie studenckim. Studenci mieli okazję nie tylko wziąć udział w interesującej sesji naukowej, ale przede wszystkim wymienić doświadczenia i poznać nowych ludzi. Dla wszystkich uczestników Business Week to niezapomniany tydzień, którego wydarzenia na długo pozostaną w pamięci.

Warsztaty Ekonomiczne w Niemczech
W maju 2009 r. WSB we Wrocławiu zorganizowała Warsztaty Ekonomiczne w Niemczech pozyskując na ten cel środki z Fundacji DAAD.

Celem projektu było zapoznanie się z niemieckim systemem bankowym przez polskich studentów, wymiana doświadczeń z niemieckimi partnerami oraz pogłębienie wiedzy o europejskim systemie bankowym poprzez praktycznie ukierunkowane wykłady i warsztaty z udziałem pracowników niemieckich instytucji finansowych.