Niebawem zaczyna się nowy rok akademicki i chcemy powiedzieć Wam o tym, jak będą wyglądały zajęcia na studiach podyplomowych od października.
 
Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Wyższych Szkół Bankowych jest bardzo duża, podjęliśmy decyzje o tym, że zajęcia w roku akademickim 2020/2021 na studiach podyplomowych rozpoczniemy w formie hybrydowej (mieszanej).* 
 
Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo i to, by studiowanie w WSB niosło ze sobą pozytywne doświadczenia! 

Uwaga!

* W przypadku decyzji władz państwowych, powiatowych lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, zajęcia dydaktyczne będziemy prowadzić tylko w formule zdalnej. Jesteśmy gotowi na każdy z możliwych wariantów kształcenia!

 

Co oznacza hybrydowa forma kształcenia?

  • Zajęcia będą odbywać się w modelu mieszanym (tj. w trybie tradycyjnym i zdalnym), w którym zajęcia będą w większości realizowane w trybie tradycyjnym. W przypadku konieczności prowadzenia zajęć w trybie zdalnym, będą one realizowane w czasie rzeczywistym – synchronicznie, przy użyciu narzędzi i technik umożliwiających kształcenie na odległość.

  • Na zajęciach w trybie tradycyjnym spotkamy się w budynkach uczelni. Będzie obowiązywał nas reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne. 
     

Szczegółowe informacje o tym, które zajęcia będą odbywać się w formie tradycyjnej, a które w mieszanej, otrzymają Państwo od nas w październiku, przed rozpoczęciem zajęć. 

Technologiczne udogodnienia

Bez względu na formę kształcenia - stacjonarną, hybrydową czy zdalną, jako słuchacz WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

  • darmowy dostęp do pakietu MS Office 365, obejmującego popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć zawartość w ramach np. prac projektowych. Dowiedz się więcej
  • Materiały do zajęć na platformie Moodle, z której korzystamy od wielu lat. Jej zaletą jest to, że jest sprawdzona przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie i ma wiele rozbudowanych funkcjonalności. Dowiedz się więcej
  • elektroniczne zasoby Biblioteki WSB, które obejmują ponad 2000 tytułów! W zasobach elektronicznych udostępniamy 2 platformy książek online (Ibuk Libra i Nasbi), bazy danych m.in.: prawnicze (LEX i Legalis), finansowo-księgowe (Inforlex) i inne. Więcej informacji znajdziesz na stronie www Biblioteki.

Uczelnia dostępna 24h

Podobno są uczelnie, gdzie studenci muszą szukać wykładowcy, by poznać ocenę z egzaminu. W WSB stawiamy na wygodę, dlatego wiele studenckich spraw załatwisz u nas online.

  • Extranet – to wirtualna uczelnia, do której masz dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy, że skorzystasz z Internetu i zalogujesz się na swoim telefonie lub komputerze. 
  • Aplikacja mojaWSB – plany zajęć, oceny, numery telefonów, adresy i bieżące informacje z uczelni w Twoim telefonie.

Przygotowani do kształcenia zdalnego

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie. Wykorzystaliśmy naszą coroczną ankietę, w której oceniane są studia i obsługa administracyjna w Wyższych Szkołach Bankowych, aby sprawdzić jaka jest opinia na ten temat naszych studentów. W badaniu, które przeprowadziliśmy w dniach 29.05-21.06.2020 r., wzięło udział 11 818 studentów I i II stopnia.

 

Bardzo cieszy nas, że aż 82% z nich jest bardzo zadowolonych lub zadowolonych z działań podjętych przez WSB w czasie pandemii koronawirusa. Wysoko zostały ocenione ćwiczenia, wykłady, przygotowanie wykładowców do prowadzenia zajęć online, a także praca działów obsługowych. 


Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

wsb bam covid

Bezpieczeństwo na uczelni

Chcemy Was jak najczęściej gościć na terenie uczelni! Żeby było to możliwe i bezpieczne dla nas wszystkich, musimy przestrzegać określonych zasad. Zobacz, co powinieneś zrobić, żeby przebywanie w WSB i bezpośredni kontakt z wykładowcami i kolegami był bezpieczny.

 
Bezpieczeństwo na uczelni