Opis kierunku

Studia podyplomowe Trener Biznesu mają na celu ukazanie słuchaczom znaczącej roli trenera- szkoleniowca w organizacji oraz zadań, jakie stoją przed nim w kontekście realizacji firmowej strategii personalnej. W ramach zajęć słuchacze zdobędą wiedzę z zakresu budowy procesu szkoleniowego począwszy od przeprowadzenia analizy potrzeb szkoleniowych, realizacji procesu szkoleniowego z wykorzystaniem najnowszych metod oraz narzędzi szkoleniowych a na ewaluacji procesu szkoleniowego kończąc.

Co zyskujesz?

 • Umiejętności prowadzenia szkoleń, poznanie metod oraz narzędzi wykorzystywanych w pracy szkoleniowca.
 • Nauczysz się doboru i stosowania odpowiednich metod i narzędzi badawczych w realizacji cyklu szkoleniowego.
 • Praktyczną umiejętność reagowania na zachowanie grupy szkoleniowej, rozwiązywanie trudnych oraz konfliktowych sytuacji w grupie.
 • Praktyczną umiejętność wpływania na zachowanie grupy szkoleniowej, wykorzystania swojej mowy ciała do komunikacji z grupą.
   

Dla kogo?

 • Absolwentów szkół wyższych, którzy swój rozwój zawodowy wiążą z działami HR w organizacjach. 
 • Osób chcących pełnić rolę trenerów i trenerów wewnętrznych. 
 • Dla osób pracujących w działach związanych w zarządzaniem zasobami ludzkimi.
 • Dla Menedżerów oraz Kadry Zarządzającej, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje przy wystąpieniach publicznych.
 • Dla  specjalistów różnych dziedzin, którzy chcą nauczyć się form dzielenia się wiedzą z odbiorcami.
 • Dla szkoleniowców, którzy chcą usystematyzować wiedzę oraz poznać nowe narzędzia oraz metody pracy.
   

Opinia wykładowcy

Studia podyplomowe na kierunku Trener biznesu mają na celu ukazanie słuchaczom znaczącej roli trenera – szkoleniowca w organizacji oraz zadań, jakie stoją przed nim w kontekście realizacji firmowej strategii personalnej. W ramach zajęć słuchacze zdobędą wiedzę z zakresu budowy procesu szkoleniowego, począwszy od przeprowadzenia analizy potrzeb szkoleniowych, realizacji procesu szkoleniowego z wykorzystaniem najnowszych metod oraz narzędzi szkoleniowych, a na ewaluacji procesu szkoleniowego kończąc. 

Grzegorz Rippel

Kierownik merytoryczny kierunku

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów obejmuje zajęcia m.in. z zakresu metod i narzędzi pracy szkoleniowca, prowadzenia i ewaluacji szkoleń, przygotowania materiałów merytorycznych na szkolenia. 

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2

Wykładowcy

Marek Nowak
Grzegorz Rippel

Od 2000 roku związany z branżą szkoleń, doradztwa organizacyjnego i personalnego. Założyciel firmy szkoleniowo-doradczej ILLUSTRO. Absolwent socjologii o specjalizacji socjologia organizacji i zarządzania oraz  kierunkowych studiów podyplomowych (m.in. coaching, doradztwo zawodowe)....

Natalia Kotas-Rippel

Trener i konsultant ILLUSTRO, psycholog pracy i organizacji, doradca kariery.  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego – Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Szkoły Trenerów. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz International Association of Applied Psychology. Certyfikowany...

Marek Nowak

Konsultant i trener w zakresie wdrażania systemów wspierających rozwoju kompetencji personelu.  Inżynier ekonomii i zarządzania (Politechnika Opolska) . Wdraża rozwiązania informatyczne w obszarze HR. Posiada ośmioletnie doświadczenie w realizacji usług doradczych m. in. z zakresu...

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole

E-mail: opole@wsb.wroclaw.pl
Tel.: 77 401 94 44 /01/02/03

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00-17:00
Pobierz stronę do PDF