Opis kierunku

Podczas studiów podyplomowych rachunkowość i finanse dla nieekonomistów zrealizujesz program od podstaw. Jest to szczególnie ważne jeśli jesteś osobą, która zamierza rozpocząć swoją przygodę z rachunkowością i nie musi obawiać się tego, że program będzie niedostosowany do Twoich umiejętności i wiedzy.

sp_racheko

Co zyskujesz?

  • Na zajęciach prowadzonych w formie warsztatów oraz ćwiczeń, poznasz zasady i specyfikę funkcjonowania rachunkowości jako systemu informacyjnego oraz podstaw finansów osobistych jak i działalności gospodarczej.
  • Obecnie zawód księgowego został zderegulowany, powyższe studia mogą stać się potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji.

Dla kogo?

Studia kierowane są do osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego: humanistów, filologów, inżynierów po kierunkach ścisłych, ewentualnie dla osób, które chcą usystematyzować swoją dotychczasową wiedzę w tym zakresie. Rozumienie poszczególnych kategorii finansowych jest bardzo ważne, także dla osób, które na co dzień zajmują się bardziej „miękką” tematyką.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku rachunkowość i finanse dla nieekonomistów w WSB w Opolu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 164
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Mariola Kotłowska
Monika Zdziarska
dr Katarzyna Piotrowska
Mariola Kotłowska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, posiada doświadczenie dydaktyczne. Współpracowała z Uniwersytetem Ekonomicznym oraz WSB we Wrocławiu. Specjalista z zakresu controllingu, rachunkowości zarządczej oraz rachunku kosztów. Doświadczenie praktyczne w dużych korporacjach...

Monika Zdziarska

Od 1994 r. związana zawodowo z organami podatkowymi, specjalizuje się w podatku od towarów i usług.  Od 2001 r. pracuję w Izbie Skarbowej we Wrocławiu. Ma status trenera i jest urzędnikiem służby cywilnej. W latach 2006 do 2010 jako szkoleniowiec z zakresu podatku VAT współpracowała...

dr Katarzyna Piotrowska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Księgowa, prowadziła księgi rachunkowe w spółkach handlowych. Specjalizuje się w rozliczaniu prac badawczo – rozwojowych oraz sporządzaniu sprawozdań skonsolidowanych.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole

E-mail: opole@wsb.wroclaw.pl
Tel.: 77 401 94 44 77 401 94 01/02/03 539 670 648 539 670 650 698 932 970

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00-17:00
  • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF