Co zyskujesz studiując psychologię w WSB?

psychologia_1

W trakcie studiów nauczysz się m.in. o tym, jak rozumieć motywy ludzkiego zachowania, w jaki sposób człowiek gromadzi doświadczenie, co dzieje się jego emocjami, co zorganizuje jego osobowość. Zobaczysz, jak możesz wspierać innych w rozwoju osobistym i zawodowym.

Oferujemy pierwszą na terenie Opolszczyzny, i jedną z niewielu w kraju, PSYCHOLOGIĘ o profilu PRAKTYCZNYM. W przeciwieństwie do profilu ogólnoakademickiego studia praktyczne nastawione są na kształcenie umiejętności i kompetencji potrzebnych do wykonywania zawodu psychologa między innymi, jako: terapeuty, doradcy, diagnosty, coacha, trenera.  
Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów wprowadziliśmy możliwość realizacji zajęć praktycznych w wymiarze ponad połowy programu studiów.

psychologia_3

Praktyki zawodowe możesz realizować w instytucji zgodnej z kierunkiem studiów w wymiarze 832 godzin. To 4 razy więcej możliwości zdobycia doświadczenia niż na kierunku ogólnoakademickim. 
Dzięki praktykom masz szansę na skonfrontowanie własnej wiedzy i umiejętności z wymaganiami stawianymi przez konkretnych pracodawców. Praktyki rozpoczniesz już na 3 roku, aby trafniej dokonać wyboru specjalności.
Układamy plan tak, abyś miał czas poświęcił go na naukę oraz na realizowanie praktyk i zdobywanie doświadczenia zawodowego.

 

 

Ped

W trakcie studiów będziesz mógł razem z wykładowcami aktywnie uczestniczyć w życiu kierunku. Rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w salach wykładowych ale także w trenie. Poza tym zaprosimy Cię do udziału w dodatkowych szkoleniach, warsztatach czy kołach naukowych. 

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!

do 10 lutego
czesne już od
390 zł
340 zł
miesięcznie

Zapisując się do 10 lutego, zyskujesz:

  • 600 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego

  • dodatkowo jesteś zwolniony z opłaty wpisowej. 

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej.

Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1000 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

Opinia wykładowcy

Alicja-Żak-Łykus

Psychologia o profilu praktycznym to nowy kierunek opracowany z myślą o bieżących potrzebach rynku pracy. Jako student psychologii praktycznej będziesz miał możliwość pozyskać wiedzę, umiejętności praktyczne, nabyć kompetencje społeczne. Dzięki temu będziesz przygotowany do odgrywania aktywnej roli w życiu społecznym i zawodowym. Jako psycholog będziesz znał i rozumiał wagę swojego zawodu, a także będziesz potrafił wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce. Jeśli już pracujesz to kompetencje zdobyte podczas studiów mogą być przydatne w pracy menadżera, nauczyciela, opiekuna, szkoleniowca, specjalisty w działach HR, czyli wszędzie tam, gdzie masz do czynienia z drugim człowiekiem. 

mgr Alicja Żak-Łykus

menedżer kierunku psychologia

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Spotkasz prawdziwych pasjonatów – wykładowców, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy bardzo chętnie wprowadzą Cię w arkana zawodu psychologa.
psychologia_5
Zgłębiać ludzką naturę i rozumieć psychikę, a także to co czujemy i myślimy, jak postępujemy oraz komunikujemy się z innymi osobami.
Student z laptopem
Korzyści dla pracowników firm
Szukać odpowiedzi na pytania o motywy naszych działań, emocje, jakie nam towarzyszą oraz o to, jak postrzegamy siebie i otoczenie, co na to wpływa.
psychologia_4
To czego się nauczysz przyda Ci się w późniejszej pracy. Program studiów powstał po konsultacji z ekspertami z danej dziedziny i pracodawcami.
Zdobędziesz praktyczne umiejętności diagnozowania problemów i trudności oraz budowania planów interwencji.
psychologia_8
Nauczysz się rozpoznawać potrzeby w organizacjach, korzystać z narzędzi psychologicznych, tworzyć opisy kompetencji.
Nabędziesz umiejętności efektywnej komunikacji i będziesz potrafić analizować procesy zachodzące w relacjach międzyludzkich.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Psychologia kliniczna
Niestacjonarne Od marca
od 340 zł 390 zł
Psychologia w biznesie
Niestacjonarne Od marca
od 340 zł 390 zł

Program studiów

Obejmuje przedmioty podstawowe i kierunkowe realizowane przez wszystkich studentów i dwie ścieżki specjalizacyjne: psychologia kliniczna i psychologia biznesu. W programie znajduje się ponad 50 procent zajęć praktycznych oraz ponad 800 godzin praktyki zawodowej.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

prof. Sikorski
Prof. Krzysztof Łobos
dr Justyna Kuświk
dr Agnieszka Gawor
Alicja Żak-Łykus
Bogumiła Konieczna
Małgorzata Gawor
prof. Wiesław Sikorski

profesor uczelni, doktor habilitowany nauk humanistycznych, pedagog społeczny, praktykujący terapeuta rodzinny, specjalista HR Business Partner. Twórca nowatorskiego programu „Edukacja na planecie Mózg”, opartego na najnowszej wiedzy o funkcjonowaniu mózgu w procesie nauczania i uczenia...

dr hab. Krzysztof Łobos, prof. WSB

Profesor Wyższej Szkoły Bankowej. W latach 2013-2016 prorektor odpowiedzialny za badania naukowe i rozwój pracowników. Doktorat na temat Strategia i struktura organizacji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz habilitacja Organizacja jako czynnik efektywności. Obecne badania...

dr Justyna Kuświk

Prodziekan ds. studenckich WSB we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu

Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, psychoterapeuta oraz trener. Zainteresowania badawcze: psychologia polityki, w szczególności funkcjonowanie polityków w sytuacji stresu zawodowego, psychologia...

dr Agnieszka Gawor

Psycholog z wieloletnim doświadczeniem akademickim i praktycznym. M.in. certyfikowany trener biznesu, akredytowany coach na poziomie Associated Certified Coach międzynarodowej organizacji International Coach Federation, Trener Treningu EEG Biofeedback czy Certyfikowany Trener Treningu...

dr Katarzyna Mizera

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, absolwentka studiów Executive MBA. Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Opolu Filii Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Członek Zarządu WSB we Wrocławiu. Praktyk zarządzania strategicznego, kreowania i zarządzania ofertą oraz...

mgr Alicja Żak-Łukus

Psycholog, certyfikowany trener na poziomie 5EQF European Qualification Framework, akredytowany coach na poziomie Associated Certified Coach ICF. Wykładowca akademicki. Współwłaścicielka firmy Responsa. Kierownik projektów naukowych, autorka publikacji naukowych. Łączy wiedzę naukową z...

mgr Bogumiła Konieczna

Psycholog, certyfikowany seksuolog kliniczny (certyfikat nr 116), certyfikowany psychoterapeuta systemowy (certyfikat nr 107), trener biznesu.  
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii oraz...

lek. med. Małgorzata Gawor

Lekarz pediatra, neonatolog. Obecnie Kierownik Poradni Neonatologicznej Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Posiada 25-letnie doświadczenie w pracy z wcześniakami, również tymi najmniejszymi, gdy urodzeniowa masa ciała wynosi poniżej 1000 g....

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole

E-mail: opole@wsb.wroclaw.pl
Tel.: 77 401 94 44 77 401 94 01/02/03 539 670 648 539 670 650 698 932 970

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00-17:00
  • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF