Co zyskujesz studiując psychologię w WSB?

W trakcie studiów nauczysz się m.in. o tym, jak rozumieć motywy ludzkiego zachowania, w jaki sposób człowiek gromadzi doświadczenie, co dzieje się jego emocjami, co zorganizuje jego osobowość. Zobaczysz, jak możesz wspierać innych w rozwoju osobistym i zawodowym.

Psychologia na WSB ma profil praktyczny co odróżnia go od profilu ogólnoakademickiego tym, że ponad 50 procent zajęć stanowią zajęcia o charakterze praktycznym.

Zrealizujesz praktyki w wybranej przez siebie instytucji, zgodnej z profilem Twoich zainteresowań w wymiarze 832 godzin.

Rozwiniesz swoje zainteresowania w kołach naukowych. To pozwoli Ci na udział w dodatkowych konferencjach, dyskusjach, szkoleniach i warsztatach. Pamiętaj, że zawsze możesz założyć nowe koło naukowe. WSB jest otwarta na propozycje studentów.

Opinia wykładowcy

Alicja-Żak-Łykus

Zgłębienie ludzkiej natury, zrozumienie psychiki, tego, co czujemy, myślimy, jak postępujemy oraz komunikujemy się z innymi osobami – to tylko niektóre obszary, którymi zajmuje się psychologia. Szuka też odpowiedzi na pytania o motywy naszych działań, emocje, jakie nam towarzyszą, o to, jak postrzegamy siebie i otoczenie oraz co na to wpływa. Współczesny psycholog to z pewnością osoba ciekawa świata, a także otwarta na innych ludzi. Potrafi słuchać, ale jednocześnie jest dobrym obserwatorem. Wie, że oprócz wiedzy akademickiej liczą się też praktyczne umiejętności.

mgr Alicja Żak-Łykus

wykładowca kierunku psychologia

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Spotkasz prawdziwych pasjonatów – wykładowców, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy bardzo chętnie wprowadzą Cię w arkana zawodu psychologa.
sp
Zgłębiać ludzką naturę i rozumieć psychikę, a także to co czujemy i myślimy, jak postępujemy oraz komunikujemy się z innymi osobami.
Student z laptopem
Korzyści dla pracowników firm
Szukać odpowiedzi na pytania o motywy naszych działań, emocje, jakie nam towarzyszą oraz o to, jak postrzegamy siebie i otoczenie, co na to wpływa.
To czego się nauczysz przyda Ci się w późniejszej pracy. Program studiów powstał po konsultacji z ekspertami z danej dziedziny i pracodawcami.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Psychologia biznesu
Niestacjonarne Stacjonarne Nowość W przygotowaniu
Psychologia kliniczna
Niestacjonarne Stacjonarne Nowość W przygotowaniu

Program studiów

Obejmuje przedmioty podstawowe i kierunkowe realizowane przez wszystkich studentów i dwie ścieżki specjalizacyjne: psychologia kliniczna i psychologia biznesu. W programie znajduje się ponad 50 procent zajęć praktycznych oraz ponad 800 godzin praktyki zawodowej.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Alicja Żak-Łykus
mgr Bogumiła Konieczna
mgr Alicja Żak-Łukus

Psycholog, certyfikowany trener na poziomie 5EQF European Qualification Framework, akredytowany coach na poziomie Associated Certified Coach ICF. Wykładowca akademicki. Współwłaścicielka firmy Responsa. Kierownik projektów naukowych, autorka publikacji naukowych. Łączy wiedzę naukową z...

mgr Bogumiła Konieczna

Psycholog, certyfikowany seksuolog kliniczny (certyfikat nr 116), certyfikowany psychoterapeuta systemowy (certyfikat nr 107), trener biznesu.  
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii oraz...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF