dr Anna Orzeł

Ukończyła studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, na kierunku Administracja oraz na kierunku Prawo. Po ukończeniu studiów pracowała jako doradca w departamencie prawnym. Od 2006 mediator i arbiter w sprawach gospodarczych. W 2013 uzyskała prestiżowy certyfikat European Senior Logistician ESLog. Od 2011 pracownik Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu i obecnie menedżer kierunku Logistyka. Doświadczona trenerka w zakresie prawa transportowego i cywilnego.

dr inż. Katarzyna Topolska

Doktor nauk technicznych nadany w 2007r. Zatrudniona w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu na stanowisku Adiunkt w Instytucie Logistyki. Sprawuje funkcję Kierownika Zakładu Dydaktycznego Inżynierskich Studiów Logistycznych. Prowadzone badania naukowe we współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i transportowymi. Doświadczenie z tworzenia, zarządzania i utrzymania informatycznych systemów logistycznych. Długoletni konsultant z zakresu zarządzania logistycznego, procesów logistycznych, badań i optymalizacji w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. 

Damian Ostrowski
dr Damian Ostrowski

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wieloletni wykładowca i trener z zakresu zarządzania i logistyki. Specjalizujący się w następujących dziedzinach: optymalizacja procesów logistycznych, zarządzanie jakością w logistyce, strategie logistyczne, innowacyjne rozwiązania w logistyce. Autor artykułów z zakresu zarządzania i logistyki. Rzeczoznawca zawodowy w Ministerstwie Edukacji Narodowej w zakresie zawodów technik logistyki oraz technik eksploatacji portów i terminali. Posiada certyfikat European Junior Logistican, opiekun Studenckiego Koła Logistycznego działającego przy Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

dr Anna Zięty
dr Anna Zięty

Dr nauk społecznych, pedagog medialny i medioznawca, menadżer kierunku media i komunikacja w biznesie, kierownik studiów podyplomowych. Certyfikowany tutor, metodyk nauczania on-line, trener szkoleń komunikacyjnych i technologicznych. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz SGGW w Warszawie. Wykładowca akademicki w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu i Uniwersytecie WSB Merito Opole. Autorka wielu tekstów naukowych z obszaru nowych mediów, e-learningu i ICT. Współzałożycielka Instytutu Analiz Społecznych Quantum. 

Busławski-Adam-dr
dr inż. Adam Busławski

Doktor nauk inżynieryjno-technicznych. Absolwent Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej. Wykładowca akademicki, praktyk w dziedzinie produkcji, logistyki i transportu. Wdrożeniowiec systemów ERP oraz zwolennik koncepcji  Lean Manufacturing/Lean Management. Manager z wieloletnim doświadczeniem piastujący stanowiska kierownicze i dyrektorskie w przemyśle z powodzeniem stosujący narzędzia i metody FMEA, SMED, Six Sigma, 5S, SPC, Kanban specjalizujący się w zarządzaniu i optymalizacji modelów systemów biznesowych. Inspektor ochrony danych, wieloletni pełnomocnik ds. jakości, doradca ds. przewozu towarów niebezpiecznych ADR, specjalista od szeroko pojętego controllingu finansowego. 
 

Damian Kaźmierczak
Damian Kaźmierczak

Kierownik zespołu dydaktycznego kierunku finanse i rachunkowość. Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach i Uniwersytetu WSB Merito Opole oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego, matematyki, przedsiębiorczości i muzyki. Nauczyciel mianowany, który w dydaktyce chętnie wykorzystuje metody aktywizujące studentów i cyfrowe narzędzia pracy doskonalone podczas licznych szkoleń i kursów. Certyfikowany Trener Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS. Współpracownik i konsultant biura rachunkowego w Kędzierzynie-Koźlu. Organizator koncertów charytatywnych zaangażowany w wolontariat na rzecz dzieci i młodzieży, wokalista i instruktor grup muzycznych. Obszary zainteresowań: praktyczne wykorzystanie metod ilościowych w finansach i zarządzaniu przedsiębiorstwem, rachunkowość finansowa i zarządcza oraz analiza ekonomiczno-finansowa.

Marek Dąbrowski
Marek Dąbrowski

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doświadczony menedżer w zakresie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy, doradca, trener. Przez 8 lat Dyrektor Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych „Dolny Śląsk”. Uczestnik wielu Komisji Międzynarodowych jako reprezentant polskiego ministerstwa ds. transportu, dotyczących bilateralnych kontaktów w międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy i osób.

mgr inż. Mariusz Bukowski

Zawodowo związany z transportem drogowym jako m.in. rzeczoznawca samochodowy, egzaminator, doradca ADR, wykładowca i szkoleniowiec. Autor wielu publikacji prasowych dotyczących branży transportowej. Przez sześć lat tworzył a później kierował terenowymi strukturami Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał również podczas pracy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Wałbrzychu na stanowisku Egzaminatora Nadzorującego i Kierownika Działu Egzaminowania i Obsługi Klienta. Działa społecznie jako czynny ratownik i kierowca OSP, członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ŚLĘŻANIE.

 

Rzetelne przygotowanie merytoryczne połączone z dużym praktycznym doświadczeniem i otwartą postawą, gwarantują wysoki poziom prowadzonych zajęć dydaktycznych i szkoleń.

dr inż. Mariusz Topolski

Doktor nauk technicznych nadany w 2008r. Zatrudniony w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu na stanowisku Adiunkt w Instytucie Logistyki.  
Prowadzone badania zastosowania miękkich metod obliczeniowych w procesach wspomagających logistykę zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. Główny specjalista do spraw zarządzania, wdrożenia, prowadzenia projektów programistycznymi w Centum Informatyki Logistyki i Szkoleń. Wieloletni konsultant w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach z zakresu analiz statystycznych i modelowania. Specjalista ds. pozyskania klientów strategicznych oraz marketingu firmy. 

  • Zadanie optymalizacji produkcji metodą programowania liniowego – algorytm Simplex.  
  • Zadanie optymalizacji produkcji metodą programowania liniowego – algorytm sztucznej bazy.  
  • Optymalizacja transportu metodą górnego-lewego rogu.  
  • Optymalizacja sieci dystrybucji z zastosowaniem algorytmu FordaFulkersona.  
  • Optymalizacja zarządzania zapasami w ujęciu łańcucha logistycznego. 
dr Agata Kozioł

Adiunkt w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Koordynator w projekcie finansowanym Erasmus+. Pracowała jako dyrektor ds. finansów i logistyki w firmie usługowej w branży budowlanej. Autorka książek i publikacji. Realizowała projekty i szkolenia dla czołowych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych w zakresie optymalizacji zarządzania zapasami, usprawnianiu procesów i procedur oraz systemach controllingu logistycznego. Trener biznesu i konsultant wielu firm polskich i międzynarodowych. Posiada międzynarodowy certyfikat ESLog – European Senior Logistician – certyfikat na poziomie doradczym.