prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzej Bujak
prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzej Bujak

Logistyk i specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa i problemów militarnych. Kierownik Katedry Logistyki w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Wcześniej Rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz Prorektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Uczestnik międzynarodowych misji stabilizacyjnej w Iraku. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny. Autor i współautor ponad 200 publikacji, w tym kilku monografii. Posiada bogatą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Członek wielu prestiżowych organizacji w tym między innymi Komitetu Transportu PAN (w latach 2007-2010) oraz zdobywca wielu nagród. Posiada też certyfikat „European Senior Logistician” Europejskiego Towarzystwa Logistycznego. Kierownik  merytoryczny studiów podyplomowych Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu "Zintegrowany system  informatyczny SAP ERP".

mgr Witold Apolinarski

Prezes Stowarzyszenia Strzeleckiego Sagittarius. Prowadzi szkolenia z zakresu strzelectwa. Podinspektor Policji w stanie spoczynku. Były Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich, absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, do roku 2017 dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Uczestniczył w wielu kursach krajowych i zagranicznych dotyczących bezpieczeństwa wewnętrznego. Brał udział w działaniach Jednostki Specjalnej Policji Polskiej w Kosowie w ramach misji ONZ. Jako praktyk wyznaczany do udział w pracach zespołów Komendanta Głównego Policji dot. nowych uregulowań prawnych. Dowodził działaniami podległej Jednostki w trakcie największych operacji policyjnych ostatnich lat – Euro 2012 , Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Współpracuje z innymi ośrodkami akademickimi – Uniwersytetem Opolskim i Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu. Zainteresowania naukowe dot. przestępczości zorganizowanej, taktyki działań kontrterrorystycznych, zadań i roli Policji w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego, politycznym aspektom terroryzmu. Hobby – turystyka motocyklowa, strzelectwo i kolekcjonowanie broni palnej bojowej.

mgr Mirosława Korejba

Ukończyła studia magisterskie na Politechnice Opolskiej na kierunku Zarządzanie produkcją, a pracę magisterską pisała z doboru do służby w Policji. Służbę  w Policji pełni od 2000 r. początkowo realizując zadania Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Opolu, a następnie  Wydziału Prewencji KPP w Kędzierzynie – Koźlu. Od września 2009 roku pełni funkcję Pełnomocnika KWP w Opolu do Spraw Ochrony Praw Człowieka. Wraz z Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji oraz Pełnomocnikami Komendantów Wojewódzkich Policji jest współautorką podręcznika dla wykładowców Szkół Policji pn. „Służyć i chronić” oraz poradnika antydyskryminacyjnego pn. „Działania antydyskryminacyjne w jednostkach Policji”. Zorganizowała i współprowadziła warsztaty dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach lekcji wychowania obywatelskiego. Na co dzień realizuje szkolenia dla kadry kierowniczej oraz warsztaty trenerskie Systemu Wczesnej Interwencji „Rozmowa SWI”. Prowadzi również szkolenia wstępne z zakresu praw i ochrony człowieka dla nowoprzyjętych policjantów. 

dr Bartłomiej Pater

Doktor nauk o polityce, emerytowany funkcjonariusz jednostki specjalnej, były kierownik Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, współwłaściciel firmy CERBER Bezpieczeństwo w Biznesie, obecnie Kierownik Działu Bezpieczeństwa i Przeciwdziałania Stratom w Spółce Skarbu Państwa, ekspert ds. bezpieczeństwa, licencjonowany detektyw, adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu na kierunku Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne. Współpracuje z innymi ośrodkami akademickimi – Uniwersytet Opolski oraz instytucjami publicznymi – Ośrodek Rozwoju Edukacji. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu prewencji kontrterrorystycznej, ochrony informacji niejawnych, prowadzenia śledztwa po wybuchu, planowania i dowodzenia operacjami w obszarach przygranicznych, zarządzania zasobami ludzkimi, Public Relations, a także bezpieczeństwa informacyjnego i metod zabezpieczenia obiektów przed inwigilacją. Instruktor taktyki i techniki interwencji, strzelectwa, ratownictwa klasycznego i z powietrza. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego, bezpieczeństwa w biznesie oraz profilaktyki antyterrorystycznej

kom. mgr Grzegorz Janik

Funkcjonariusz Policji, ratownik medyczny i magister pielęgniarstwa. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Funkcjonariusz Zespołu Medycznego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Brał udział w zabezpieczeniu działań oddziałów i pododdziałów Policji biorących udział w akcjach i operacjach Policyjnych takich jak: Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r., Szczyt NATO w Warszawie w 2016 r., Marszu Niepodległości i wiele innych. Instruktor Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej i Polskiej Rady Resuscytacji. Posiada bardzo bogate doświadczenie w pracy w zespołach ratownictwa medycznego jak i szpitalnym oddziale ratunkowym. Wykładowca stowarzyszony Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Autor publikacji z zakresu ratownictwa medycznego.