Wspólne dojazdy

Dojeżdżajcie razem na zajęcia!otodojazd-logo.jpg
Dla studentów  WSB w Opolu przygotowaliśmy serwis wspólnych dojazdów na uczelnię. Od teraz możecie dojeżdżać razem na zajęcia, lepiej się poznawać, podróżować wygodnie, a przy okazji oszczędzać. Wystarczy wejść na www.otodojazd.pl/wsb i dodać ogłoszenie wspólnego dojazdu.

Więcej o idei
Wspólne dojazdy polegają na udostępnianiu wolnego miejsca we własnym samochodzie lub korzystaniu z wolnego miejsca w samochodzie innej osoby, z jednoczesnym współdzieleniem kosztów podróży. Idea powstała w USA w czasie II wojny światowej. Brakowało wówczas oleju i gumy, więc dzielenie się miejscami w aucie znacząco rozwiązywało ten problem. Po wojnie pojawił się kryzys naftowy, zaczęły rosnąć ceny paliwa, postępowały zmiany klimatyczne. W tych okolicznościach rozwinęła się idea zrównoważonego rozwoju, w którą carpooling wpisuje się idealnie do dziś. Obecnie w Stanach prężnie działają uczelnianie sieci carpoolingowe. Z tej ekonomicznej formy transportu korzystają m.in. studenci Harvardu i Uniwersytetu Standforda.

Jak to działa?
Z serwisu mogą korzystać  studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, zarówno kierowcy jak i pasażerowie. Dodajecie ofertę przejazdu lub zapytanie o wolne miejsce. Kontaktujecie się ze sobą bezpośrednio przez serwis. Ustalacie czas i miejsce spotkania, podział kosztów przejazdu oraz inne szczegóły, np. dostępność miejsca na bagaż lub możliwość palenia. Następnie spotykacie się w uzgodnionym dniu, w umówionym miejscu i wyruszacie w podróż. Pamiętajcie o przygotowaniu odliczonej gotówki dla kierowcy. Po zakończonym przejeździe wystawiacie sobie oceny. Każdy z Was posiada profil z otrzymanymi ocenami, który może uzupełnić o zdjęcie, informacje o sobie, połączyć z Facebookiem i dodać zdjęcie auta, w którym oferuje wolne miejsca. Możecie podróżować w ten sposób codziennie, zaoczni studenci w weekendy lub tylko w wybranych terminach. Wszystko zależy od Waszych potrzeb.

Dodatkowe udogodnienia
W celu dodatkowego ułatwienia korzystania z platformy wprowadziliśmy dla Was następujące udogodnienia:

  • widget w Extranecie – dzięki któremu osoba zalogowana w Extranecie widzi ostatnio dodane oferty,
  • wyznaczone 5 miejsc parkingowych dla osób, które wspólnie dojeżdżają.

Korzyści dla Was
Oferując tę alternatywną formę transportu chcemy Was zachęcić przede wszystkim do integracji. Na pewno znajdziecie wspólne tematy do rozmów podczas jazdy autem, wymienicie się notatkami, a może pojedziecie też razem na ferie? Poza tym wspólne dojazdy to także:

  • oszczędności: dziel koszty przejazdu między współpasażerów i oszczędzaj, nawet 100 zł za każde 300 przejechanych km.
  • bezpieczeństwo: podróżuj w gronie studentów WSB i docieraj bezpiecznie do celu.
  • wygoda: zapomnij o ścisku w komunikacji miejskiej i spóźniających się pociągach. Wspólne dojazdy oznaczają także więcej wolnych miejsc na parkingu przed uczelnią.
  • ochrona środowiska: pełne auta to puste ulice, a tym samym zredukowany hałas, korki i emisja CO2.

Serwis wspólnych dojazdów dla studentów WSB powstał przy współpracy z Otodojazd.pl i jest dostępny pod adresem: www.otodojazd.pl/wsb

Życzymy przyjemnych podróży z/na uczelnię!