Biblioteka

 

 

 

Dwie Biblioteki jedna Uczelnia

Bilioteka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu powstała w 1998 roku.   Studenci opolskiego Wydziału Ekonomicznego WSB mogą korzystać zarówno z biblioteki uczelnianej w Opolu, jak i z biblioteki WSB we Wrocławiu. Jesteśmy jedną z niewielu niepublicznych szkół wyższych w Polsce, która posiada własną, nowoczesną bibliotekę z księgozbiorem liczącym aż 87 500 pozycji oraz 120 tytułów specjalistycznych czasopism polskich i zagranicznych. Na półkach naszej biblioteki znajdziesz najnowszą literaturę o tematyce ekonomicznej i finansowej. Nasze zbiory powiększają się systematycznie dzięki zakupom własnym, wymianie oraz darom.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Opolu „pod lupą”:

  • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich. Czytelnicy „z zewnątrz” mogą korzystać ze zbiorów na miejscu.
  • Istnieje możliwość rezerwacji lub zamówienia potrzebnych tytułów przez Internet.
  • W wypożyczalni udostępniane są podręczniki akademickie.
  • Czytelnicy mają możliwość sprawdzania stanu konta bibliotecznego online (w tym, m.in.: historia czytelnika wg schematu daty wypożyczeń, zamawiane pozycje, rezerwacja, prolongaty).
  • Na miejscu można korzystać z nowoczesnej i wygodnej czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
  • Biblioteka umożliwia studentom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek poprzez system wypożyczania międzybibliotecznego.