Studia to niesamowity okres. Czas nie tylko nauki, ale i świetnej zabawy, a często też pierwszych poważnych obowiązków i samodzielności. Wyobraź więc sobie – jesteś studentem i łączysz naukę z pracą. Spotykasz się ze znajomymi, uprawiasz sport, rozwijasz hobby, podróżujesz. Może nawet z powodzeniem łączysz naukę z wychowywaniem dzieci. W WSB robimy wszystko, żebyś miał na to wszystko czas.

 

Jeśli studiujesz w formie niestacjonarnej, to zajęcia masz tylko w soboty i niedziele. Zajęcia na studiach stacjonarnych odbywają się od poniedziałku do środy, czyli dwa dni w tygodniu masz do swojej dyspozycji.
 

Jeśli martwisz się o zaliczenie praktyk studenckich, to już nie musisz – po prostu odwiedź lub skontaktuj się ze specjalistami naszego Biura Karier, oni pomogą rozwiać Twoje wątpliwości i podpowiedzą co robić.

 

Nie musisz przyjeżdżać na uczelnię tylko po to, by poznać plan najbliższego zjazdu, sprawdzić dyżury wykładowców czy bieżące komunikaty. Dzięki Extranetowi masz stały kontakt z uczelnią niezależnie od tego, w jakiej części świata się znajdujesz (rozwiązanie to działa w systemach Android oraz iOS). Elektroniczny indeks zapewni Ci dostęp ocen i wyników zaliczeń – stanie w kolejce to już przeszłość!
 

Dni oraz godziny otwarcia działów WSB dostosowane zostały do potrzeb studentów zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Są czynne w tygodniu oraz w weekendy i zawsze możesz liczyć na przyjazne podejście oraz profesjonalną obsługę.

 

Nawet jeśli nie było Cię na zajęciach, potrzebne materiały znajdziesz na platformie Moodle, a w wolnych chwilach możesz samodzielnie szlifować język obcy dzięki dostępowi do kursu on-line. Na zaliczenia możesz przygotowywać się w domu – dzięki zbiorom elektronicznym biblioteki możesz zapoznać się z najnowszymi opracowaniami z potrzebnego obszaru.
 

Legitymacja studencka

Twoja legitymacja studencka pełni też funkcję karty parkingowej – jeśli jeszcze jej nie masz, zapytaj o szczegóły w Dziekanacie lub Biurze Rekrutacji.

Opinie studentów

Na początku studiów przez kilka tygodni pracowałem jako kelner w jednej z opolskich restauracji. Może to niedługo, ale codzienny kontakt z klientami o różnych wymaganiach i temperamentach, współpraca z kucharzami i rozliczanie zamówień pozwoliły mi poczuć, na czym polega prowadzenie własnej działalności. Wiem już, że to przede wszystkim odpowiedzialność – za zespół pracowników, za dobre relacje z klientem i kontrahentami oraz rozliczanie się na czas. Dzięki temu doświadczeniu wiem, że w przyszłości chcę prowadzić własną działalność – a jak robić to profesjonalnie, nauczę się w WSB.

Radosław Bieńkowski

student WSB

W życiu kieruję się logiką i wygodą – niezależnie od tego, czy szukam nowej siłowni na treningi, terminów koncertów ulubionego wykonawcy, czy ścieżek i możliwości rozwoju. Zdecydowałam się na WSB, bo mogę łączyć studia z pracą, a poza tym mam bardzo wygodny dojazd na uczelnię. Co więcej, jeśli po studiach zdecyduję się na karierę w Policji, to dzięki WSB będę mieć skrócone o połowę obowiązkowe szkolenie przygotowujące do pracy.

Wiktoria Dudek

studentka WSB