Bardzo ważna jest dla nas opinia studentów i absolwentów. Co roku w Badaniu Atrybutów Marki (BAM) prosimy ich o informację, co podoba im się na studiach, a co jeszcze wymaga poprawy. Pytamy między innymi o zdanie na temat programu nauczania, organizacji zajęć, a także o satysfakcję z pracy po ukończeniu studiów. Ankietę przekazujemy również przedstawicielom firm. W ten sposób sprawdzamy, czy nasi absolwenci mają umiejętności, które są cenione na rynku pracy. Wszystkie odpowiedzi z ankiet analizujemy, a wnioski pomagają nam jeszcze bardziej dostosowywać naszą ofertę do potrzeb studentów i pracodawców.

Naszą działalność i jej efekty oceniają również zewnętrzne organizacje, instytucje i czasopisma. O wyróżnieniach i pozycjach, które zajmujemy w rankingach, możesz przeczytać w zakładce Osiągnięcia. 

W opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacji o wynikach rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie na rok akademicki 2021/2022, Wyższe Szkoły Bankowe po raz kolejny zajęły czołowe miejsca w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. W tym roku na ten typ studiów w WSB zdecydowało się prawie 38 tysięcy kandydatów. 


Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wraz z Wydziałem Ekonomicznym w Opolu, to najczęściej wybierana uczelnia niepubliczna na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wszystkim kandydatom bardzo dziękujemy za zaufanie, życzymy sukcesów i kolejnych trafnych wyborów w nauce, pracy i życiu prywatnym.

 

Osoby zainteresowane pełną treścią informacji ministerstwa znajdą ją na www.gov.pl.