Nasza uczelnia mieści się w budynkach dostosowanych do Twoich potrzeb. Główny budynek WSB, w którym odbywa się większość zajęć na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich znajdziesz na końcu ulicy Kośnego, w dobrze skomunikowanej części miasta. W pobliżu znajdują się Teatr, kawiarnie, kryta pływalnia i punkty handlowo-usługowe. Odległość do dworca PKP i przystanków PKS również spokojnie pokonasz spacerem.

Dzięki temu, że budynki WSB znajdują się w dobrze skomunikowanej części miasta, na zajęcia dojedziesz wygodnie i na czas. Wystarczy wysiąść na przystanku OZIMSKA-KATOWICKA i dojść niecałe 500 metrów. Jeśli masz wątpliwości – skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę z miejsca, w którym się znajdujesz. 

Dojeżdżasz na zajęcia samochodem? Zaraz przy uczelni znajduje się parking, wydzielony tylko dla naszych studentów i wykładowców - wystarczy, że masz ważną legitymację studencką, która jednocześnie jest kartą parkingową.

 

Dodatkowo WSB jest uczelnią, której studenci mogą wspólnie dojeżdżać na zajęcia, korzystając z serwisu www.inonecar.com/wsb. Dzięki wspólnym podróżom możecie też lepiej się poznawać, podróżować wygodnie, a przy okazji oszczędzać.

Jeśli wybrałeś studia podyplomowe, weekendowe zajęcia będziesz mieć w nowoczesnym biurowcu NOWE CHABRY, przy ulicy Oleskiej 97 – niedaleko Centrum Rozrywki Kubatura i obok budynku sklepu sieci Netto. W pobliżu znajdziesz również parking! O szczegóły pytaj w Dziale Studiów Podyplomowych.

Komfortowe warunki dla Ciebie

W naszych obiektach mamy sale ćwiczeniowe, wykładowe oraz laboratoria komputerowe wyposażone w sprzęt audiowizualny. Znajdziesz w nich także wygodne strefy studenta, całoroczne patio oraz bufet różnorodnymi przekąskami i napojami.  Budynki dostosowane są także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

korzystaj z laboratoriów komputerowych i specjalistycznych
korzystaj z bezpłatnego wifi, nawet na uczelnianym patio
w bufecie kupisz ciepły lunch, zdrowe smoothie, pyszną kawę i kanapki
relaksuj się w strefach studenta, wyposażonych w wygodne sofy i automaty vendingowe

WSB bez barier

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i chcesz rozpocząć studia, możesz skorzystać z wielu ułatwień: 

  • indywidualnego toku studiów, zmiany warunków uczestniczenia w zajęciach oraz ich zaliczania
  • możliwości wykorzystania własnych urządzeń dodatkowych, np. powiększalnika, dyktafonu
  • stypendium dla osób z niepełnosprawnościami
  • indywidualnych warunków korzystania z zasobów biblioteki i czytelni oraz przystosowanych dla osób niedowidzących stanowisk komputerowych 
  • specjalnego sprzętu: laptopów, tabletów, dyktafonów, czytników e-booków, notebooków, lupy elektronicznej
  • oznaczeń w alfabecie Braille’a usytuowanych na terenie uczelni
  • pomocy Biura Rzecznika Studenta oraz pełnomocnika dziekana ds. osób z niepełnosprawnością
  • wsparcia w Biura Karier aktywizacji zawodowej.
     

Technologia i nauka

Na naszej uczelni wykorzystujemy nowoczesne technologie, by uczynić naukę wygodniejszą i efektywniejszą.
 

Opinie o WSB

W zeszłym roku podjęłam ważną decyzję – wyjechałam z rodzinnego miasta na studia. Spośród wielu możliwych lokalizacji, zdecydowałam się na Opole i tutejszą WSB. Po pierwsze dlatego, że uczelnię polecili mi przyjaciele, którzy już studiują. Po drugie – studiuję dziennie, a nie miałam problemów z podjęciem pracy, bo zajęcia mamy tylko 3 razy w tygodniu! Dodatkowo ważny jest dla mnie fakt, że WSB pomogła mi się odnaleźć w nowym mieście w tych pierwszych tygodniach – mieliśmy cykl zajęć i wycieczek z koordynatorem ds. studentów zagranicznych. Opole bardzo mi się podoba i cieszę się, że studiuję właśnie tutaj.

Oleksandra Reus

studentka WSB

Anna Kątny

Studia w WSB są płatne, ale staramy się tworzyć naszym kandydatom, studentom i słuchaczom jak najwięcej możliwości efektywnego planowania wydatków. Możesz podzielić czesne na dogodne dla Ciebie raty semestralne bądź miesięczne w systemie stałym lub zmiennym, co pomoże Ci niemal dowolnie zarządzać swoim budżetem. Okresowe promocje cenowe dla kandydatów, stypendia dla studentów oraz zniżki dla absolwentów to dodatkowe możliwości, jakie Ci oferujemy, byś mógł realnie zmniejszyć wydatki na studia. Niezależnie od wszystkich rozwiązań – inwestycja w dobre studia po prostu się opłaca! A jeśli będziesz mieć pytania, to zawsze możesz je zadać w Dziale Obsługi Finansowej WSB.

Anna Kątny

Kierownik Działu Obsługi Finansowej Studenta