O uczelni

Wydział Ekonomiczny w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu
Wrocławska Wyższa Szkoła Bankowa działa na mocy ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym oraz wpis do Rejestru Uczelni Niepublicznych i Związków Uczelni Niepublicznych gwarantuje naszym studentom wszystkie uprawnienia wynikające ze studiowania na uczelni wyższej. W 2006 roku Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na utworzenie Wydziału Zamiejscowego w Opolu (decyzja nr DSW-3-4003-108/06 z 21 września 2006 r.).

Silna grupa WSB
WSB Opolu należy do prestiżowej Grupy Wyższych Szkół Bankowych, które zapewniają wykształcenie biznesowe na najwyższym poziomie aż w 9 miastach, tj. w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni,  Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu i Wrocławiu.  Założycielem Wyższych Szkół Bankowych jest Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.

sl_opole-7.jpg

WSB w Opolu oferuje:

  • Studia I stopnia
  • Studia II stopnia
  • Studia podyplomowe

Uznania w rankingach
Silna pozycja uczelni na rynku edukacyjnym w wymiarze lokalnym i ogólnopolskim to najlepsze rekomendacje.  Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych przygotowywanych przez ogólnopolskie czasopisma. Renomę naszej uczelni potwierdza fakt, że wrocławska WSB cieszy się uznaniem opiniotwórczych środowisk biznesowych i intelektualnych. WSB we Wrocławiu znajduje wyraz w postaci wielu ważnych nagród.

Więcej o pozycji rankingowej WSB.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wraz z Wydziałem Ekonomicznym w Opolu wśród najchętniej wybieranych Uczelni niepublicznych
Mamy na to dowody w postaci raportu MNiSW dotyczącego wyników rekrutacji na rok akademicki 2011/2012. Z nieukrywaną satysfakcją i prawdziwą dumą informujemy, że Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu znalazła się na 3. miejscu wśród najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce.

WSB we Wrocławiu Ambasadorem Polskiej Gospodarki
Business Centre Club przyznało WSB we Wrocławiu tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki. Uczelnia została nagrodzona w kategorii „Partner Firm Zagranicznych”.

WSB Uczelnią Liderów
Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała WSB prestiżowy certyfikat Uczelni Liderów. To wyróżnienie oznacza, że WSB we Wrocławiu to prawdziwa kuźnia liderów, czyli absolwentów twórczych i kreatywnych, którzy podejmują innowacyjne i nieszablonowe działania biznesowe.  Wrocławska Wyższa Szkoła Bankowa systematycznie inwestuje w nowoczesne programy edukacyjne i dba o najwyższe standardy nauczania oparte o praktyczną wiedzą. Efektem naszych starań jest "Primus" za największą ilość punktów rankingowych.

Uczelnia nr 1 pod względem zadowolenia absolwentówilezadyplom.jpg
Według rankingu „Ile za dyplom?” opracowanym w marcu 2011 Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zajęła zaszczytne 1. miejsce w Polsce pod względem zadowolenia absolwentów ze studiów rozumianej jako „usługi edukacyjnej”. Z badań opublikowanych w rankingu wynika, że aż 95% absolwentów WSB jest zadowolonych z jakości kształcenia oraz przydatności studiów na rynku pracy.

Certyfikat - Uczelnia przyjazna osobom niepełnosprawnym
W 2009 roku Uczelnia została nagrodzona przez Urząd Miasta Opola certyfikatem "Uczelnia bez barier".  Certyfikat jest potwierdzeniem, że WSB w Opolu jest szkołą wyższą przyjazną dla osób niepełnosprawnych.

 

 

laur-2009-_small_.jpg

Laur Przedsiębiorczości
Wyróżnienie to zostało przyznane za wspieranie inicjatyw Studenckiego Forum  BCC propagujących przedsiębiorczość wśród ludzi młodych. WSB w Opolu z chęcią włącza się w taką współpracę wspólnie zorganizowaliśmy regionalnie projekty „Najlepsze zajęcia przedsiębiorczości” „ Cafe Biznes” czy zakończony właśnie festiwal przedsiębiorczości.  Chcemy rozwijać przedsiębiorcze postawy wśród młodzieży dlatego też, zapraszamy do Akademickiego Inkubatora przedsiębiorczości przy naszej uczelni. Tam w przeciągu jednego dnia każdy młody człowiek może otworzyć własna firmę w jeden dzień.

Wiarygodna Szkoła
W roku 2008 Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otrzymała certyfikat "Wiarygodna Szkoła" już po raz trzeci. Certyfikat ten, przyznawany przez Akademickie Centrum Informacji potwierdza prawne podstawy funkcjonowania Szkoły, jej starania o wysoki standard nauczania i komfort nauki, a także troskę Uczelni o przygotowanie absolwentów do startu w życie zawodowe.

Certyfikat European Language Competence License Quality Alliance
W roku 2008 Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otrzymała Certyfikat poświadczający, że uczelnia jest Złotym Członkiem Stowarzyszenia ELCL QA.

Członkowstwo jest dowodem respektowania umowy członkowskiej, wypełniania wynikających z niej obowiązków oraz posiadania z tego tytułu wszelkich praw i przywilejów.

obraz_002.jpg

Dyplom Fundacji Mam Marzenie
Za pomoc w realizacji marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu Wyższa Szkoła Bankowa otrzymała w roku 2008 Dyplom Przyjaciela Fundacji Mam Marzenie.

Twój czas, Twoje miejsce, Twoja Uczelnia