O uczelni

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu jest Wydziałem Ekonomicznym Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu – dzięki temu studiując w Opolu, zdobywasz dyplom wrocławskiej uczelni! Co więcej, wybierając WSB w Opolu, zyskujesz stabilność studiów oraz wiarygodność i rozpoznawalność swojego dyplomu, bo Wyższym Szkołom Bankowym zaufało już 325 000 studentów!

Wrocławska Wyższa Szkoła Bankowa działa na mocy ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym oraz wpis do Rejestru Uczelni Niepublicznych i Związków Uczelni Niepublicznych gwarantuje naszym studentom wszystkie uprawnienia wynikające ze studiowania na uczelni wyższej. W 2006 roku Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na utworzenie Wydziału Zamiejscowego w Opolu (decyzja nr DSW-3-4003-108/06 z 21 września 2006 r.).

Silna grupa WSB
WSB Opolu należy do prestiżowej Grupy Wyższych Szkół Bankowych, które zapewniają wykształcenie biznesowe na najwyższym poziomie aż w 9 miastach, tj. w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni,  Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu i Wrocławiu.  Założycielem Wyższych Szkół Bankowych jest Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.

Uznania w rankingach
Silna pozycja uczelni na rynku edukacyjnym w wymiarze lokalnym i ogólnopolskim to najlepsze rekomendacje.  Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych przygotowywanych przez ogólnopolskie czasopisma. Renomę naszej uczelni potwierdza fakt, że wrocławska WSB cieszy się uznaniem opiniotwórczych środowisk biznesowych i intelektualnych.  Więcej o pozycji rankingowej WSB.

WSB jest najchętniej wybieraną przez kandydatów uczelnią niepubliczną w województwach dolnośląskim i opolskim. Dane o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 na uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wskazują, że zajęliśmy 3 miejsce w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce.

W rankingu prestiżowego magazynu „Home & Market” z 2016 roku znaleźliśmy się wśród najlepszych uczelni w Polsce.

Jesteśmy również w pierwszej dziesiątce niepublicznych uczelni magisterskich w rankingu Uczelnie Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017 przeprowadzonym na podstawie ogólnopolskiego badania przez Fundację na rzecz reputacji „Premium Brand”. Uzyskana pozycja uprawnia nas do posługiwania się tytułem Uczelni Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017

Najwyższa jakość – WSB Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Znaleźliśmy się także w gronie laureatów IX edycji konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki, otrzymując tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2017 w kategorii „Partner Firm Zagranicznych” (rok akademicki 2016/2017). Nagrodę przyznaje Business Centre Club firmom wyróżniającym się na swoim rynku wysokimi standardami w działalności biznesowej.

stronawww.jpg