p.Bogusia
Bogumiła Konieczna

Kierownik merytoryczny studiów. Psycholog, certyfikowany seksuolog kliniczny, psychoterapeuta systemowy, trener biznesu.
 

Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, na którym ukończyła studia z psychologii oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, w którym ukończyła studia podyplomowe „Pomoc Psychologiczna w Dziedzinie Seksuologii”. W ramach poszerzania kwalifikacji w obszarze seksuologicznym obroniła Certyfikat Seksuologa Klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym upoważniający do samodzielnego leczenia zaburzeń seksualnych. W obszarze psychoterapii certyfikowała się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Rozwijając swoje umiejętności szkoleniowe w 2018 roku ukończyła Szkołę Trenera Biznesu w opolskim Orinoko. Aktualnie w trakcie Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego Na Rozwiązaniach.

 

Zawodowo przez wiele lat związana z Poradnią Zdrowia Psychicznego Towarzystwa Rozwoju Rodziny oraz Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Opolu. W 2014 roku założyła Ośrodek Psychoterapii i Seksuologii, który rozwijała w zakresie psychologii i seksuologii. Aktualnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii Senso, Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Seksualności, których jest współzałożycielką oraz w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia na kontrakcie z NFZ. Głównym obszarem pracy zawodowej i zainteresowań jest terapia zaburzeń seksualnych oraz psychoterapia. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą. Ostatnimi czasy współpracuje w różnymi instytucjami i redakcjami prowadząc szkolenia, webinaria i pisząc artykuły w zakresie psychoterapii i seksualności człowieka.

Iwona Cyris

Psycholog dziecięcy, pedagog-terapeuta, oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej

Absolwentka psychologii klinicznej SWPS we Wrocławiu, terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką na Uniwersytecie Opolskim oraz neurorehabilitacji w edukacji i terapii na Politechnice Opolskiej. Zakończyła szkolenie z zakresu mediacji rodzinnych. W trakcie szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej dla dzieci i młodzieży.

 

Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała pracując na oddziałach dziecięcych w opolskich szpitalach (m.in. oddział psychiatrii dziecięcej), w poradni dla dzieci z wadą słuchu i mowy oraz w szkołach podstawowych i średnich. Obecnie współpracuje z Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii Senso w Opolu, gdzie prowadzi terapię dzieci dotkniętych przemocą seksualną. Dodatkowo od kilku lat prowadzi własny gabinet psychologiczno-pedagogiczny starając się pomagać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale całym rodzinom. Pracuje z dziećmi mającymi trudności w zachowaniu, wykazującymi problemy emocjonalne, lękowe, posiadającymi niską samoocenę, z dysharmoniami rozwojowymi oraz w obszarze

seksualności, w tym z konsekwencjami przemocy seksualnej. Wspiera dzieci i ich rodziny w trudnych sytuacjach życiowych (rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, przemoc itp.). Dzieli się również zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem prowadząc praktyczne szkolenia z zakresu psychologii dzieci i młodzieży. Nieustannie pogłębiając swoją wiedzę uczestniczy w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach.

Magdalena Raszka

Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Opolskim. Certyfikat psychoterapeuty uzależnień uzyskała w Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii, po szkoleniu w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych w Gdańsku. Posiada certyfikaty realizatora i trenera programów profilaktycznych FredGoesNet, Unplugged i Candis. Po licznych kursach z zakresu uzależnień behawioralnych, pracy z osobami mającymi problemy z agresją. Ukończyła szkolenie na trenera PTP.

 

W swojej pracy zawodowej kładzie główny nacisk na potencjał człowieka, na jego sprawczość i zasoby w nim drzemiące. W pracy terapeutycznej sięga po narzędzia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, terapii schematów i racjonalnej terapii zachowań. Dużo czasu, w swoim życiu zawodowym, poświęciła na tworzenie i realizację szeroko rozumianej profilaktyki. Współtworzyła i prowadziła organizacje pozarządowe oraz poradnię uzależnień. Uczestniczyła we wdrażaniu w woj. opolskim rekomendowanych programów profilaktycznych. Aktualnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą ze studentami psychologii na Uniwersytecie Opolskim jako starszy wykładowca i współpracuje z Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii Senso w obszarze problematyki uzależnień, w tym uzależnień od seksu, pornografii, cyberseksu i masturbacji.

Alicja Kapała

Psycholog, w trakcie certyfikacji seksuologa klinicznego, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

Ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii oraz akredytowane przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii Studium Terapii Uzależnień. W trakcie certyfikacji seksuologa klinicznego. Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (PTS).

 

W pracy zawodowej zajmuje się m. in. terapią sprawców przestępstw seksualnych w Oddziale Terapeutycznym (dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo) Zakładu Karnego w Rawiczu, którego jest kierownikiem oraz pełni czynności biegłego w sprawach dotyczących nadużyć seksualnych. Od kilku lat pisuje artykuły naukowe w obszarze seksuologii, w tym o sprawcach przemocy seksualnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty, regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych.

Przemysław Marcinek

Psycholog, certyfikowany seksuolog kliniczny, terapeuta uzależnień. Ukończył psychologię kliniczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii oraz akredytowaną przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Szkołę Psychoterapii Uzależnień. Certyfikowany seksuolog kliniczny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Sekcji Seksuologii Sądowej PTS.

 

Zawodowo na co dzień zajmuje się m. in. terapią sprawców przestępstw seksualnych w Oddziale Terapeutycznym (dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo) Zakładu Karnego w Rawiczu oraz pełni czynności biegłego w sprawach dotyczących nadużyć seksualnych. Od kilku lat pisuje artykuły naukowe z dziedziny seksuologii, w tym o sprawcach przemocy seksualnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty, uczestniczy w konferencjach naukowych. Dodatkowo pracuje w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lesznie, gdzie udziela pomocy dzieciom i młodzieży również w obszarze seksualności i problematyki dysforii płciowych. Aktywnie udziela się w propagowaniu wiedzy dotyczącym seksualności osób niepełnosprawnych.

mgr Monika Karwacka

Pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, edukator seksualny. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół problematyki seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zagadnieniach dotyczących efektywności metod terapii i edukacji. Aktywnie uczestniczy w życiu naukowym publikując i prezentując wystąpienia na konferencjach. Współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi oraz dydaktycznymi. W środowisku wychowawców i opiekunów osób z niepełnosprawnych prowadzi zajęcia szkoleniowe dotyczące seksualności a także profilaktyki przemocy seksualnej. Ma doświadczenia w pracy superwizora oraz działalności konsultacyjno-diagnostycznej związanej z wypracowywaniem strategii pracy terapeutycznej z osobami z niepełnosprawnością intelektualną przejawiającymi zachowania trudne, w tym problemowe zachowania seksualne. Przez wiele lat kierowała ośrodkiem wsparcia dziennego dla dorosłych osób z wieloraką niepełnosprawnością, w którym wprowadzała autorski model holistycznego wsparcia z uwzględnieniem metod neurorehabilitacji.

Aleksandra Józefowska

Edukatorka seksualna, trenerka, pedagog, psychoterapeuta. Studia z Pedagogiki Ogólnej ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra oraz Podyplomowych Studiów z Seksuologii Klinicznej. Ukończyła 4 letnie Szkolenie w Szkole Psychoterapii Intra. Tworzyła od podstaw Grupę Edukatorów Seksualnych Ponton i koordynowała jej pracę przez 16 lat. Prowadzi Pracownię Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Bratnia Dusza oraz warsztaty z zakresu umiejętności psychospołecznych i edukacji seksualnej dla młodzieży i dorosłych.

Więcej informacji aleksandrajozefowska.pl.

mgr Katarzyna Bartak - Surówka

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog w trakcie certyfikacji PTS. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowego Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła pięcioletnie Studium Psychoterapii w "Laboratorium Psychoedukacji" w Warszawie. Przygotowuje się do certyfikacji PTP. Jest w trakcie specjalizacji z seksuologii klinicznej (PTS). Pracuje w nurcie psychodynamicznym, prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię par. Specjalizuje się w terapii seksuologicznej - pomocy terapeutycznej osobom, które odczuwają dyskomfort, trudności w sferze intymnej, seksualnej, w sferze relacji partnerskich. Prowadzi również liczne szkolenia i warsztaty o tematyce seksuologicznej.