Michał Różański

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Michał Różański

Nie zawsze wszystko wychodzi. Trzeba być cierpliwym i dążyć do swojego celu

Michał Różański
Absolwent studiów podyplomowych

Podziel się:

Nie zawsze wszystko wychodzi. Trzeba być cierpliwym i dążyć do swojego celu

Najważniejsze to ten cel mieć. Nie sądziłem, że będę przedsiębiorcą. Na długi czas związałem się z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości byłem dyrektorem /liderem  i organizatorem Inkubatora przy WSB w Opolu. Dzięki temu miałem szanse nauczyć się wielu rzeczy np. z zakresu księgowości, organizacji imprez, zarządzanie ludźmi. Brałem też udział w wielu szkoleniach dla startupów. Pewnego dnia zakiełkowała we mnie myśl –  dlaczego ja nie mógłbym spróbować otworzyć własnego biznesu?

Napisałem biznesplan i wysłałem go na konkurs dla startupów . Na wyniki czekałem dość długo. Mimo to byłem cierpliwy a moja cierpliwość została nagrodzona. Wygrałem. Wygrałem 100 000 zł na prowadzenie swojej firmy. Byłem najszczęśliwszym z ludzi. 

Moja firma miała się zajmować oprawą pirotechniczną imprez a nazwałem ją Huge Boom! I z założeń i planów wszystko wyglądało bardzo dobrze. Życie brutalnie zweryfikowało mój pomysł. Miałem nadzieję, że firma szybo się rozwinie i będzie moim głównym źródłem utrzymania – niestety tak nie jest.  Nadal ją prowadzę nadal mam własną działalność gospodarczą i jestem cierpliwy, staram się w miarę możliwości rozwijać swój biznes. To się uda.