Joanna Zuchowska

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Joanna Zuchowska

Podczas malowaniu odprężam umysł od mojej codzienności - liczb, wyliczeń, kont bankowych i analiz.

Joanna Zuchowska
studentka WSB, Finanse i rachunkowość

Podziel się:

Sercem malowane

Mam analityczny, ścisły umysł, ale duszę artystyczną. To na pozór dwie sprzeczne ze sobą natury, ale nie dla mnie. Znalazłamopo_20151203_0158_0.jpg sposób na odnalezienie harmonii w swoim życiu, tak aby czuć satysfakcję z tego, co robię, każdego dnia. Po ukończeniu technikum ekonomicznego od razu wiedziałam, czego chcę – bankowość, rachunkowość, księgowość. Ekonomia to moja największa pasja i chcę się rozwijać w tym kierunku. Dlatego zdecydowałam się na studia na kierunku finanse i rachunkowość. Na uczelni zrozumiałam, że nauka to nie tylko teoria, wkuwanie, zaliczenia czy egzaminy. To także ciekawe case studies, wykłady prowadzone przez wykładowców praktyków, warsztaty, szkolenia. Podoba mi się również to, że egzaminy w WSB realizowane są tuż po zakończeniu przedmiotu, a nie skumulowane w jednym terminie.

Po zajęciach ze statystyki i rachunkowości uciekam w świat barw, cieni, światła, świat pachnący terpentyną i farbami. Relaksuję się, malując obrazy. Każdemu polecam znalezienie swojej własnej enklawy spokoju. W końcu liczby to nie wszystko.

Malowanie daje mi ogromną satysfakcję i jak nic innego potrafi pochłonąć mnie do tego stopnia, że nie wiem, kiedy mijają długie godziny. Przy takiej pracy zapominam po prostu o czasie i całym świecie dookoła. Podczas malowaniu odprężam umysł od mojej codzienności - liczb, wyliczeń, kont bankowych i analiz.

Inspiracje są wszędzie

Inspiracji szukam… wszędzie. W najbliższym otoczeniu, w uwagach innych ludzi, w obrazach artystów, w filmach, w marzeniach sennych. Inspiracje mogą być bardzo różne w zależności od nastroju, czasu, motywacji. Jeśli dobrze rozejrzymy się dookoła, będziemy mogli dostrzec mnóstwo ciekawych tematów.

20141103_070322_0.jpg

Uchwycenie martwej natury to coś pięknego…

Maluję martwą naturę, kwiaty, postacie, a ostatnio w mojej kolekcji znalazł się motor, z którego jestem bardzo zadowolona. Nie ograniczam się do jednej techniki malowania. Uwielbiam malować węglem, ołówkiem oraz farbami. Każda technika daje mi inne możliwości. Ostatnio nawet postanowiłam spróbować swoich sił na płótnie malując farbami akrylowymi.

20150120_213239_0.jpg

Amatorsko też można…

Malowanie obrazów traktuję zdecydowanie jako pasję, a nie pracę. Nie mam żadnego artystycznego wykształcenia. Wszystkiego, co można zobaczyć na moich obrazach nauczyłam się sama. Właściwie od zawsze lubiłam malować i rysować. Marzę, aby kiedyś pójść na profesjonalny kurs rysunku.

20150922_203332_0.jpg

Wiele obrazów oddałam bliskim mi osobom. Uważam, że jeśli komuś podobają się moje prace, to dla mnie jest to ogromna przyjemność, że inni także mogą cieszyć oko ich widokiem. Na przykład ostatnio podarowałam jeden obraz młodej parze z okazji ślubu. Bardzo cieszę się, że mogę sprawiać ludziom przyjemność moją twórczością. 

maki_001_1.jpg

yyy_001_0.jpg

20160225_214241.jpg