Dorota Romik

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Dorota Romik

fotograf, członek zarządu Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego Studentka WSB w Opolu

Dorota Romik
Studentka Ekonomii

Podziel się:

Warto wyznaczyć sobie cel i konsekwentnie go realizować

Fotografuję od dziecka. Fascynuje mnie zatrzymywanie w kadrze tego, co ulotne dla oka i pamięci. Fotografia jest moją największą miłością i sposobem na życie. Wiem jednak, że artystyczny zawód nie gwarantuje stabilności finansowej, a chciałabym zadbać o swoją przyszłość. Wybór studiów był dla mnie bardzo trudną decyzją. Stanęłam przed dylematem: uczelnia artystyczna czy bardziej „konkretne” wykształcenie? Wiążąc swoją zawodową przyszłość z fotografią, chciałam pracować na własny rachunek chcę móc zawodowo robić to co kocham.

Obawiałam się jednak studiów biznesowych, uznając ję za zbyt monotonne dla tak „wolnego ducha”, jakim jestem od zawsze. Przerażały mnie sztywne ramy państwowej instytucji edukacyjnej. Znajomi polecili mi Uczelnię, która dała im praktyczne podstawy biznesowe, jednocześnie stymulując rozwój kreatywności. Dzięki niej otworzyli własne, doskonale radzące sobie na rynku firmy. To dla mnie była najlepsza rekomendacja.

Podczas studiów nie wszystko jednak układało się po mojej myśli, miałam chwile poważnego zwątpienia czy dobrze wybrałam. Zastanawiałem się nawet czy nie przerwać rozpoczętych studiów i zacząć wszystkiego „od nowa” w uczelni artystycznej w Warszawie. To był bardzo ważny moment w moim życiu. Dziś jestem już absolwentką studiów biznesowych i nie żałuję mojego wyboru.

Uwielbiam nowe wyzwania, a studiując na studiach magisterskich zdobywam doświadczenie, które już teraz procentuje. Otworzyłam w tym roku własne studio fotograficzne ,z czego jestem bardzo dumna, jednocześnie wraz z mężczyzną mojego życia planujemy ślub i zaczynamy budować dom wszystko układa się po mojej myśli, trzymam kciuki ,żeby tak było dalej.

Wiem, że artysta – poza nieodzownym talentem – musi  posiadać również ciężko pracować i wciąż się uczyć.