2500 buków trafi do Nadleśnictwa Opole, gdzie w miniony czwartek - w lesie w Dębskiej Kuźni - pracownicy oraz wykładowcy WSB Opole zasadzili pierwsze drzewka. To kolejna proekologiczna akcja uczelni.

„SadziMydrzewa” to projekt WSB w Opolu realizowany w ramach pozyskanych środków z budżetu Samorządu Województwa Opolskiego. To kolejna w tym roku - tego typu, akcja uczelni. Przypomnijmy, że jeszcze w lipcu informowaliśmy, iż za każdego, nowego studenta WSB w Opolu zasadzi drzewko dębu w lesie w miejscowości Zawada k. Opola – terenie należącym do Lasów Państwowych. Dzięki tej akcji, w lesie zasadzono już 1500 drzew. Tym razem, w ramach odrębnego projektu, uczelnia powiększy zasoby lasu w Dębskiej Kuźni. – Do tej akcji zaprosiliśmy pracowników WSB Opole, studentów oraz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu – informuje Inez Pomorska-Jarząb, kierownik merytoryczny projektu. - W październiku ponad 80 osób będzie sadzić drzewa w lesie w Dębskiej Kuźni. To działanie ma na celu propagowanie proekologicznych postaw oraz dbanie o naszą planetę. Działanie realizujemy w ramach programu Małe granty dla uczelni województwa opolskiego na zadania dydaktyczno-naukowe. Nadleśnictwu Opole przekazaliśmy już 20 budek dla ptaków. W tej chwili społeczeństwo buduje nadmiar dwutlenku węgla w atmosferze. Szkodliwy CO2 przyczynia się do zmiany klimatu, największego obecnie, globalnego problemu, z którym musi sobie poradzić świat. To właśnie drzewa pomagają z nim walczyć. – dodaje.

20 października pierwszą partię buków zasadzili pracownicy uczelni wraz z wykładowcami. Dzień później uczniowie opolskiego liceum. Trzecią, finalną odsłoną projektu, będzie sadzenie drzew przez studentów kierunku psychologia. Żacy pod czujnym okiem leśników, poznają między innymi zasady dbania o drzewostan.

- Działania ekologiczne to element szeroko pojętego patrzenia w perspektywie kilka lat do przodu dla naszych przyszłych pokoleń – mówi Małgorzata Jagusch, wicekanclerz WSB we Wrocławiu. – Jako uczelnia nie tylko uczymy, ale także „zasiewamy” trochę wiedzy na temat tego, że coś pozytywnego powinniśmy zostawić na lata kolejne – dodaje.

 

Czytaj więcej