Od 21 marca br. wznawiamy zajęcia na studiach I i II stopnia. 


21-22 marca br. studenci studiów niestacjonarnych zrealizują zajęcia zdalne, które planowo miały odbyć się 14-15 marca (tygodniowe opóźnienie). Zajęcia, które planowo miały odbyć się 21-22 marca realizowane będą za tydzień – 28-29 marca (w tygodniowym opóźnieniem). Kolejne zjazdy weekendowe będą już odbywały się w planowym czasie.


Od poniedziałku 23 marca ruszają zajęcia zdalne na studiach stacjonarnych. Zajęcia z 16-18 marca oraz 23-25 marca ulegną przesunięciu o 1 tydzień, natomiast zajęcia od 30 marca będą realizowane planowo.
Kontynuujemy zajęcia seminaryjne. Niektórzy wykładowcy wznowili też inne zajęcia, o czym informowali studentów poprzez platformę Moodle lub drogą mailową.


Szczegółowe informacje na ten temat udostępniamy w komunikatach publikowanych na bieżąco na specjalnej stronie z informacjami dotyczącymi organizacji studiów w czasie pandemii.
 
Kształcenie zdalne planujemy prowadzić do 17 kwietnia br. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli na wcześniejszy powrót do zajęć w formie tradycyjnej, zrobimy to jak najszybciej. 

 
Na czym polega nauka zdalna?


 Nauka zdalna odbywa się przez Internet, a najlepszym narzędziem do uczestniczenia w zajęciach online jest laptop lub komputer stacjonarny. Musisz zalogować się na platformę Moodle, a następnie, do kursów przedmiotowych. Tam znajdziesz wszystkie informacje o zasadach pracy na danym  przedmiocie. W przypadku zajęć realizowanych w czasie rzeczywistym, otrzymasz wcześniej mailowe zaproszenie lub link. Bądź we wskazanym czasie przy komputerze, zalogowany do odpowiedniego serwisu/platformy/środowiska informatycznego dokładnie o wskazanej godzinie.
 
Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem trzech rozwiązań:
 
1.    Platformy e-learningowej Moodle - dowiedz się więcej,,
2.    Pakietu Microsoft Office 365 - dowiedz się więcej,
3.    Korespondencji mailowej prowadzonej z Tobą przez wykładowcę na adres e-mail, który podałeś nam do kontaktu.


Zajęcia będą odbywać się zgodnie z planami semestralnymi, z zastrzeżeniem:


1.    Zjazdy 14-15 marca oraz 21-22 marca uległy przesunięciu o 1 tydzień,
2.    Zjazdy od 28-29 marca realizowane będą planowo,
3.    Zajęcia stacjonarne od 16-18 marca oraz 23-25 marca ulegną przesunięciu o 1 tydzień,
4.    Zajęcia stacjonarne od 30 marca będą realizowane planowo,
5.    Niektóre zajęcia z uwagi na swoją specyfikę nie mogą być realizowane online i zostaną odrobione w późniejszym czasie. Informację, które to zajęcia znajdziesz w Extranecie.


Plany zajęć


O czasie realizacji swoich zajęć dowiesz się z Extranetu. Pamiętaj o przesunięciu dwóch pierwszych zjazdów!

 

Sprawdzaj Extranet, a jeśli masz pytania, kontaktuj się bezpośrednio z Dziekanatem - dane kontaktowe i godziny pracy Dziekanatu również znajdziesz w Extranecie. Na platformie Moodle uruchomiliśmy także kurs, poprzez który masz kontakt z Menedżerem Twojego kierunku.

 

Przygotowanie do nauki


Wiemy, że zapisując się do WSB nie planowałeś studiów online. My też planowaliśmy uczyć Cię inaczej, ponieważ cenimy interakcję, żywą dyskusję i bezpośredni kontakt. Wszyscy jesteśmy jednak w sytuacji, w której musimy się odnaleźć. Chcemy, abyś mógł kontynuować studia, tak jak to sobie zaplanowałeś. Dlatego przeorganizowaliśmy funkcjonowanie uczelni i dołożymy wszelkich starań, żebyś mógł to zrobić w bezpiecznych dla Ciebie warunkach, czyli online.

 

Zanim zaczniesz zajęcia:


•    Sprawdź w Extranecie kiedy masz zajęcia. Pamiętaj o przesunięciu dwóch zjazdów!
•    Sprawdź czy Twój komputer ma wszystkie aktualizacje.
•    Jeśli potrzebujesz, pobierz pakiet Microsoft Office 365 - uzyskasz dostęp do Word, Excel, Power Point, Teams i innych przydatnych programów.
•    Sprawdź czy masz aktywne dostępy do Moodle, Microsoft Office 365 itp.
•    Zapoznaj się z instrukcjami korzystania z Moodle, Microsoft Office 365 itp.
•    Sprawdź maila (tego, którego podałeś nam do kontaktu z Tobą) - wykładowca może przesłać Ci informacje organizacyjne do zajęć lub zadania do opracowania.
•    Zapewnij sobie komfortową przestrzeń do nauki - miej przy sobie coś do picia i przekąszenia; w miarę możliwości usuń też źródła hałasu; upewnij się, że masz wygodne krzesło i dobrze oświetlone biurko.
•    Miej przy sobie notes i coś do pisania.
•    Jeśli potrzebujesz, miej przy sobie słuchawki lub myszkę.
•    Nie spóźniaj się na zajęcia.
 
➡ Polecamy Ci artykuł na naszym blogu "8 rzeczy, o których warto pamiętać, kiedy uczysz się online".


Elektroniczne zasoby Biblioteki


W Bibliotece WSB w Opolu znajdziesz ponad 2000 tytułów! W zasobach elektronicznych udostępniamy:
•    2 platformy książek online (Ibuk Libra i Nasbi),
•    bazy danych m.in.: prawnicze (LEX i Legalis), finansowo-księgowe (Inforlex) i inne.
Więcej informacji znajdziesz na stronie www Biblioteki.
 

Masz pytania?


Działy WSB są dostępne i pracują zdalnie. Kontakty i godziny pracy Dziekanatów, Biblioteki oraz pozostałych działów znajdziesz w Extranecie

Czytaj więcej