Dzień obcokrajowców w WSB | 8 lipca

Podziel się:

Zapraszamy na Dzień Obcokrajowców w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu! Już 8 lipca 2017 roku, wszystkie osoby zainteresowane tematyką studiów i rynku pracy dla obcokrajowców w Polsce, zapraszamy na bezpłatne szkolenie dedykowane osobom z zagranicy, które właśnie w Opolu zdecydowały się rozpocząć lub kontynuować swoją ścieżkę kariery. Udział w Dniu Obcokrajowców jest bezpłatny - zapraszamy do zapisów online

Organizatorem Dnia Obcokrajowców jest Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - dlatego prócz szkolenia i wykładu wprowadzającego do wydarzenia, zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą Uczelnią. Będą Państwo mogli nie tylko poznać ofertę studiów i szkoleń naszej uczelni, ale także zobaczyć nasze sale wykładowe i ćwiczeniowe, nowoczesne pracownie komputerowe oraz poznać naszych wykładowców.

zapisz-sie-onlin_19.pngDzień Obcokrajowców 8 lipca rozpocznie się od wykładu wprowadzającego o godzinie 13:00, w Auli Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, ul. Kośnego 72.  przedstawimy ofertę bezpłatnych studiów dla obcokrajowców w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu w ramach projektu "Teraz Wrocław". Projekt jest adresowany do kandydatów posiadających obywatelstwo jednego z krajów  nienależących do Unii Europejskiej (Ukraina, Białoruś, Rosja, Mołdawia, Gruzja, Uzbekistan, Kazachstan, Azerbejdżan) i nie posiadających Karty Polaka. 

Przede wszystkim jednak, w ramach wydarzenia zapraszamy na bezpłatne szkolenie "Rynek pracy w Polsce". Szkolenie poprowadzi p. Igor Lisin, trener "Fundacji Ukraina" – socjolog, menadżer CSR, trener biznesu, kompetencji interpersonalnych oraz metod outdoorowych, koordynator projektów lokalnych i międzynarodowych. 

Program szkolenia obejmuje cztery obszary:

1. Zezwolenia na pracę/pobyt i pracę legalizujące pracę cudzoziemców w Polsce:  
A) przesłanki uzyskania zezwoleń na pracę; 
B) przesłanki uzyskania zezwoleń na pobyt i pracę; 
2. Praca cudzoziemców na podstawie oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy obywateli:  
A) zasady rejestracji „oświadczeń 
3. Zalegalizowanie pobytu cudzoziemca na terenie RP: 
A) paszporty biometryczne; 
B) wizy; 
C) karty pobytu; 
D) inne dokumenty legalizujące pobyt. 
4. Dokumenty zwalniające cudzoziemców z obowiązku uzyskania zezwolenia na pracę 
 
Zapraszamy 8 lipca, na godz. 13:00 do Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu! Udział w Dniu Obcokrajowców jest bezpłatny, obowiązują jednak zgłoszenia - zapraszamy do zapisów on-line. W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z panią dr Oleną Vlasenko, Koordynator Studentów Zagranicznych w WSB, tel. 666 346 309.
 
 
02-07-2017