Agmieszka Sochanik

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Agmieszka Sochanik

Nie wyobrażam sobie życia bez biegania

Agmieszka Sochanik
p.o. dyrektora ds rozwoju wydziału

Podziel się:

Nie wyobrażam sobie życia bez biegania

Zaczęłam biegać kilka miesięcy temu po to by ze mną biegł najbliższy mi człowiek - mój mąż. Postanowiliśmy, że musimy zacząć dbać o swoją kondycję i zdrowie. Dziś wzajemnie się wspieramy w biegach i myślimy, że ze spokojem możemy patrzeć w przyszłość i być w doskonałej formie.

Okazało się że wspólne bieganie to również fantastyczny sposób na wspólne spędzanie czasu. Każde z nas ma swoje obowiązki służbowe i każda minuta wspólnie spędzona jest dla nas bardzo cenna. To wspólne bieganie zbliżyło nas do siebie jeszcze bardziej, a jesteśmy już małżeństwem z kilkunastoletnim stażem. Cieszę się, że między nami nie ma rywalizacji – wspieramy się na każdym kilometrze – motywujemy by każdy przebiegnięty krok był pokonaniem słabości  i udowodnieniem sobie, że daliśmy radę.

Początki nie były łatwe pierwszy dystans, który udało mi się przebiec to było zaledwie 2,5 km. Dzisiaj przebiegam kilkanaście kilometrów podczas treningu.

Gdy biegnę rano układam sobie plan zadań na cały dzień, gdy biegam wieczorem podsumowuję swój dzień – to czas dla mnie i moich myśli.

Moim pierwszym występem na imprezach biegowych był „Bieg Koguta” w Oławie na dystansie 10 km byłam bardzo dumna i szczęśliwa, że udało mi się pokonać taką  odległość . Pamiętam jak pomyślałam sobie: skoro mogę przebiec taki dystans pewnie mogę przebiec i dłuższy, i tak się stało. W lecie tego roku przebiegłam I półmaraton w Gliwicach. To niesamowite uczucie gdy przebiega się linię mety i czuje się, że jeszcze mam siły i ochotę by biec dalej.

Wraz z mężem staramy się zarazić znajomych i rodzinę naszą pasją. Cieszę się, gdy co raz więcej znajomych twarzy spotykam na moich trasach biegowych. Cieszę się że bieganie stało się modne.

Teraz przygotowuję się do kolejnych biegów – kolejnym krokiem będzie półmaraton w Sobótce, maraton we Wrocławiu oraz bieg Wings for Life World Run w Poznaniu.