Opis kierunku

W trakcie studiów cyberbezpieczeństwo i ochrona zasobów informacyjnych uzupełnisz wiedzę oraz kompetencje w zakresie opracowywania i stosowania procesów ochrony komputerów, sieci oraz programów przed uszkodzeniem i nielegalnym dostępem. Przekażemy Tobie ekspercką wiedzę, która jest ceniona na rynku pracy. 

Cyberbezpieczeństwo

Cel studiów

Przygotujemy Cię do pełnienia funkcji specjalisty odpowiedzialnego za szeroko pojęte cyberbezpieczeństwo w podmiotach gospodarczych i nie tylko.

Korzyści

 • Zostaniesz specjalistą w obszarze cyberbezpieczeństwa z możliwością pełnienia rół doradcy, projektanta, testera oraz analityka. 
 • Jak wynika z wielu badań i publikowanych raportów  między innymi  pt. „State of Cybersecurity: Implications”, wiele organizacji boryka się z problemem znalezienia dedykowanego specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa.
 • Uzyskasz umiejętność nie tylko zwiększenia odporności firmy na cyberzagrożenia, lecz także zachowanie odpowiedniego balansu z umiejętnością wykrywania ataku i przywróceniem ciągłości działania po wystąpieniu zakłóceń procesów biznesowych nimi spowodowanych.

Dla kogo?

Po kierunku cyberbezpieczeństwo będziesz specjalistą w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego, co Pozwoli Tobie na znalezienie zatrudnienia m. in. w takich podmiotach jak:

 • Instytucje rządowe.
 • Instytucje finansowe, np. banki.
 • Linie lotnicze.
 • Firmy doradcza w zakresie bezpieczeństwa.
 • Każda duża organizacja.

Hybrydowe studia podyplomowe

 • Około 50% zajęć zrealizujesz na uczelni, a 50% na platformie MS Teams, w czasie których z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych w Internecie i na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie).

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Cyberbezpieczeństwo i ochrona zasobów informacyjnych.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 9
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Piotr Robakowski
mgr Dariusz Groth
mgr Klaudia Ołownia
Ernest Lichocki
Piotr Robakowski

Ekspert ds. kluczowych projektów i rozwiązań biznesowych. Politolog, od wielu lat jest specjalistą w zakresie bezpieczeństwa informacji  a swoją wiedzę przekazuje współpracując z wieloma przedsiębiorstwami oraz prowadząc zajęcia w uczelniach wyższych. Jest osobą solidną w...

mgr Dariusz Groth

Ekspert w zakresie bezpieczeństwa, specjalizuje się w obszarem związanym z bezpieczeństwem wewnętrznym oraz bezpieczeństwem informacji, ochrony danych osobowych, jak również systemem antykorupcyjnym. Specjalista w zakresie zwalczania i zapobiegania przestępczości, terroryzmu...

mgr Klaudia Ołownia

Certyfikowany szkoleniowiec oraz wykładowca akademicki. Ekspert w obszarze bezpieczeństwa morskiego państwa, bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa. Doktorantka na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej. Autorka i...

Ernest Lichocki

Kmdr por. rez. dr inż. Ernest Lichocki, doktor nauk wojskowych w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem. Doktorant Akademii Obrony Narodowej. Emerytowany oficer marynarki wojennej. Posiada podyplomowe wykształcenie wyższe w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego. Absolwent akademii...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Brzozowa 5/7
93-101 Łódź

E-mail: rekrutacja@wsb.lodz.pl
Tel.: 42 214 44 70 42 214 44 71
Infolinia: 42 293 04 41

Godziny otwarcia:
 • pn-wt: 08:00-16:00
 • śr: 09:00-17:00
 • cz-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF