Opis kierunku

Zajęcia realizowane w formie tradycyjnej w salach wykładowych.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

studia_tradycyjne

Zrozumiesz szeroki kontekst organizacji, rynku i biznesu w ujęciu projektowym. Poznasz i przećwiczysz mnóstwo praktycznych metod i narzędzi, które zapewnią Ci sukces w każdym projekcie. Rozwiniesz kluczowe umiejętności miękkie, takie jak komunikacja, praca w zespole, przywództwo, perswazja i negocjacje. Nauczysz się precyzyjnie określać ramy projektu, jego cele, dobierać zespół i niezbędne zasoby. Dogłębnie zrozumiesz potrzeby klienta i dostarczysz mu produkt, którego realnie potrzebuje, a nie tylko ten, który zamówił. Opanujesz pojęcie wartości klienta, wspólnego opracowywania wymagań, określania funkcji produktów i kryteriów akceptacji. Poznasz specyfikę pracy w projektach o dużej nieprzewidywalności i zmienności wymagań. Zyskasz możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikacyjnego AgilePM Foundation (za dodatkową opłatą).

SP_GDY

Co zyskujesz?

  • Zrozumiesz środowisko projektowe w ramach szerokiego kontekstu organizacji, rynku i biznesu.
  • Poznasz i przećwiczysz wiele praktycznych metod i narzędzi wspierających osiąganie sukcesu w projektach.
  • Rozwiniesz kompetencje i umiejętności behawioralne związane z komunikacją, pracą w zespole, przywództwem, technikami perswazji i negocjacji.
  • Opanujesz techniki określania ram projektu, jego celów i definiowania zespołu oraz zasobów do projektu.
  • Lepiej i dokładniej zrozumiesz potrzeby klienta, dzięki czemu efektem realizowanego przez Ciebie projektu będzie dostarczenie tego, co klient realnie potrzebuje, a nie tylko tego, co początkowo zamówił.
  • Zrozumiesz pojęcie wartości klienta, wspólnego opracowywania wymagań, określenia funkcji produktów ponad ich cechy i kryteriów akceptacji.
  • Poznasz środowiska pracy w projektach o dużej nieprzewidywalności końca oraz zmienności wymagań i zakresu.
  • Będziesz miał możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikacyjnego AgilePM Foundation za dodatkową opłatą (ok. 1000 zł - cena może ulec zmianie).

Dla kogo?

Studia skierowane do:

  • obecnych kierowników projektów oraz aktywnych członków zespołów projektowych,
  • osób chcących związać swoją zawodową przyszłość z dziedziną zarządzania projektami,
  • osób, które chciałyby rozwinąć już posiadane i wykorzystywane dotychczas w pracy zawodowej umiejętności i wiedzę z tego zakresu.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie projektami.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 186
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Mateusz Załuski
Agnieszka Długołęcka Kurzyk
Piotr Włodarczyk
Jarek Łojewski
Szymon Kabatnik
Mateusz Załuski

Opiekun merytoryczny kierunku studiów podyplomowych zarządzanie projektami.
Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od ponad 8 lat zawodowo związany z zarządzaniem projektami, marketingiem oraz IT.
Obecnie Project Manager w Banku Nordea, wcześniej...

Agnieszka Długołęcka - Kurzyk 

Opiekunka merytoryczna kierunku Akademia Coachingu.
Superwizorka coachingu akredytowana przez Izbę Coachingu. Psycholog. Trenerka biznesu. Posiada akredytację ICF na poziomie PCC oraz certyfikację ICC. Skoncentrowana jest na wspieraniu rozwoju kompetencji biznesowych menedżerów. W branży...

Piotr Włodarczyk 

Praktyk coachingu, mentor, akredytowany superwizor i członek Izby Coachingu. Coach ICC od 2008 roku. Absolwent psychologii biznesu na Uniwersytecie Gdańskim. Były sportowiec. Specjalista psychologii sportu, motywacji i prozdrowotnej aktywności fizycznej. Absolwent, doktorant oraz pracownik...

Jarek Łojewski

Menedżer projektów IT w branży finansowej. Fundator i porażkolog w Fundacji Dobra Porażka. Od ponad 35 związany z branżą IT – od programisty, przez analityka IT, menedżera projektów, business relationship managera, architekta IT, do szefa zespołów IT i PMO. Pracuje na styku IT i...

Szymon Kabatnik

Socjolog, badacz rynku i opinii. Od 15 lat związany z branżą badawczą - od ankietera, przez koordynatora prac terenowych, badacza w agencjach badawczych do managera zarządzającego insightami konsumenckim w międzynarodowych korporacjach. Jest krzewicielem kultury badawczej w organizacjach,...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych

Parter - pokój 1
ul. Śląska 35/37
81-310 Gdynia

E-mail: rekrut@gdynia.merito.pl
Tel.: 58 669 77 21

Godziny otwarcia:
  • pn-cz: 09:00 - 16:00
  • pt: 09:00 - 15:00
Pobierz stronę do PDF