Opis kierunku

Sysops/DevOps jest jedną ze specjalistycznych dziedzin współczesnej informatyki. Administracja i utrzymanie infrastruktury serwerowej i systemowej, stanowi bardzo ważny i istotny element w poprawnym działaniu usług dostępnych w Internecie. Mając doświadczenie w dziedzinie administracji systemami IT, możesz pracować w każdym rozwiniętym kraju świata, czy to lokalnie czy zdalnie. Administratorzy Sysops/DevOps zatrudnia każda firma, która ma styczność z usługami w sieci od startupów, po największe korporacje typu Amazon czy Google.

Cel

Celem studiów jest profesjonalne i praktyczne przygotowanie Cię do bycia administratorem systemów serwerowych opartych o system operacyjny Linux, które działają zarówno w chmurze jaki i klasycznym modelu “bare metal”. Sama znajomość technologii, to jednak za mało by stać się dobrym administratorem. Oprócz umiejętności zarządzania systemami, niezbędna jest także wiedza z zakresu podstaw programowania, bezpieczeństwa systemów informatycznych czy monitorowania i testowania aplikacji.

 

Jeżeli chcesz zostać Administratorem Sysops/DevOps, przygotuj się na solidną oraz intensywną naukę, gdzie podczas tych studiów przeprowadzimy Cię przez każdy z tych aspektów.

Co zyskujesz?

  • Poznasz narzędzia oraz systemy, którymi administratorzy posługują się w codziennej pracy,
  • Będziesz miał bieżący dostęp do praktyków pracujących jako administratorzy, architekci systemów IT,
  • Nauczysz się projektować infrastrukturę systemów informatycznych o wysokiej dostępności, skalować ją oraz monitorować jej stan,
  • Stworzysz swoje własne skrypty, zaprogramujesz tworzenie infrastruktury za pomocą kodu (Infrastructure as code),
  • Poznasz podstawy bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz ataki cyberprzestępców.

Dla kogo?

Studia skierowane są do osób posiadających pewne doświadczenie w korzystaniu z systemów Linux lub absolwentów kierunków technicznych chcących rozszerzać wiedzę z zarządzania systemami Linux, poznać narzędzia administratora i zbudować od podstaw zaawansowaną infrastrukturę serwerową. Jeżeli tworzysz skrypty w oparciu o języki Bash, Python czy Perl oraz chcesz nauczyć się nowej technologii to ten kierunek jest w 100% dla Ciebie.
 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Administrator infrastruktury DevOps, SysOps

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

adam mirowski
Kamil Porembiński
pawel lewandowski
Adam Mirowski

Współzałożyciel firmy Thecamels zajmującej się tworzeniem systemów o wysokiej dostępności, hostingiem oraz utrzymaniem serwerów. Projektant, administrator, manager, wykładowca, żeglarz, nurek.

Odpowiedzialny za zarządzanie zespołem administratorów, kontakt z klientem...

Kamil Porembiński

Współzałożyciel firmy Thecamels zajmującej się tworzeniem systemów o wysokiej dostępności, hostingiem oraz utrzymaniem serwerów. Projektant, administrator, manager, wykładowca, żeglarz, nurek.

Realizował projekty dla firm takich jak Workfront (obecnie Adobe), Telekomunikacja...

Paweł Lewandowski

Administrator systemów Linux opartych o dystrybucje CentOS oraz Ubuntu. Posiada również certyfikacje WHM/cPanel. Odpowiedzialny za projektowanie systemu monitoringu, provisioning serwerów oraz automatyzację. Wdraża nowe osoby do projektu, wspiera dział pomocy technicznej budową...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych

Parter - pokój 1
ul. Śląska 35/37
81-310 Gdynia

E-mail: rekrut@wsb.gdynia.pl
Tel.: studia I i II stopnia 58 350 20 84 studia podyplomowe 58 669 77 21

Godziny otwarcia:
  • pn-wt: 09:00-16:00
  • śr: 08:00-16:00
  • cz-pt: 09:00-16:00
Pobierz stronę do PDF