Zostań studentem WSB!

Od 20 maja nasze Biura Rekrutacji są dla Was znowu otwarte. Najważniejsze jest dla nas wspólne bezpieczeństwo, dlatego prosimy, abyście podczas wizyty w Biurze Rekrutacji, przestrzegali określonych zasad, które dotyczą m.in.:
·       dezynfekcji rąk,
·       noszenia maseczek
·       zachowania bezpiecznego dystansu.

Na miejscu znajdziecie instrukcje, które dokładnie określają, jak zachować się, by wizyta w Biurze Rekrutacji przebiegała bezpiecznie dla zdrowia. 

 

Studentem studiów II stopnia z podyplomowymi może zostać każda osoba, która ukończyła studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie) lub jednolite studia magisterskie. O przyjęciu na studia decyduje kolejność złożenia kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Zapisz się na studia II stopnia z podyplomowymi w 4 prostych krokach:

KROK 1.

Wybierz studia

 • Spośród kierunków studiów II stopnia z podyplomowymi wybierz jeden dla siebie.
 • Wypełnij formularz na stronie www. Po zakończeniu rejestracji wyślemy na Twój adres e-mail automatycznie wygenerowane i wypełnione dokumenty. Bądź spokojny, nasz system poprowadzi Cię przez proces zapisu oraz przypomni o dodatkowych, wymaganych dokumentach, które powinieneś jeszcze zgromadzić.

Pamiętaj, że będziesz mógł być przyjęty na wybrany kierunek, jeżeli dostarczysz do Biura Rekrutacji komplet dokumentów. 
Od momentu zapisu online na studia masz na to 7 dni. Dokumenty możesz nam dostarczyć:

 • przychodząc osobiście do Biura Rekrutacji
 • korzystając z wrzutni stojącej na terenie uczelni
 • wysyłając je do nas pocztą tradycyjną
 • jeśli nie chcesz lub nie możesz wyjść z domu, możesz je przesłać w formie podpisanych skanów. To, kiedy i w jakiej formie przekażesz nam dokumenty, ustalimy indywidualnie (więcej o tym przeczytasz w “Kroku 3”).

Jeżeli miałeś kontakt z kimś chorym, albo masz objawy przeziębienia, wtedy poinformuj nas telefonicznie, na czacie dostępnym na naszej stronie www lub mailowo, że doniesiesz dokumenty później i zostań w domu. 
 

 • Przy przyjmowaniu na studia decyduje też kolejność zgłoszeń.
KROK 2.

Aby zostać studentem WSB powinieneś skompletować i dostarczyć nam w ciągu 7 dni kalendarzowych poniżej wymienione dokumenty. 

 • podanie i kwestionariusz (oba uzupełnione dokumenty generuje system zapisów online, dostaniesz je wypełnione na swój adres e-mail)
 • umowa edukacyjna - prześlemy ją na Twoją skrzynkę mailową, po tym jak zapiszesz się online. Pamiętaj, by oryginalną, wydrukowaną umowę dostarczyć nam później w 2 egzemplarzach, parafowaną na każdej stronie.
 • dyplom ukończenia studiów I stopnia - jeśli jesteś przed obroną i nie masz jeszcze dyplomu, dostarczysz go w późniejszym terminie, teraz dostarcz nam pozostałe dokumenty
 • 1 kolorowe zdjęcie (zgodne z wymogami zdjęć do paszportu, zrobione na wprost, wymiary: 35x45mm) - dostarcz nam je później wraz z oryginałami dokumentów, które prześlesz lub przyniesiesz do Biura Rekrutacji
 • ślubowanie (uzupełnione generuje system zapisów online)
Zamówienie na fakturę - dla studenta [ zamówienie można przesłać zeskanowane na adres Działu Obsługi Finansowej Studenta dofs@wsb.gda.pl . Faktura zostanie wystawiona dopiero po wpłacie czesnego (możliwe nie szybciej niż w drugiej połowie września), wyłącznie na studenta (nabywca)]
KROK 3.

W ciągu 7 dni kalendarzowych od daty zapisu na studia dostarcz do nas komplet dokumentów.
Aby proces rekrutacji na studia nie sprawił Ci kłopotu, możesz to zrobić na kilka sposobów: przychodząc osobiście, korzystając z wrzutni na dokumenty, wysyłając je do nas pocztą tradycyjną, wysyłając skany dokumentów mailem (pamiętaj, że będzie trzeba później dostarczyć ich oryginały ale na termin umówimy się już indywidualnie).

Jeśli wybierasz opcję elektronicznego dostarczania dokumentów możesz zrobić to na 2 sposoby:
 

Wyślij komplet dokumentów e-mailem do Biura Rekrutacji.
Możesz zrobić to na 2 sposoby:

1) Wydrukuj i podpisz w wyznaczonych miejscach dokumenty, które dostałeś od nas e-mailem. Przygotuj kopie pozostałych dokumentów, zeskanuj je wszystkie,  a następnie wyślij je zwrotnie odpowiadając na otrzymany e-mail. Jeżeli nie masz w domu skanera, skorzystaj ze swojego telefonu komórkowego. Użyj jednej z darmowych aplikacji, które mogą pełnić jego funkcję. Ich przykładową listę znajdziesz TUTAJ.

2) Wypełnij edytowalne dokumenty w formacie .pdf i podpisz je korzystając z klawiatury, rysując lub wstawiając obraz odręcznego podpisu. Nie jesteś pewien, jak to zrobić? To łatwe, wejdź na stronę (link) i sprawdź, jak to działa. Wraz z pozostałymi dokumentami prześlij nam je zwrotnie e-mailem.
Na przesłanie dokumentów drogą elektroniczną masz 7 dni od momentu zapisu na studia przez formularz online.

Jeśli jesteś przed obroną i nie masz jeszcze dyplomu, dostarczysz go w późniejszym terminie - teraz przekaż nam pozostałe dokumenty.

Biuro Rekrutacji, po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekaże Ci podpisaną przez nas umowę oraz informacje na temat dostępu do harmonogramu zjazdów, planu zajęć oraz możliwym odbiorze legitymacji studenckiej.

Bądź spokojny, w razie pytań, pracownicy Biura Rekrutacji pomogą Ci i przekażą wszelkie niezbędne informacje. Cały czas jesteśmy z Tobą w kontakcie telefonicznym i e-mailowym!

KROK 4.

To już! Jesteś studentem WSB!

Teraz możesz:

 • zalogować się do Extranetu
 • sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu
 • dowiedzieć się, kiedy odbędzie się uroczysta Inauguracja roku akademickiego
 • przeczytać w “Strefie studenta”  o tym, co i gdzie jako student będziesz mógł załatwić, a także o organizacjach studenckich, do których będziesz mógł dołączyć.

  Uwaga: Uruchomienie poszczególnych specjalności jest uzależnione od zainteresowania ze strony studentów.
Kontakt
Korespondencję i pytania kieruj na adres:

Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych

W dniach 11-14 czerwca Biuro Rekrutacji będzie zamknięte.

ul. Śląska 35/37 - Parter - pokój 1

Tel.: 58 669 77 21

E-mail: rekrut@wsb.gdynia.pl

Godziny otwarcia


poniedziałek: 10:00-16:00
wtorek: 10:00-16:00
środa: 10:00-16:00
czwartek: 10:30-14:30

Pytania dotyczące rekrutacji cudzoziemców: admission@wsb.gda.pl

Nie musisz rezygnować, czy odkładać na później decyzji o studiowaniu – zapisz się na studia już dziś!

do 30 czerwca
czesne już od
500 zł
475 zł
miesięcznie

Zapisując się do 30 czerwca, zyskujesz:

 • 600 zł zniżki w czesnym rozliczanej w ciągu dwóch lat studiów (300 zł na pierwszym roku studiów i 300 zł na drugim)
 • dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.
   

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz więcej:

 • 1000 zł zniżki w czesnym rozliczanej w ciągu dwóch lat studiów (500 zł na pierwszym roku studiów i 500 zł na drugim)
 • dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.