Biblioteka

           (Nr karty: ga numer albumu / Hasło: PESEL lub hasło własne)

Maj 2018

Drodzy Czytelnicy, informujemy, że w maju Biblioteka będzie nieczynna:

  • 1-3 maja (wtorek-czwartek)
  • 20 maja (niedziela)
  • 31 maja (czwartek)

Przypominamy, że książki można zwracać niezależnie od dyżurów Biblioteki, za pośrednictwem wrzutni.

 

Nowi Czytelnicy

Wszystkich Studentów pierwszego roku zapraszamy do Biblioteki celem aktywacji konta czytelnika oraz na indywidualne szkolenia z wyszukiwania informacji w katalogu OPAC.

 

 

Nowa usługa - wypożyczenia nocne

Książki z czytelni (z czerwonym paskiem), na co dzień dostępne tylko na miejscu, można wypożyczyć na noc. Wystarczy zgłosić się do dyżurnego Bibliotekarza z wybranymi pozycjami z czytelni, najwcześniej pół godziny przed zamknięciem. Wypożyczenia nocne zaliczane są do standardowego limitu jednoczesnych wypożyczeń (6 dla studentów, 5 dla słuchaczy studiów podyplomowych i MBA).

Książka udostępniona w ramach wypożyczenia nocnego musi zostać zwrócona następnego dnia w nieprzekraczalnym terminie pół godziny po otwarciu Biblioteki.

Więcej informacji

20170303_152937.jpg

Szkolenie biblioteczne
Zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniem bibliotecznym, w którym szczegółowo zostały omówione:

 

Źródła elektroniczne

Elektroniczne bazy danych

System HAN (Hidden Automatic Navigator) umożliwia zdalny dostęp do większości zasobów elektronicznych. Wystarczy zalogować się w HANie tak samo, jak w katalogu OPAC (konieczne jest aktywne konto biblioteczne), by móc korzystać z baz również w domu.

Lista A-Z czasopism elektronicznych pozwala na sprawdzanie dostępności konkretnych publikacji w subskrybowanych przez Bibliotekę zagranicznych bazach pełnotekstowych.

Pozostałe e-źródła - kierunkowe przewodniki po przydatnych zasobach internetowych

Biblioteka oferuje indywidualne i grupowe szkolenia z zakresu wyszukiwania materiałów w bazach i korzystania z zasobów elektronicznych. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.

 

alebank.gif

Biblioteka WSB w Gdańsku zachęca do korzystania z elektronicznej wersji bieżących oraz archiwalnych czasopism: „Miesięcznik Finansowy BANK”, „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, „Finansowanie Nieruchomości”, „Kurier Finansowy”. Należy zarejestrować się na stronie: www.alebank.pl (prosimy o wypełnienie wymaganych pól; pełna rejestracja następuje po 24 godzinach).

 

Studenci i słuchacze studiów podyplomowych Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Gdyni mają zagwarantowany dostęp również do zasobów bibliotecznych WSB w Gdańsku.