Biblioteka

           (Nr karty: ga numer albumu / Hasło: PESEL lub hasło własne)

 

Sierpień / wrzesień w Bibliotece

Drodzy Czytelnicy!
Nasza wakacyjna przerwa powoli dobiega końca. Od 20. sierpnia do 7. września Biblioteka będzie pracowała w godzinach:
Poniedziałek  8:30-16:00
Wtorek  8:30-16:00
Środa  9:30-17:00
Czwartek  8:30-16:00
Piątek  10:30-18:00

Do zobaczenia!

 

Nowa usługa - wypożyczenia nocne

Książki z czytelni (z czerwonym paskiem), na co dzień dostępne tylko na miejscu, można wypożyczyć na noc. Wystarczy zgłosić się do dyżurnego Bibliotekarza z wybranymi pozycjami z czytelni, najwcześniej pół godziny przed zamknięciem. Wypożyczenia nocne zaliczane są do standardowego limitu jednoczesnych wypożyczeń (6 dla studentów, 5 dla słuchaczy studiów podyplomowych i MBA).

Książka udostępniona w ramach wypożyczenia nocnego musi zostać zwrócona następnego dnia w nieprzekraczalnym terminie pół godziny po otwarciu Biblioteki.

Więcej informacji

20170303_152937.jpg

Szkolenie biblioteczne
Zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniem bibliotecznym, w którym szczegółowo zostały omówione:

 

Źródła elektroniczne

Elektroniczne bazy danych

System HAN (Hidden Automatic Navigator) umożliwia zdalny dostęp do większości zasobów elektronicznych. Wystarczy zalogować się w HANie tak samo, jak w katalogu OPAC (konieczne jest aktywne konto biblioteczne), by móc korzystać z baz również w domu.

Lista A-Z czasopism elektronicznych pozwala na sprawdzanie dostępności konkretnych publikacji w subskrybowanych przez Bibliotekę zagranicznych bazach pełnotekstowych.

Pozostałe e-źródła - kierunkowe przewodniki po przydatnych zasobach internetowych

Biblioteka oferuje indywidualne i grupowe szkolenia z zakresu wyszukiwania materiałów w bazach i korzystania z zasobów elektronicznych. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.

 

alebank.gif

Biblioteka WSB w Gdańsku zachęca do korzystania z elektronicznej wersji bieżących oraz archiwalnych czasopism: „Miesięcznik Finansowy BANK”, „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, „Finansowanie Nieruchomości”, „Kurier Finansowy”. Należy zarejestrować się na stronie: www.alebank.pl (prosimy o wypełnienie wymaganych pól; pełna rejestracja następuje po 24 godzinach).

 

Studenci i słuchacze studiów podyplomowych Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Gdyni mają zagwarantowany dostęp również do zasobów bibliotecznych WSB w Gdańsku.