Zdobądź dyplom zagranicznej uczelni

Nasi studenci mają możliwość zdobycia dyplomu licencjata Wyższej Szkoły Bankowej oraz dodatkowo dyplomu jednej z 3 zagranicznych uczelni: Groupe ESC Troyes's INBA, Universita degli Studi del Sannio – Benevento, Università degli studi Internazionali di Roma. Oznacza to, że III rok studiów spędzają na zagranicznej uczelni i tam uczestniczą w zajęciach oraz piszą pracę dyplomową. Na podstawie uzyskanych wyników Dziekan WSB zalicza również ostatni rok studiów na macierzystej uczelni (WSB), co w praktyce oznacza, że zdobywasz tzw. podwójny dyplom.

Dlaczego warto ukończyć studia za granicą?

 • Zdobędziesz dwa dyplomy - Wyższej Szkoły Bankowej jednej z 3 zagranicznych uczelni: Groupe ESC Troyes's INBA, Universita degli Studi del Sannio – Benevento, Università degli studi Internazionali di Roma. 
 • Poprawisz znajomość języka obcego.
 • Studia magisterskie (Master) na uczelniach całego świata staną przed Tobą otworem.
 • Będziesz uczestniczyć w zajęciach odbywających się w międzynarodowym środowisku.
 • W czasie pobytu na zagranicznej uczelni zwolnimy Cię z płacenia czesnego w WSB. 
 • Nawiążesz międzynarodowe kontakty i przyjaźnie na całe życie.
   

Bez wątpienia wyjazd w ramach projektu Erasmus jest wspaniałą okazja do udoskonalenia języka obcego, przełamania wielu barier i poznania niesamowitych ludzi, często z różnych stron świata. Ale przede wszystkim jest to inwestycja w siebie, w swój rozwój i możliwość innego, szerszego spojrzenie na życie. Myślę że Erasmus to drzwi ku lepszej przyszłości.

Joanna Chyła,

Absolwentka Stosunków Międzynarodowych, WSB Gdańsk

Groupe ESC Troyes's INBA

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku podpisała umowę dotyczącą podwójnego dyplomu na kierunku Zarządzanie. Po zaliczeniu czterech semestrów w WSB Gdańsk studenci mogą ubiegać się o dyplom uczelni francuskiej, wyjeżdżając na 1 rok do Francji. 


Piszesz jedną pracę licencjacką przy współpracy z Polskim promotorem. Po obronie otrzymasz dyplom Wyższej Szkoły Bankowej. Semestr pobytu na uczelni ESC Troyes można sfinansować z funduszy programu LLP-Erasmus.


Groupe ESC Troyes posiada 7 różnych wydziałów:

 • Law
 • Economics
 • Finance/Accounting/Auditing
 • Marketing
 • Human Resources Management
 • Strategic Management
 • Languages and World Cultures

W ESC Troyes zajęcia odbywają się w języku angielskim, a każdy student ma prawo do nauki dodatkowego języka np: hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, rosyjskiego czy chińskiego.


Francuska uczelnia przyjmuje co roku ponad 120 zagranicznych studentów i oferuje dla wszystkich zakwaterowania w dwóch kampusach studenckich. Obydwa ulokowane są w pobliżu centrum miasta. Miasto Troyes ma swoją bardzo interesującą historię. Położone jest zaledwie 90 minut od centrum Paryża. 


Podejmując naukę w Groupe ESC Troyes's INBA nie ponosisz kosztów związanych z WSB oraz ze studiami na uczelni zagranicznej.
 

Universita degli Studi del Sannio – Benevento

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku podpisała umowę dotyczącą podwójnego dyplomu magisterskiego na kierunku Zarządzanie. Po zaliczeniu dwóch semestrów na studiach II stopnia w WSB Gdańsk, możesz ubiegać się o dyplom uczelni włoskiej, wyjeżdżając na 1 rok do Włoch.

 

Piszesz jedną pracę magisterską przy współpracy z Polskim promotorem. Po obronie otrzymasz dyplom Wyższej Szkoły Bankowej. Jeden semestr pobytu na uczelni Universita degli Studi del Sannio może być sfinansowany z funduszy programu LLP-Erasmus.


Oferta jest skierowana do studentów I roku studiów drugiego stopnia (magisterskich).


Czas trwania studiów: 2 semestry

Język wykładowy: angielski
Rekrutacja odbywa się równolegle z rekrutacją na studia Erasmus +, obowiązują te same zasady oraz kryteria.


Podejmując naukę w Universita degli Studi del Sannio nie ponosisz kosztów związanych z WSB oraz ze studiami na uczelni zagranicznej.
 

Università degli studi Internazionali di Roma , Włochy

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku podpisała umowę dotyczącą podwójnego dyplomu magisterskiego na kierunku Zarządzanie. Po zaliczeniu dwóch semestrów na studiach II stopnia w WSB Gdańsk możesz ubiegać się o dyplom uczelni włoskiej, wyjeżdżając na 1 rok do Włoch.

 

Piszesz jedną pracę magisterską przy współpracy z Polskim promotorem. Po obronie otrzymasz dyplom Wyższej Szkoły Bankowej.


Poziom wymagany przy rekrutacji: oferta jest skierowana do studentów I roku studiów drugiego stopnia (magisterskich).
Czas trwania studiów: 2 semestry
Rekrutacja:  na podstawie podania, liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Język wykładowy: angielski