O uczelni

Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności,Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku w 2010 roku uruchomiła Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania.

Nowoczesna Gdynia
Młode, prężnie rozwijające się miasto to elastyczność w podejściu do potrzeb społeczności, umiejętność przyciągania inwestorów oraz podejmowanie odważnych decyzji biznesowych. To właśnie Gdynia i jej wyjątkowy w skali kraju charakter biznesowy, stała się siedzibą Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. Owocna współpraca WSB w Gdańsku z uznanymi przedsiębiorstwami, firmami oraz instytucjami, skłoniła Uczelnię do rozszerzenia działalności edukacyjnej i nawiązania kontaktów ze środowiskami biznesowymi nie tylko z Gdańska. Bankowa stawia na praktyczność kształcenia, dlatego ten biznesowy charakter Uczelni idealnie wpasowuje się w przedsiębiorczą twarz Gdyni.

Pierwsza konsolidacja uczelni niepublicznych w Trójmieście
Uczelnia szybko wpasowała się w prężnie rozwijające  się miasto i już  w 2013 r. doprowadziła do pierwszej konsolidacji uczleni niepublicznych. Uczelnia włączyła w swoje struktury  Szkołę Wyższą Prawa i Dyplomacji w Gdyni i tym samym SWPD zakończyła swoją działalność, a WSB ugruntowała swoją pozycję rynkową.

W WSB zyskujesz więcej
Studiując na Wydziale Ekonomii i Zarządzania w Gdyni, studenci korzystają z identycznych udogodnień jak studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, czyli między innymi mogą korzystać z całego programu VIS: studia za darmo, klucz do kariery - aktywna pomoc biura karier, studia i praktyki za granicą oraz pełnej bazy wiedzy zgromadzonej przez macierzystą Uczelnię.

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni należy do największego w Polsce holdingu edukacyjnego, skupiającego aż 10 uczelni. Od 15 lat utrzymujemy się w czołówce szkół niepublicznych w regionie. Według pracodawców jesteśmy najlepszą uczelnią niepaństwową w województwie pomorskim (według rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” przeprowadzonego w 2011 r.). Nasza wizja to przekazywanie wiedzy w sposób nowoczesny oraz kształcenie praktycznych umiejętności niezbędnych w świecie biznesu.

Profesjonalizm poparty faktami
Wysoką jakość studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku potwierdzają otrzymane akredytacje i wyróżnienia, m.in.:Medal Europejski

  • prestiżowy Medal Europejski za kształcenie na studiach podyplomowych otrzymany w maju 2016 r. i  2015 r. oraz 2010 r.  Komisja weryfikacyjna doceniła konkurencyjność, wszechstronność i dostępność studiów oraz ich praktyczne walory przydatne na rynku pracy
  • rekomendacja gdańskiej loży Business Centre Club, która uznała WSB za firmę rzetelną i wiarygodną
  • akredytacje PKA oraz FPAKE
  • wysokie pozycje zajmowane od lat przez WSB w rankingach uczelni wyższych.Logo BCC

Misja i rozwój
Misją Uczelni jest inwestycja w biznesową przyszłość swoich absolwentów, dlatego program studiów dostosowywany jest do wciąż zmieniających się warunków na rynku pracy oraz do oczekiwań pracodawców. Stale rozwijamy naszą ofertę edukacyjną, dzięki czemu w 2010 roku Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku uruchomiła Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni. Od roku akademickiego 2011/2012 oferujemy także renomowane studia MBA.

Współpraca zagraniczna
Uczelnia inwestuje również w rozwój na polu międzynarodowym. Aktywna współpraca z ponad 40 europejskimi uczelniami wyższymi daje studentom WSB możliwość studiowania za granicą w ramach programu Erasmus. Z kolei słuchacze wybranych kierunków studiów podyplomowych mają szansę zdobyć certyfikat Franklin University.

Twój czas, Twoje miejsce, Twoja Uczelnia