Organizacja nauki

Katarzyna Litwin

Katarzyna Litwin
Dyrektor ds. Organizacji i Rozwoju
„Studia w Wyższej Szkole Bankowej to nie tylko profesjonalna kadra dydaktyczna czy przygotowane do potrzeb rynku siatki programowe, a...

Szeroka oferta
W WSB w Gdyni możesz na I stopniu uzyskać dyplom licencjata lub inżyniera - WSB w Gdańsku. Na dziewięciu kierunkach przedmioty wykładane są tak, aby w ciągu całego okresu studiów zdobyć atrakcyjny zawód i jak najwięcej praktycznych umiejętności. Do wyboru masz 46 specjalności. O uruchomieniu danej specjalności decyduje zainteresowanie studentów.

  • Studia licencjackie trwają 3 lata (6 semestrów). Pierwsze 1,5 roku to przede wszystkim nauka przedmiotów wykształcenia ogólnego i kierunkowego. To także czas na to, by zastanowić się, czym chcesz się zajmować w przyszłości. W trzecim semestrze decydujesz się na specjalność i przez kolejne 1,5 roku zdobywasz wiedzę i umiejętności z konkretnej specjalności. W trakcie studiów każdy student odbywa praktykę studencką. Studia kończą się obroną pracy dyplomowej i zdobyciem tytułu zawodowego licencjata.
  • Studia inżynierskie trwają 3,5 roku (7 semestrów). Podobnie jak w przypadku studiów licencjackich w 3 semestrze wybierasz specjalność. W odróżnieniu od studiów licencjackich studia te oferują więcej przedmiotów wykształcenia podstawowego oraz dłuższe praktyki zawodowe. W WSB w Gdańsku dyplom inżyniera możesz uzyskać, decydując się na kierunek Informatyka lub Logistyka.

Studiuj i pracuj
W Wyższej Szkole Bankowej organizujemy naukę tak, aby maksymalnie ułatwić Wam łączenie studiów z pracą zawodową:

  • mała liczba dni zajęciowych
  • minimalna liczba „okienek” i zbędnych przerw
  • zajęcia w dogodnie położonych budynkach.

W odpowiedzi na twoje potrzeby
W WSB masz do wyboru 2 formy studiów. Jeśli nie myślisz na razie o podjęciu pracy, chcesz mieć więcej zajęć z języka obcego i wolne weekendy, formą dla Ciebie są studia stacjonarne (dzienne). W tym trybie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeśli pracujesz i nie możesz dojeżdżać na Uczelnię kilka razy w tygodniu, wybierz studia niestacjonarne (zaoczne), na których zajęcia odbywają się w weekendy.

Co masz zrobić w 5 dni, zrób w 3!

E-indeks – oszczędność czasu i papieru
Ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak dużo czasu zajmują czynności związane ze zdobywaniem wpisów u wykładowców, zdecydowaliśmy się wprowadzić elektroniczną wersję indeksu: e-indeks. Wszystkie Wasze oceny wpisywane są przez wykładowców on-line, do wszystkich informacji macie zatem dostęp przez internet.

E-learning i Moodle
W trosce o Twój czas część zajęć prowadzona jest w formie zajęć e-learningowych. Platforma Moodle jest platformą, dzięki której możesz bez problemu pobrać wszelkie istotne materiały dydaktyczne czy skontaktować się z wykładowcą.

EXTRANET – e-dziekanat
Extranet WSB oferuje Ci jedyny w swoim rodzaju kontakt z Uczelnią. Po zalogowaniu się do serwisu otrzymujesz przygotowany specjalnie dla Ciebie zestaw informacji. To zawsze najświeższe wiadomości dotyczące przebiegu Twojej nauki. Dzięki niemu nie musisz stać w długich kolejkach, ponieważ najważniejsze sprawy możesz załatwić z domu.

Czy wiesz, że:

03-1.png