Opinie o WSB

Wyższa Szkoła Bankowa co roku przeprowadza badanie wśród studentów, absolwentów oraz pracodawców. Uzyskane opinie pozwalają na doskonalenie procesu dydaktycznego oraz obsługi administracyjnej.

crop-image_1.jpg

"Nazywam się Marek Pieńkowski. Jestem studentem pierwszego roku na kierunku Finanse i Rachunkowość. Od roku prowadzę blog "Technik ekonomista- to proste", który ma na celu przygotowanie uczniów do egzaminu zawodowego - w zawodzie technik ekonomista. Zdecydowałem się stworzyć blog, ponieważ był to doskonały sposób na powtórkę przed egzaminem. Dzięki takiej formie nauki wielu uczniów może znaleźć praktyczne informacje w jednym miejscu. Prywatnie interesuję się bankowością oraz rachunkowością. Dotychczas moim największym osiągnięciem było zajęcie drugiego miejsca w ogólnopolskim projekcie "Akademia Edukacji Menedżerskiej" organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w porozumieniu z NBP. Wybór szkoły wyższej nie był dla mnie przypadkowy. WSB jest liderem wśród uczelni biznesowych w Polsce. Mam nadzieję , że zdobędę tutaj wykształcenie, które zaowocuje znalezieniem dobrej pracy."
Marek Pieńkowski
Student WSB Gdynia

mateusz_waloszek.jpg

„Studiowałem na specjalności multimedia i grafika komputerowa. Jej wybór nie był przypadkowy, bo już od dawna interesowałem się multimediami, zwłaszcza filmem i procesem jego powstawania. W WSB byłem jednym z inicjatorów powstania Studenckiej Telewizji Internetowej WSB TV. Jako główny operator i montażysta mam na swoim koncie wiele zrealizowanych reportaży czy felietonów. Nagrywałem materiały dotyczące uczelni, jak również programy autorskie WSB TV: „Dopytki Studenckie”, „Marsjanki i Wenusjanie”, „Pogoda (na wesoło)” i „Ale o co chodzi?”. Biorę też udział w różnych konkursach filmowych, zająłem 1. miejsce w II Konkursie Filmowym Pruszcz Gdański – Poznaj To Miasto, w którym jako nagrodę otrzymałem staż w telewizji PomorskaTV. W przyszłości chciałbym studiować w Gdyńskiej Szkole Filmowej i nagrać film pełnometrażowy”.
Mateusz Waloszek
absolwent WSB w Gdańsku

crop-image.jpg

"Od dziecka interesowałem się informatyką. Składałem komputery z części, które znalazłem w domu lub dostałem od znajomych. Z czasem jednak moim nowym zamiłowaniem stało się projektowanie stron internetowych oraz zabezpieczanie systemów internetowych. W 2013 roku próbowałem nawet swoich sił na scenie jako realizator wizji - ten facet, który przełącza kamery i puszcza obraz na telebimy. Do dziś współpracuję ze sceną oraz z branżą wizyjną, aktualnie jednak pracuję w firmie zajmującej się systemami alarmowymi oraz monitoringiem, gdzie od dłuższego czasu zdobywam szeroko pojętą wiedzę z praktycznie każdej branży. Po ukończeniu Technikum nie mogłem stać w miejscu - wybrałem Wyższą Szkołę Bankową w Gdyni - tam ciągle poznaję wspaniałych ludzi, którzy nie pozwalają się nudzić. Podczas jednego z zimowych spacerów stwierdziłem, że brakuje mi systemu, który połączy rabaty oraz mobilność, dzięki czemu nie będzie potrzeby planowania wypadów ze znajomymi, kolacji z dziewczyną, czy piwa z kumplami. GeoRabat to opatentowany przeze mnie system, który łączy zakupy grupowe oraz tempo transakcji - całym założeniem jest wydłużenie zakupów zaledwie o 10 sekund. Moją inspiracją jest fraza, którą usłyszałem w którejś z reklam telewizyjnych - "po co płacić więcej, skoro można płacić mniej?" Nowo stworzony system to mój aktualny pomysł na życie, w zaledwie miesiąc stał się moją pasją i elementem, któremu poświęcam prawie cały mój wolny czas. Najlepsze w rozwoju projektu jest doświadczenie, które zyskuję kreując za równo markę, negocjując umowy z kontrahentami oraz poznając ludzi, którzy wpływają na mój charakter i podejście do życia."
Przemysław Myk
Student zarządzania w WSB w Gdyni

Poznaj więcej historii studentów oraz absolwentów WSB.