Biblioteka

Bogata oferta
Biblioteka Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Gdyni Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku oferuje dostęp do dynamicznie rozwijającego się księgozbioru, liczącego ok. 13 tysięcy woluminów, w tym ok. 1000 egzemplarzy podstawowych podręczników oraz 12 tysięcy różnych pozycji literatury kierunkowej z zakresu ekonomii, finansów, zarządzania, marketingu, logistyki, nauk o bezpieczeństwie, prawa, psychologii, pedagogiki, nauk społecznych i matematycznych. Księgozbiór dostosowany jest do potrzeb studentów, którzy mają również możliwość zgłaszania propozycji zakupu.
Ponadto student Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Gdyni ma możliwość korzystania z bogatych zasobów (43 tysięcy woluminów) Biblioteki Głównej Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Informacja o zgromadzonym księgozbiorze dostępna jest przez Internet w postaci katalogu on-line.
Oznaczenie wypożyczalni: WSBGD = Gdańsk, BWEZG = Gdynia.

Prenumerowane czasopisma:

  • 26 tytułów bieżących w Gdyni,
  • 76 tytułów bieżących w Gdańsku.

Poszczególne artykuły z czasopism można wyszukiwać w katalogu.

Bazy elektroniczne
Biblioteka oferuje również dostęp do rozlicznych baz elektronicznych:

Można w nich znaleźć tysiące czasopism i publikacji zagranicznych i polskich (pełne teksty i abstrakty). Regularnie testowane są kolejne bazy. Biblioteka świadczy również usługi dydaktyczne i informacyjne – organizuje szkolenia (indywidualne i grupowe) z zakresu wyszukiwania informacji oraz wykorzystania źródeł elektronicznych.