Szymon Kołodziejczyk

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Szymon Kołodziejczyk

Filmowiec z zdiagnozowanym "artystycznym ADHD"

Szymon Kołodziejczyk
Wykładowca WSB

Podziel się:

Nigdy nie narzekałem na brak zajęć. Od zawsze cierpię na "artystyczne ADHD": realizowałem spoty reklamowe, reportaże z wydarzeń sportowych i kulturalnych, filmy dokumentalne, wideoklipy muzyczne. Pracowałem jako operator kamery. Czuję się szczęściarzem, gdyż realizacja moich największych pasji stała się moim zawodem. Założyłem agencję filmowo-telewizyjną oraz internetową telewizję muzyczną, które nieźle sobie radzą.

To mój sposób na życie, który daje mi każdego dnia mnóstwo radości, ale też ogromnie angażuje czasowo. Gdy 5 lat temu gdańska WSB zaproponowała mi prowadzenie zajęć dla studentów, miałem ogromny dylemat. Gdyby doba trwała 48 godzin i tak miałbym czym ją sobie wypełnić. Czy w takiej sytuacji warto brać sobie na głowę kolejne zobowiązanie? Przekonała mnie renoma uczelni i możliwość realizacji autorskiego programu.

Wciąż czuję się "młody duchem" - choć może metryka świadczy już na moją niekorzyść - dlatego dzielenie się z młodymi ludźmi tajemnicami warsztatu realizacji multimedialnych to dla mnie ogromna przyjemność. Sądzę, że ta interakcja jest wartościowa dla obu stron: oferuję studentom moje doświadczenie, czerpiąc od nich świeżość spojrzenia. To działa!