Niebawem zaczyna się nowy rok akademicki i już teraz chcemy powiedzieć Wam o tym, jak będą wyglądały zajęcia od października.
 
Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Wyższych Szkół Bankowych jest bardzo duża, podjęliśmy decyzje o tym, że zajęcia w roku akademickim 2020/2021 na studiach podyplomowych rozpoczniemy w formie hybrydowej (mieszanej).
 

Co oznacza hybrydowa forma kształcenia?

Mając na uwadze specyfikę i praktyczny charakter studiów podyplomowych

  • Przeważająca część zajęć odbędzie się w budynkach uczelni. Będą nas jednak obowiązywały obostrzenia sanitarne, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne. 
  • Pozostała część zajęć będzie realizowana zdalnie za pomocą narzędzi i technik umożliwiających kształcenie na odległość. 

Informacje o tym, które dokładnie zajęcia zrealizujesz na uczelni, a które łącząc się online, otrzymasz mailem.

 

*W przypadku decyzji władz państwowych, powiatowych lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, zajęcia dydaktyczne będziemy prowadzić tylko w formule zdalnej. Jesteśmy gotowi na każdy z możliwych wariantów kształcenia!

Technologiczne udogodnienia

Słuchacze i wykładowcy WSB mogą korzystać z licznych rozwiązań nowych technologii. Wykłady i ćwiczenia, prezentacje, quizy, a nawet zaliczenia przedmiotów – to wszystko dostępne jest online! Teraz nie musisz jechać przez całe miasto, by spotkać się z promotorem. Wystarczy, że umówisz się na konkretną godzinę i zalogujesz do wirtualnego pokoju!
 

Bez względu na formę kształcenia, jako słuchacz WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

  • Materiały do zajęć znajdziesz na platformie Moodle, z której korzystamy od wielu lat. Jej zaletą jest to, że jest sprawdzona przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie i ma wiele rozbudowanych funkcjonalności!

Więcej o możliwościach, jakie przygotowaliśmy dla studentów dowiesz się z zakładki Naukę wspieramy technologią

studia online

Przygotowani do kształcenia zdalnego!

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie. Wykorzystaliśmy naszą coroczną ankietę, w której oceniane są studia i obsługa administracyjna w Wyższych Szkołach Bankowych, aby sprawdzić, jaka jest opinia na ten temat naszych studentów. W badaniu, które przeprowadziliśmy w dniach 29.05-21.06.2020 r., wzięło udział 11 818 respondentów. Bardzo cieszy nas, że aż 82% z nich jest bardzo zadowolonych lub zadowolonych z działań podjętych przez WSB w czasie pandemii koronawirusa.

Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

infografika_mobile BAM

Bezpieczeństwo na uczelni

Chcemy Was jak najczęściej gościć na terenie uczelni! Żeby było to możliwe i bezpieczne dla nas wszystkich, musimy przestrzegać określonych zasad. Zobacz, co powinieneś zrobić, żeby przebywanie w WSB i bezpośredni kontakt z wykładowcami i kolegami był bezpieczny:
 

bezpieczeństw infografika bezpieczeństw infografika