Opis kierunku

Testowanie oprogramowania jest jedną ze specjalistycznych dziedzin współczesnej informatyki. W niedoskonałym świecie stanowi istotny element procesu zapewniania jakości i pomaga we właściwej ocenie zagrożeń w trakcie trwania projektu. Jest nieodzownym elementem wytwarzania, realizowanym przez specjalistów.

Celem studiów jest profesjonalne przygotowanie Cię do wykonywania zadań związanych z testowaniem oprogramowania. Program obejmuje wiedzę pozwalającą na przystąpienie do międzynarodowego egzaminu na certyfikat testera ISTQB Foundation Level.

Co zyskujesz?

  • Studia dają wiedzę potrzebną testerom oraz wspomagającą kompetentne zarządzanie testami i pozyskiwanie pracowników do zespołów testerów.
  • Będziesz miał możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu ISTQB Foundation Certificate in Software Testing w ramach egzaminu organizowanego przez WSB w Gdańsku we współpracy ze Stowarzyszeniem Jakości Systemów Informatycznych, za dodatkową opłatą.
  • Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń, a program studiów przygotowaliśmy tak, aby przygotować Cię do międzynarodowego egzaminu na certyfikat testera ISTQB Foundation Level.

Dla kogo?

Studia skierowane są do osób planujących rozwijanie swojej kariery w projektach informatycznych w dziedzinie zapewniania jakości oprogramowania, programistów pragnących zdobyć wiedzę o testowaniu oraz osób odpowiadających w projektach za zarządzanie i rekrutację testerów.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Tester oprogramowania.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 180
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Rafał Borowiec
Michał Kujałowicz
Jakub Rosiński
Maciej Chmielarz
Rafał Borowiec

profesjonalista IT, entuzjasta open source oraz zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania, developer, wykładowca i trener IT, sporadycznie bloger blog.codeleak.pl.

Michał Kujałowicz

w testach i zapewnieniu jakości oprogramowania od 2005 roku. Doświadczenie zdobywał testując specjalistyczne oprogramowanie telekomunikacyjne i lotnicze. Zajmował się testami manualnymi i automatycznymi, zarządzaniem testami i zespołem testowym, szkoleniami i konsultingiem testowym....

Jakub Rosiński

inżynier testów z ponad 10-letnim doświadczeniem praktycznym. Aktualnie kierownik testów nadal zajmujący się „prawdziwym testowaniem”. Testował aplikacje i urządzenia mobilne, systemy CRM, wspierające badania medyczne, oprogramowanie loteryjne oraz systemy CPQ. Od początku kariery...

Maciej Chmielarz

zajmuje się zapewnianiem jakości w projektach informatycznych od 2008 roku. Doświadczenie zdobywał u pracodawców należących do polskiej i światowej czołówki firm technologicznych, producentów unikatowych rozwiązań inżynierskich. Obecnie pracuje dla IVONA Software, firmy...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów II stopnia, Podyplomowych i MBA

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00-15:00
Pobierz stronę do PDF