Anna Flis

Opiekun kierunku "Przywództwo w biznesie".

Współzałożycielka i Partner Zarządzający Training Designers oraz COO Expertsender.
Wieloletni Dyrektor Zarządzający w finansowych biznesach General Electric. Współtwórca międzynarodowego programu Transformacja HR.Efektywna liderka z 17 letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric, która sprawdziła się w wielu obszarach organizacji takich jak: Sprzedaż, Marketing, HR, L&D, Talent Management, Operacje, Call Center, Windykacja, CRM, PM/IT.
Ma doświadczenie w projektowaniu systemów motywacyjnych, konsolidacji/ synchronizacji celów biznesowych oraz reinżynierii procesów przy wykorzystaniu obecnego potencjału, w transformacjach sieci sprzedaży, restrukturyzacji oraz fuzjach. Laureatka nagród za: wyniki sprzedaży, usprawnienia w procesach, zarządzanie zespołami oraz nastawienie na potrzeby klientów. Twórczyni 3 START-upów.  Finalistka konkursu „Bizneswoman Roku 2015” w kategorii Korporacja. Autorka cyklu artykułów dla „Personel Plus” dotyczących aktualnych trendów w HR oraz rozwoju najwyższej kadry managerskiej. Ambasadorka programu „Sukces to JA”, mentor i mentee w programie Vital Voices Poland Chapter.
 

Jowita Spychalska - opiekun kierunku

Partner Zarządzający Training Designers, współtwórca międzynarodowego programu Transformacjahr.com i Klubu HR przy Olivia Business Centre w Gdańsku.
Menedżer i mentor z 13 – letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric w obszarach Operacji, Call Center, Sprzedaży i Talent Management. Project Manager w metodologii Prince2, certyfikowany konsultant Belbin.
Praktyk i ekspert w budowaniu i zarządzaniu różnorodnych i wielopokoleniowych zespołów a także efektywnych procesów w środowisku nieustannej zmiany, transformacji, restrukturyzacji i fuzji. 
Twórczyni wewnętrznych i zewnętrznych zespołów contact center i call center.
Zaprojektowała i kierowała procesami podnoszącymi kwalifikacje i rozwój sił sprzedaży w branży finansowej dla ponad 2000 osób, wspierającymi osiągnięcie założonych wyników i celów biznesowych oraz kształtowanie modelu kultury sprzedażowej w organizacji. 
Projektantka programów rozwojowych dla kadry menedżerskiej; pasjonatka komunikacji skoncentrowanej na rozwiązaniach. Ambasadorka Programu „Sukces To Ja” Fundacji Sukces Pisany Szminką. Autorka artykułów branżowych w Personel Plus.
Posiadaczka m.in. certyfikatów PRINCE2 Foundation Certificate in Project Management, Belbin Team Roles, CoachWise Coaching Mentoring EssentialsTM , Story Seekers Neurokomunikacja w marketingu i sprzedaży, CTSR – TSR I stopnia.
 

Joanna Staniszewska

specjalistka i doradczyni marketingu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Ekspertka w dziedzinie kreowania marki, Employer Brandingu, edukacji biznesowej i mentoringu. Założycielka i prezeska agencji marketingowej i doradczej you’ll specjalizującej się w działaniu na rynkach międzynarodowych i w nowych mediach. Ukończyła prawo oraz studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi, marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem, a także psychologii biznesu. Absolwentka prestiżowych szwajcarskich programów mentorskich: Trestle Group Foundation oraz Stars – for Leaders of the Next Generation.  Wykładowczyni studiów podyplomowych i dziennych Uniwersytetu Gdańskiego, trenerka, prowadząca prelekcje w języku polskim i angielskim. Szkoliła konsultantów czołowej międzynarodowej firmy doradczej, współpracowała z Ministerstwem Gospodarki w roli doradcy w obszarze nowoczesnej komunikacji. Publikuje artykuły o tematyce marketingowej i HR. Współzałożycielka międzynarodowej grupy doradczej EFFENEX. Z sukcesem zarządzała znanymi markami polskimi i zagranicznymi, m.in. Diverse, GOLDWELL, KMS California. Jej najnowszy autorski projekt BrandMeGood, realizowany wspólnie z zespołem z Bombaju (rynek indyjski), otwiera granice marketingu na rynku europejskim dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Umożliwia outsourcing komunikacji w mediach społecznościowych i oferuje profesjonalny Employer Branding. W 2016 roku nominowana do Leadership Academy for Poland. Mentorka programów Fundacji Forum Mentorów. Współtworzyła nieszablonowy festiwal filmów online – 10 minut festiwal, poświęcony tematyce podróżowania i propagujący aktywny styl życia. Koordynowała w Trójmieście niezwykle popularną inicjatywę Geek Girls Carrots – globalną organizację networkingową, wspierającej rozwój zawodowy kobiet w branży nowych technologii i IT.

Przywództwo_w_biznesie
Monika Godzińska

Wiceprezes Banku BPH odpowiedzialna za Pion Finansów. Ukończyła studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku zarządzanie i marketing, specjalizacji finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Od roku 2012 jest biegłym rewidentem. Rozpoczęła pracę w GE w 2004 roku i przez 12 lat kariery zawodowej w ramach grupy GE Capital zdobyła bogate doświadczenie piastując różne stanowiska menedżerskie w ramach Pionu Finansowego, Pionu Operacji i w obszarze zarządzania portfelem projektów. W latach 2010 - 2013 była członkiem ścisłej kadry zarządzającej Banku, odpowiadając za zwiększenie produktywności biznesu oraz zarządzanie portfelem projektów. Od  2013 roku pełniła rolę Dyrektora Wykonawczego Departamentu Rachunkowości i Sprawozdawczości Banku. W listopadzie 2016 objęła funkcję Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Finansów.

Przywództwo_w_biznesie
Grzegorz Górecki

szef Departamentu Informatyki Banku Przemysłowo Handlowego w Gdańsku, Menedżer z ponad 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami, technologią informatyczną, dostarczaniem usług, kontraktami i projektami. Od 2001 pracuje dla firm Grupy GE w Polsce, od 2012 r. również jako trener biznesu specjalizujący się w zarządzaniu zmianą w organizacjach oraz rozwojem liderów. Absolwent Politechniki Łódzkiej i Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. W swojej pracy odpowiadał m.in. za zarządzanie skomplikowanym środowiskiem technologiczno-organizacyjnym w warunkach bardzo wysokich wymagań dla ciągłości i dostępności usług, liczne projekty transformacji organizacji, procesów i sposobów pracy, negocjacje i egzekucje kontraktów usługowych. W działalności szkoleniowej koncentruje się na znaczeniu tzw. „czynnika ludzkiego” dla skuteczności zmian prowadzonych przez organizacje oraz roli lidera w zmianie.

Jowita Twardowska

Dyrektorka ds. Rozwoju w Go Responsible Sp. z o.o., firmy doradczej świadczącej usługi w zakresie zrównoważonego rozwoju (strategie CSR, raporty społeczne, dialog z interesariuszami). Przewodnicząca Rady Nadzorczej Centrum Sportowo-Konferencyjnego w Gniewinie (Hotel Mistral Sport****). 
Należy do grupy roboczej ds. społecznej odpowiedzialności uczelni Zespołu ds. odpowiedzialności przedsiębiorstw przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
Przez 15 lat była związana z Grupą LOTOS, na różnych stanowiskach menadżerskich: biuro zarządu, komunikacja, administracja, CSR. Jako dyrektor ds. komunikacji i CSR odpowiadała za działania w obszarze komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, PR, public affairs, relacji z mediami, organizacji wydarzeń, sponsoringu sportowego i kultury oraz działań firmy pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Inicjatorka współpracy sponsoringowej Grupy LOTOS m.in. z Robertem Kubicą (rajdy samochodowe) i PZPN (piłka nożna). Współtworzyła fundację korporacyjną (Fundacja LOTOS), która koordynowała politykę działań charytatywnych podejmowanych przez grupę kapitałową i pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Fundacji.
Pełniła funkcje Wiceprzewodniczącej Rad Nadzorczych: Trefl Gdańsk, Lechii Gdańsk, Basketball Investments i sekretarza Rady Nadzorczej LOTOS Petrobaltic S.A.
Jest członkiem Gdańskiej Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Gdańska oraz członkiem Rady Programowej Forum Inicjowania Rozwoju wspierającego projekty w zakresie partnerstwa międzysektorowego.
Absolwentka Wydziału Administracyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w zakresie organizacji i zarządzania oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.
Wykładowca WSTiH w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu w branży turystyczno-hotelarskiej.
 

Przywództwo_w_biznesie
Agnieszka Okońska

Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu dużymi organizacjami. Ekonomistka, politolog, mentor, ekspert w dziedzinie energetyki.
Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Executive MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, Podyplomowych Studiów Finansów i Rachunkowości na SGH w Warszawie, posiada także licencjat z komunikacji i Public Relation na Wydziale Politologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Posiada ukończone egzaminy F1-F3 ACCA (ekwiwalent ACCA Diploma in Accounting and Business). Ukończyła Florencką Szkołę Regulacji Energetyki oraz Szkolenie z zakresu Nowych Technologii w Energetyce na Grenoble Ecole de Management.
Członek dwóch europejskich organizacji Eurelectric i EDSO for Smart Grid, z siedzibą w Brukseli.
Od ponad 20 lat nieprzerwanie związana z branżą energetyczną na wysokich szczeblach menagerskich (Dyrektor Finansowy, Dyrektor Generalny, Członek Zarządu).
Od roku pełni funkcję Członka Zarządu w innogy Stoen Operator Sp. z o.o. w Warszawie (spółki należącej do niemieckiego koncernu energetycznego Innogy).
Agnieszka posiada doświadczenie w obszarze zarządzania zmianą, poprawy efektywności procesowej i zarządzania leanowego w oparciu o metody kaizen.
 

Dominika Rossa

szefowa projektu coworkingu dedykowanego kobietom w O4/ Olivia Business Centre, przedsiębiorczyni i naukowczyni. 

Założycielka studia głosu i mowy Mystoria, w którym uczy jak mówić wyraźnie, pewnie, czysto i melodyjnie. Właścicielka butiku kreatywno – strategicznego Umbrelka, w którego portoflio Klientów znalazły się zarówno międzynarodowe korporacje (m.in. Grupa L’Oreal, Toyota Motor Poland, Coty, Bank Pekao), firmy rodzime (Spectrum Brands),  jak i organizacje pozarządowe (WOŚP, WWF, Kwiat Kobiecości, Przylądek Nadziei). Od siedemnastu lat zajmuje się komunikacją interpersonalną i marketingową. Obecnie doktorantka na Wydziale Psychologii Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej USWPS. W ramach pracy doktorskiej prowadzi badania nad narracjami w kontekście własnej skuteczności w osiąganiu celów. Bada style narracyjne kobiet i ich sposób komunikacji a także efektywność, przedsiębiorczość i motywację. W obszarze jej zainteresowań pozostają także role społeczne i biznesowe kobiet (leadership, entrepreneurship, work-life balance) i komunikacja w biznesie. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywała na rynku polskim i międzynarodowym, w S.H.A.P.E. – bazie sił zjednoczonych NATO w Belgii oraz w Wielkiej Brytanii wraz ze zwycięzcami konkursu YCE z całego świata. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Zwyciężczyni polskiej edycji konkursu Young Creative Entrepreneur, Media Award, Londyn 2012. Współorganizatorka polskich obchodów Światowego Dnia Głosu. Członkini Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego. Wykłada Psychologię przedsiębiorczości na USWPS w Warszawie. Jest mentorką w międzynarodowych programach akceleracyjnych: Poland Prize/Space3ac i European Coworkings EOI.

 

Monika Kukałowicz

Przedsiębiorca z 20 - letnim doświadczeniem pracy biznesie. Swoją karierę zawodową zaczynała już w szkole średniej projektując ubrania dla rodzinnej firmy, które zdobywały uznanie zadowolonych klientek. Na studiach z sukcesem prowadziła sieć sklepów odzieżowych dedykowanych dla wysokich kobiet.

Menedżer w branży bankowej i ubezpieczeniowej. Posiada doświadczenie w następujących obszarach: zarządzania strategicznego, tworzenia i zarządzania procesami, zarządzania projektami, sprzedaży B2B i B2C, marketingu, projektowania wnętrz i identyfikacji wizualnej firmy.   Nieustannie dba o jakość procesów i ponoszenie  standardów. Zainteresowana rynkiem sprzedaży oraz wpływem nowoczesnych technologii na klienta. Pełna energii, działająca z pasją w osiąganiu wyników, stale podnosząca poprzeczkę i konsekwentna w realizacji wyznaczonych celów. Pasjonatka dobrego stylu i designu. Nastawiona na pozytyw, relacje i ciągły rozwój.