Opis kierunku

Pedagogika Montessori przechodzi swój renesans. Wśród rodziców, którzy szukają dla swoich dzieci alternatywnych form nauczania, oraz dla nauczycieli, którzy nie są zadowoleni z konwencjonalnej metodyki pracy. W związku z tym powstaje coraz więcej placówek Montessori: przedszkoli, szkół oraz liceów. Rośnie tym samym zapotrzebowanie na nauczycieli, którzy mogliby podjąć pracę z użyciem metody metodzie. 

 

Studia podyplomowe "Pedagogika Marii Montessori" przygotowaliśmy wspólnie z Centrum Edukacji Montessori , renomowaną placówką w zakresie kształcenia w oparciu o tę metodę, wraz z dyplomowanymi Edukatorami Montessori wieku żłobkowego, przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego, absolwentami szkolenia AMI ( The Association Montessori Internationale) - organizacji powołanej przez samą Marię Montessori.

Co zyskujesz?

  • poznasz praktyczną wiedzę z zakresu pracy z pomocami Montessori
  • możliwość odwiedzenia placówki Montessori, odbycia w niej części zajęć praktycznych oraz zrealizowania praktyk
  • poznasz alternatywną pedagogikę
  • udoskonalisz swój warsztat pracy
  • uzyskasz przewagę na rynku pracy poprzez zdobycie pożądanych na rynku pracy kwalifikacji
  • poznasz metodykę pracy, która nieprzerwanie od ponad stu lat jest udoskonalana
  • wymienisz doświadczenia i spostrzeżenia między nauczycielami
Magdalena Szcześniewska

W edukacji metodą Montessori kładzie się duży nacisk na dziecko jako indywidualną istotę o dużych możliwościach poznawczych. Wartości, które wypracowała Maria Montessori przez lata swojej pracy, to kompletny rozwój dziecka w różnych dziedzinach oraz rozpoznawanie jego predyspozycji i preferencji już od wczesnych etapów życia. System edukacji oparty na metodzie Montessori to holistyczne podejście do dziecka, dbanie o jego rozwój we wszystkich dziedzinach życia przy jednoczesnym uwzględnieniu jego indywidualnych preferencji oraz zdolności. To zupełnie inne podejście niż to znane z klasycznych szkół.

Magdalena Szcześniewska

opiekun kierunku pedagogika Marii Montessori, dyplomowany edukator Montessori, AMI (The Association Montessori Internationale) - organizacji powołanej przez samą Marię Montessori.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
centrum edukacji montessorii

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku pedagogika Marii Montessori.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 172
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Magdalena Szcześniewska
Magdalena Szcześniewska

Wulkan energii, niepoprawna optymistka i tytan pracy. Ekspertka i przede wszystkim pasjonatka metody Montessori. Ogromny zawód nauczaniem konwencjonalnym pchnął ją w ramiona tego nurtu. Zachwyt przyszedł błyskawicznie. Tak szybko, że już po kilku latach Montessori stało się jej...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia II stopnia, podyplomowe i MBA

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00-15:00
Pobierz stronę do PDF