Opis kierunku

Studia mają na celu wykształcenie specjalistów zajmujących się tworzeniem projektów graficznych, projektowaniem materiałów reklamowych i wizualizacji multimedialnych oraz kreowaniem elementów identyfikacji wizualnej, a także profesjonalistów w zakresie przygotowania i przetwarzania wszelkich materiałów do druku w dziedzinie Desktop Publishing (DTP), jak i przygotowania materiałów audio-wizualnych różnego przeznaczenia, od stron WWW i social media, do emisji w telewizji.

Grafika komputerowa i audiowizualne materiały występują dziś niemal wszędzie. Ich zastosowanie zwraca naszą uwagę m.in.: w katalogach, na plakatach, w Internecie, w tym social media, a także na ekranach w komunikacji i infrastrukturze miejskiej, czy na wydarzeniach (konferencje, koncerty) w formie prezentacji animowanych. Studia na tym kierunku pozwolą rozwinąć się pracownikom firm, które wykorzystują w swoich planach biznesowych social media, produkty oparte na projektach graficznych, a osobom spoza branży pomogą w realizacji celów marketingowych własnych działalności.

Co zyskujesz?

Studia obejmują grafikę (rastrową i wektorową), ilustrację oraz film i animację. W programie przewidziane są takie zagadnienia jak: fotografia cyfrowa, film i animacja, grafika użytkowa i ilustracja cyfrowa oraz tworzenie tożsamości wizualnej firmy. W celu nabycia praktycznych umiejętności słuchacze będą realizować projekty w grupach na powszechnych programach serii Adobe wykorzystywanych w kreatywnych agencjach i z wykorzystaniem sprzętu (aparaty, kamery, tablety graficzne).

Dla kogo?

Kierunek studiów jest kierowany do osób, które chcą nabyć lub pogłębić swoją wiedzę z zakresu multimediów. Duży nacisk położony jest na kształcenie umiejętności w zakresie multimedialnego tworzenia wizerunku firmy, fotografii cyfrowej a także przygotowania materiałów wideo do różnych zastosowań (głównie Internet i kanały social media). Studia są ciekawą ofertą dla wszystkich, których celem jest zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na pełniejsze wykorzystanie współczesnych multimediów w pracy zawodowej.

Opinie

Szymon Kołodziejczyk

Uczestnicy kierunku od samego początku mają styczność z osobami czynnymi zawodowo – ekspertami w swoich dziedzinach. Zaczynają pracę na popularnych programach do tworzenia grafiki i multimediów. Dzięki temu szybko przechodzą do działania i rozwiązań praktycznych w swojej pracy zawodowej. Taka forma nauki pozwala na bieżąco w praktyce wykorzystać pozyskane umiejętności.

Szymon Kołodziejczyk

opiekun kierunku, realizator filmowy, od ponad 10 lat właściciel firmy filmowo-produkcyjnej, twórca wielu wideoklipów, filmów krótko- i długometrażowych oraz filmów korporacyjnych dla wielu znanych marek.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.

do 30 czerwca
studia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 30 czerwca zyskujesz 1000 zł dzięki:

  • 600 zł zniżki w czesnym
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
     

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz więcej - 1200 zł:

  • 800 zł zniżki w czesnym 
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Grafika komputerowa i multimedia.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 180
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Szymon Kołodziejczyk
Marek Frankowski
Mirosław Rekowski 
Szymon Kołodziejczyk

Realizator filmowy, twórca kilkudziesięciu wideoklipów, w tym największej polskiej produkcji zbiorowej z udziałem 40 artystów oraz dla finalistów Must Be The Music i Mam Talent. Wykonał reportaże z największych wydarzeń kulturalnych w Warszawie (m.in. Viva Comet, Róże Gali, Złote...

Marek Frankowski

Ilustrator. Ukończył ASP w Gdańsku na wydziale grafiki. Projektant wielu postaci i ilustracji do książek, gier komputerowych, komiksów i filmów animowanych. Współpracuje z wydawcami z Irlandii i USA. Tworzy ilustracje do druku na koszulki dla prowadzących jeden z najbardziej znanych...

Mirosław Rekowski 

projektant 

Laureat nagrody Wzór Roku 2007, a także wielu nagród w konkursach: Vidical, Idea i innych. Zajmuje się projektowaniem systemów komunikacji wizualnej i projektowaniem wzornictwa. Jest autorem ponad 100 wdrożonych systemów identyfikacji wizualnej. Prowadzi własne studio...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów II stopnia, Podyplomowych i MBA

W dniach 3-4 czerwca biuro rekrutacji będzie nieczynne

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00-15:00
Pobierz stronę do PDF