dr_piotr_prewysz_kwitn
dr Piotr Prewysz-Kwinto

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Praca doktorska pt. "Rachunek kosztów docelowych w przedsiębiorstwach działających w Polsce" zdobyła I nagrodę w konkursie na najlepszą pracę doktorską organizowanym przez Radę Naukową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor lub współautor około 60 publikacji naukowych z zakresu finansów i rachunkowości, a także podręczników dla studentów ("Analiza finansowa", "Finanse przedsiębiorstw", "Matematyka finansowa").  Uczestnik około 50 krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, kilku stypendiów i staży zagranicznych na uniwersytetach we Francji (Paryż, Montpellier, Amiens, Rennes) oraz współrealizator dwóch naukowych grantów badawczych. Aktywnie współpracuje również ze środowiskiem gospodarczym – autor ponad 100 opracowań i analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka, w tym dla projektów finansowanych ze środków europejskich. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz European Accounting Association. Praktyk zajmujący się od ponad 10 lat przygotowywaniem analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka. Twórca i opiekun merytoryczny studiów podyplomowych na kierunku analityk finansowy.

majewski_piotr
dr Piotr Majewski

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2007 r. wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu w Instytucie Finansów. Od 2002 roku związany z branżą ubezpieczeniową i motoryzacyjną. Autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny ubezpieczeń, przestępczości ubezpieczeniowej i gospodarczej, propagowania edukacji finansowej. Poza działalnością naukową dr Piotr Majewski od 2004 roku związany jest z Polską Izbą Ubezpieczeń. Jako ekspert z dziedziny ubezpieczeń, współpracuje także z zakładami ubezpieczeń oraz organami ścigania.

Marcin Pęksyk

 

Posiada szerokie doświadczenie w wycenie przedsiębiorstw, wycenie aktywów niematerialnych oraz analizie projektów inwestycyjnych obejmujących różnorodne dziedziny, m.in.: przemysł energetyczny, spedycja, marketing, branża turystyczna. Ponadto specjalizuje się w zakresie projektowania i wdrażania systemów zarządzania wartością firmy (Value Based Management).
Wyżej wymienione wyceny przeprowadzane były na potrzeby sprawozdawczości finansowej, fuzji i przejęć, fairness opinion, wykupów przymusowych, doradztwa przed-transakcyjnego, restrukturyzacji i reorganizacji. Doradzał wielu klientom specjalizującym się w różnorodnych dziedzinach, takich jak: motoryzacja, biotechnologia, e-marketing, budownictwo, energetyka, farmaceutyka i telekomunikacja. Siedziby wspomnianych klientów ulokowane były w różnych państwach i regionach, m.in. na Węgrzech, Łotwie w Czechach, Niemczech, Holandii, Polsce, Rosji i Wielkiej Brytanii, a także w rejonie Bliskiego Wschodu
Od dłuższego czasu jest związany z globalną firmą American Appraisal z siedzibą w Milwaukee USA, współpracując zarówno z biurami American Appraisal w Wielkiej Brytanii i w Niemczech (2006/2007).  W 2009 dołączył do grupy wycen finansowych w American Appraisal Polska.  W między czasie pracował w C.HARTWIG Gdynia S.A. oraz w ENERGA-OPERATOR SA nadzorując procesy przekształceń kapitałowych w grupie.
Był także wykładowcą w Henley Management College w Wielkiej Brytanii oraz pełnił funkcję dyrektora ośrodka badawczego Henley Centre for Value Improvement. Po powrocie do Polski pełnił funkcje asystenta i wykładowcy w kilku uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim, Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji, Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Okazjonalnie prowadzi zajęcia z zakresu wyceny aktywów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Wspiera Krajową Radę Biegłych Rewidentów w przygotowaniu programu rozwijającego kompetencje w zakresie wyceny.

Piotr Ratajczak

 

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada ponad 20-letnie praktyczne doświadczenie w branży bankowej. Pracował w bankach komercyjnych jako doradca klienta detalicznego, VIP, menedżer klientów korporacyjnych, prowadził szkolenia przy wdrażaniu nowego systemu bankowego, kierował zespołem sprzedażowym. Obecnie pracuje w Biurze Informacji Kredytowej, w Departamencie Rynku Bankowego jako Manager ds. Klientów Strategicznych. Oprócz bieżącego utrzymywania relacji, do jego zadań należą też m.in.: wystąpienia na konferencjach, prowadzenie szkoleń i warsztatów. Od 2008 r. współpracuje jako praktyk z Wyższą Szkołą Bankową w obszarze dydaktyki przedmiotów związanych z bankowością i finansami. Fascynuje go psychologia stosowana, zwłaszcza psychologia w obszarze zarządzania, sprzedaży i podejmowania decyzji.