Opis kierunku

Studia dostarczą narzędzi z zakresu wprowadzania trwałych zmian prozdrowotnych klientów, coachingu zdrowia i żywienia, osobom profesjonalnie zajmującym się wspieraniem klientów w osiąganiu optymalnego stanu psycho–fizycznego jak również profesjonalistom w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia.

Co zyskujesz?

 • Rozwinięcie kompetencji trenera i coacha personalnego zgodne ze światowymi standardami
 • Pozyskanie narzędzi w coachingu holistycznym do pracy we wszystkich obszarach zdrowia i dobrostanu m.in. fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.
 • wzmocnienie zaangażowania i motywacji do zmiany oraz realizowanie procesu dochodzenia do własnych, skutecznych rozwiązań problemów utrzymania motywacji do treningu zdrowotnego.
 • Uzupełnienie wiedzy o praktyczne użycie narzędzi profesjonalnego coachingu oraz dialogu motywującego wspomagając zmiany. 
 • Umiejętność prowadzenia sesji coachingowych utrwalających pozytywną zmianę nawyków zdrowotnych prowadzonych w ramach treningu personalnego.
   

Dla kogo?

 • Studia idealne dla osób, które chcą wzmocnić swoje kompetencje prowadzenia zmian zdrowotnych i pracy nad nawykami sprawnościowymi swoich klientów. 
 • Studia są kierowane do szerokiego spektrum trenerów personalnych, dietetyków, psychologów, pedagogów oraz innych osób zajmujących się profesjonalnie wspomaganiem procesu zmianą zachowań zdrowotnych osób zdrowych i nieznacznie zagrożonych chorobą w szczególności poprzez zmianę stylu życia połączoną modyfikacją nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. 
 • Ćwiczenia poza ugruntowaną wiedzą wspomogą zarówno zmianę nawyków żywieniowych, zdrowotnej aktywności fizycznej, środowiska pracy i rodziny, jak i inne warstwy funkcjonowania klientów nastawionych na zmiany osobistego funkcjonowania w osiągnięciu spójność począwszy od poziomu wartości i filozofii życia po codzienne funkcjonowanie zdrowotne i społeczne.  
   

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Akademia trenera personalnego z elementami dietetyki i coachingu

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 226
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2

Wykładowcy

Agnieszka Danielewicz 
Bartosz Trąbka  
Piotr Włodarczyk
Agnieszka Danielewicz 

doświadczony dietetyk, wykładowca i trener motywacyjny z certyfikatem MBT, T&T, właściciel Instytutu Eligo. Autorka publikacji i metod wspierania w zmianie nawyków żywieniowych. Od 10 lat tworzy i wspiera merytorycznie programy z obszaru promocji zdrowego odżywiania. Opracowała i...

Bartosz Trąbka  

absolwent Wychowania Fizycznego (AWFiS Gdańsk). Trener II klasy państwowej w kulturystyce (licencja trenerska Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego). Trener II klasy państwowej w gimnastyce sportowej. Trener personalny kulturystyki i fitness Międzynarodowej Federacji...

Piotr Włodarczyk 

praktyk coachingu, mentor, akredytowany superwizor i członek Izby Coachingu. Coach ICC od 2008 roku. Absolwent psychologii biznesu (UG). Były sportowiec. Specjalista psychologii sportu, motywacji i prozdrowotnej aktywności fizycznej. Absolwent, doktorant oraz pracownik naukowo-dydaktyczny...

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych i MBA

budynek A parter pokój 004
Aleja Grunwaldzka 238A
80-266 Gdańsk

E-mail: rekrut-dsp@wsb.gda.pl
Tel.: 58 522 75 13

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 09:00-17:00
 • cz-pt: 08:00-16:00
 • so: 09:00-13:00
Aby wyświetlić mapę wymagana jest obsługa JavaScript przez przeglądarkę.