Opis kierunku

Sysops/DevOps jest jedną ze specjalistycznych dziedzin współczesnej informatyki. Administracja i utrzymanie infrastruktury serwerowej i systemowej, stanowi bardzo ważny i istotny element w poprawnym działaniu usług dostępnych w Internecie. Mając doświadczenie w dziedzinie administracji systemami IT, możesz pracować w każdym rozwiniętym kraju świata, czy to lokalnie czy zdalnie. Administratorzy Sysops/DevOps zatrudnia każda firma, która ma styczność z usługami w sieci od startupów, po największe korporacje typu Amazon czy Google.

Cel

Celem studiów jest profesjonalne i praktyczne przygotowanie Cię do bycia administratorem systemów serwerowych opartych o system operacyjny Linux, które działają zarówno w chmurze jaki i klasycznym modelu “bare metal”. Sama znajomość technologii, to jednak za mało by stać się dobrym administratorem. Oprócz umiejętności zarządzania systemami, niezbędna jest także wiedza z zakresu podstaw programowania, bezpieczeństwa systemów informatycznych czy monitorowania i testowania aplikacji.

 

Jeżeli chcesz zostać Administratorem Sysops/DevOps, przygotuj się na solidną oraz intensywną naukę, gdzie podczas tych studiów przeprowadzimy Cię przez każdy z tych aspektów.

Co zyskujesz?

 • Poznasz narzędzia oraz systemy, którymi administratorzy posługują się w codziennej pracy,
 • Będziesz miał bieżący dostęp do praktyków pracujących jako administratorzy, architekci systemów IT,
 • Nauczysz się projektować infrastrukturę systemów informatycznych o wysokiej dostępności, skalować ją oraz monitorować jej stan,
 • Stworzysz swoje własne skrypty, zaprogramujesz tworzenie infrastruktury za pomocą kodu (Infrastructure as code),
 • Poznasz podstawy bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz ataki cyberprzestępców.
   

Dla kogo?

Studia skierowane są do osób posiadających pewne doświadczenie w korzystaniu z systemów Linux lub absolwentów kierunków technicznych chcących rozszerzać wiedzę z zarządzania systemami Linux, poznać narzędzia administratora i zbudować od podstaw zaawansowaną infrastrukturę serwerową. Jeżeli tworzysz skrypty w oparciu o języki Bash, Python czy Perl oraz chcesz nauczyć się nowej technologii to ten kierunek jest w 100% dla Ciebie.
 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Administrator infrastruktury DevOps, SysOps

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

pawel-lewandowski
adam mirowski
Kamil Porembiński
Paweł Lewandowski

Administrator systemów Linux opartych o dystrybucje CentOS oraz Ubuntu. Posiada również certyfikacje WHM/cPanel. Odpowiedzialny za projektowanie systemu monitoringu, provisioning serwerów oraz automatyzację. Wdraża nowe osoby do projektu, wspiera dział pomocy technicznej budową...

Adam Mirowski

Współzałożyciel firmy Thecamels zajmującej się tworzeniem systemów o wysokiej dostępności, hostingiem oraz utrzymaniem serwerów. Projektant, administrator, manager, wykładowca, żeglarz, nurek.

Odpowiedzialny za zarządzanie zespołem administratorów, kontakt z klientem...

Kamil Porembiński

Współzałożyciel firmy Thecamels zajmującej się tworzeniem systemów o wysokiej dostępności, hostingiem oraz utrzymaniem serwerów. Projektant, administrator, manager, wykładowca, żeglarz, nurek.

Realizował projekty dla firm takich jak Workfront (obecnie Adobe), Telekomunikacja...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia II stopnia, podyplomowe i MBA

Godziny otwarcia:
 • pn-wt: 09:00-16:00
 • śr: 08:00-16:00
 • cz-pt: 09:00-16:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF