dr Marek Szymański

Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Współautor książki „Obrona przed wrogim przejęciem. Jak ochronić swój biznes” i licznych artykułów tematycznie związanych z wrogimi przejęciami. Autor programów szkoleniowych, analiz i opracowań doradczych.


 

dr Jerzy Podlewski

Ekspert i entuzjasta zarządzania ryzykiem biznesowym Enterprise Risk Management (ERM). Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jako menadżer i doradca w renomowanych firmach polskich i międzynarodowych. 
Długoletni V-ce Prezes Stowarzyszenia POLRISK, Certyfikowany menadżer ryzyka, Certyfikowany Project Manager PRINCE2™. Autor e-bestsellera księgarni empik „Zombie atakują! Zarządzanie ryzykiem po prostu”, e-booków, publikacji naukowych i prasowych. Prelegent na konferencjach: Dyrektor Finansowy Roku Forbes, Rzeczpospolitej, Pulsu Biznesu, Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, Polskiego Instytutu Dyrektorów, COFACE Country Risk, Ministerstwa Skarbu Państwa, Giełdy Papierów Wartościowych, klubów biznesu, Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i innych. Prowadzi stałą rubrykę „Ryzykonomia” w „Gazecie Ubezpieczeniowej” gdzie publikuje artykuły na temat zarządzania ryzykiem.
Autor bloga, podcastu i newslettera www.ryzykonomia.pl 
 

Andrzej Chmielecki

Praktyk biznesowy, nauczyciel akademicki, menedżer, bankowiec i finansista z 32-letnim stażem pracy, w tym 29 lat na stanowiskach dyrektorskich m.in. wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy m.in. w PHZ NAVIMOR sp. z o.o., Stoczni Gdynia SA i Koncernie Energetycznym ENERGA SA. W dorobku również obsługa kredytowa ponad 500 przedsiębiorstw w trzech bankach komercyjnych, doświadczenia z wieloletniej pracy w wielokulturowym środowisku, współzarządzania wielotysięcznymi zespołami ludzkimi, udane restrukturyzacje organizacyjno - majątkowe i kadrowe w pięciu dużych organizacjach gospodarczych z bezpośrednio ponoszoną odpowiedzialnością za skutek. Uzyskał tytuł magistra ekonomii w 1987 roku, kończąc studia z wyróżnieniem. Ukończył Studium Doskonalenia Pedagogicznego przy UG oraz wiele innych krajowych i zagranicznych specjalistycznych kursów m.in. na University of Chicago i studiów podyplomowych, m.in. Executive MBA w GFKM/Rotterdam School of Management w 2005 roku - obronił z oceną bardzo dobrą pierwszą pracę dyplomową w dziedzinie ‘etyka w biznesie’ w historii GFKM, opracowując propozycję kodeksu etycznego dla pracowników wybranego banku komercyjnego. Przez dwie 3-letnie kadencje był Przewodniczącym, z wyboru ogółu pracowników, rady pracowników Nordea Bank Polska SA; jest trenerem mediacji w zbiorowych stosunkach pracy wg programu ministerstwa pracy Danii i od 6 lat członkiem Rady Podatkowej Konfederacji Pracodawców Lewiatan. Członek Polskiego Towarzystwa Etycznego w Krakowie. Posiada zdany egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz jest wpisany w KNF na listę kandydatów na członka zarządu komisarycznego lub kuratora postępowań naprawczych w bankach komercyjnych, spółdzielczych i SKOK-ach (przez 5 miesięcy w 2015 roku pełnomocnik i zastępca zarządcy komisarycznego SKOK Jowisz w Czeladzi). Od połowy 2015 roku prowadzi własną firmę VIRTUS, zajmującą się  zarządzaniem informacją, zmianami, ryzykiem operacyjnym, doradztwem finansowym i gospodarczym oraz działalnością szkoleniową w dziedzinie bankowości, finansów, CSR i etyki biznesu, a także krótkotrwałym zarządzaniem tymczasowym i kryzysowym. Od maja 2018 roku kontraktowy Inspektor Ochrony Danych Osobowych w kilku organizacjach gospodarczych. Szczególne znaczenie przypisuje etyczności w postępowaniu w biznesie – opracowywał i wdrażał w kilku firmach handlowych zasady dobrych praktyk kupieckich, a w firmach Grupy Nordea kodeks etyczny pracowników NORDEA; członek Kapituły – po raz szósty - ogólnopolskiego konkursu ‘Verba Veritatis’ na najlepszą pracę dyplomową dr-mgr-lic-mba w dziedzinie etyki w biznesie. Popularyzator wiedzy ekonomiczno-finansowej na antenie Radia Gdańsk jako wieloletni uczestnik audycji „Ludzie i pieniądze”.
 

Ewelina Kochaniak

Magister ekonomii, przedsiębiorca, doktorantka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu upadłości przedsiębiorstw i struktur kapitałowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w małych przedsiębiorstwach, korporacjach oraz podmiotach administracji publicznej. Naukowo zainteresowana upadłością przedsiębiorstw, cyklem ich życia w różnych podejściach, analizą ekonomiczną, finansową, techniczno-ekonomiczną. Obecnie zawodowo związana z branżą edukacyjną, pasjonuje się mikro i małymi przedsiębiorstwami.