dr Krzysztof Łokucijewski
dr Krzysztof Łokucijewski

Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku, wcześniej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, następnie Wydziału Prawa Szkoły Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni. W latach 1992-93 stypendysta Fundacji Sorosa i brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Uniwersytecie Oksfordzkim (Magdalen College), 1996-97 stypendysta Fundacji Fulbrighta na Uniwersytecie Yale. Stopień doktora nauk prawnych uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji UG na podstawie dysertacji Państwo w doktrynie i praktyce współczesnego konserwatyzmu brytyjskiego. Przygotowywana rozprawa habilitacyjna dotyczy problematyki dewolucji (reformy ustroju terytorialnego) w brytyjskim systemie polityczno-prawnym. Zainteresowania naukowe i dorobek publikacyjny obejmują teorię państwa i prawa, teorię polityki, teorię i ustrój samorządu terytorialnego.

Maja Głuchowska
dr Maja Głuchowska-Wójcicka

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji
Doktor nauk prawnych, absolwentka Uniwersytetu w Heidelbergu, absolwentka letniej szkoły Prawa Morza przy Międzynarodowym Trybunale Prawa Morza w Hamburgu, laureatka stypendium Max Planck Institute for Comparative Public Law and International Law, członek Komisji Prawa Morskiego oraz Komisji Nauk Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Wieloletni pracownik Uniwersytetu WSB Merito, menedżer kierunku prawo i prawo w biznesie, prodziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu WSB Merito Gdynia, obecnie Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku i Gdyni.

Rafał Majewski
Dr Rafał Majewski

Prodziekan Wydziału Społeczno-Humanistycznego

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego - Wydziału Nauk Społecznych, magister politologii w zakresie przemian cywilizacyjnych. W 2005 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Od 2008 roku związany z Uniwersytetem WSB Merito w Gdańsku jako nauczyciel akademicki i menedżer kierunku stosunki międzynarodowe, a od 2017 roku jako prodziekan. W zakresie zainteresowań naukowych znajdują się głównie kwestie z obszaru stosunków międzynarodowych w tym zwłaszcza kwestie mniejszościowe i narodowościowe, ruchy migracyjne oraz współczesne przemiany kulturowe i cywilizacyjne. Jako nauczyciel akademicki prowadził przedmioty, takie jak: polityczne i kulturowe różnice w zakresie sądownictwa, państwa i prawa, wstęp do nauki o państwie i prawie, fundusze europejskie w biznesie, integracja europejska, systemy polityczne państw Europy, podstawy wiedzy o stosunkach międzynarodowych, międzynarodowe stosunki polityczne, historia stosunków międzynarodowych, polityka zagraniczna Polski, współczesne stosunki międzynarodowe.

Miłosz Gac
dr hab. Miłosz Gac, prof. UWSB Merito

Jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni - kierunek bezpieczeństwo narodowe.  W 2011 roku ukończył studia podyplomowe na tej samej uczelni, ze specjalnością zarządzanie kryzysowe. Od 2012 roku prowadzi zajęcia dla studentów pierwszego i drugiego stopnia na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku i Gdyni. Pracę doktorską obronił w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich, uzyskując tytułu doktora nauk społecznych w zakresie nauki o bezpieczeństwie. W 2023 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie. Specjalizuje się w badaniach dotyczących kształtowania bezpieczeństwa polityczno – militarnego w basenie Morza Bałtyckiego w XX i XXI wieku. Jest autorem monografii oraz artykułów naukowych w tym zakresie.