dr Katarzyna Kreft

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe psychoonkologia kliniczna na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, seksuologia kliniczna w SWPS, przygotowanie pedagogiczne w WSKS w Gdyni oraz studium psychologii sądowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Jej zainteresowania koncentrują się wokół psychologii klinicznej oraz psychologii pozytywnej. Brała udział w kilkudziesięciu konferencjach, sympozjach, warsztatach naukowych. Opiekun naukowy koła PERSONA na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Na stanowisku menedżera kierunków psychologicznych wykorzystuje swoje doświadczenie i wiedzę, aby wspierać studentów oraz zapewnić optymalne warunki studiowania. Obszary aktywności dydaktycznej dotyczą m.in. psychologii emocji i motywacji, wywierania wpływu społecznego, psychologii społecznej.

dr Katarzyna Nosek - Komorowska

Absolwentka Podyplomowych Studiów z Seksuologii Klinicznej oraz Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Psychologii Klinicznej na Akademii Medycznej w Gdańsku, Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Psycholog, pedagog - doktor nauk społecznych w zakresie psychologii. Certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny. Certyfikowany seksuolog kliniczny. Nauczyciel akademicki z 12-letnim stażem. Swoje doświadczenie zdobywała jako psycholog i seksuolog kliniczny - kierownik oddziału terapeutycznego dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, w tym dla sprawców przestępstw seksualnych, biegły sądowy, psychoterapeuta, trener i szkoleniowiec. Zajmuje się pomocą psychologiczną i seksuologiczną, psychoterapią indywidualną, par oraz grupową. Specjalizuje się w tematyce przestępstw seksualnych, dysfunkcji seksualnych, zaburzeń stresu pourazowego, zaburzeń lękowych i afektywnych, zaburzeń osobowości i zachowania oraz zarządzania zasobami ludzkimi.
 

dr Jarosław Och

Politolog, członek Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, członek Instytutu Bałtyckiego w Gdańsku, współpracownik Instytutu Spraw Publicznych oraz Europejskiego Centrum Solidarności, laureat Nagrody Mrongowiusza za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, komentator wydarzeń politycznych w mediach polskich i zagranicznych. Zainteresowania naukowo-badawcze koncentruje wokół problematyki polskiego systemu politycznego, teorii i praktyki konstytucjonalizmu, komunikowania politycznego i społecznego, marketingu politycznego oraz kultury politycznej w Polsce. Organizator i prowadzący debat politycznych i wyborczych w latach 2018-2020.  Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, autor ponad 70 artykułów naukowych i uczestnik ponad 50 konferencji naukowych. W 1994 r. odbył staż studyjny na Uniwersytecie Messyńskim we Włoszech, promotor ok. 150 prac magisterskich i ok. 140 licencjackich,

murawski
Łukasz Murawski

Psycholog społeczny od początku drogi zawodowej związany z brandingiem. Pomaga firmom wyróżnić się na rynku i wypracować założenia komunikacji. Zwolennik upraszczania skomplikowanych teorii – po ludzku tłumaczy zagadnienia związane z tworzeniem wizerunku. Prowadzi warsztaty i szkolenia zarówno po polsku, jak i po angielsku. Wykłada psychologię marketingu i reklamy na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Doradza startupom w inkubatorach przedsiębiorczości. Publikuje w najważniejszych polskich magazynach poświęconych marketingowi. Tworzy pierwszy w Polsce cykl wywiadów z światowej klasy ekspertami w dziedzinie brandingu.

Ola Musielak
Aleksandra Musielak

Psycholożka, specjalistka z zakresu psychologii dzieci i młodzieży. Absolwentka psychologii i psychologii klinicznej. Ukończyła intensywny trening Nonviolent Communication. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – Solution Focused Brief Therapy. Dogoterapeutka, przewodniczka Anora - psa-terapeuty rasy Labrador Retriver. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Wiceprezeska Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge. Wicedyrektorka ds. wychowawczych w szkole podstawowej. Pomysłodawczyni Gdańskiego Forum Edukacyjnego, które przy udziale uczniów, rodziców, nauczycieli i ekspertów, w aktywnej współpracy z Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Kreatywną Pedagogiką, zmienia gdańską edukację. Prowadzi konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży i rodziców, warsztaty, wykłady, szkolenia. 

Anna Worsztynowicz
dr Anna Worsztynowicz

Psycholog, certyfikowany coach (ACC ICF oraz EPC - Erickson Professional Coach), Certyfikowany Trener i Partner FRIS®. Właścicielka firmy „Praktyka psychologiczna. Coaching”.  Wykładowca akademicki (m.in. Uniwersytet Śląski, Uniwersytet SWPS, Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku). Od ponad 20 lat przekazuje praktyczną wiedzę z zakresu psychologii podczas wykładów, szkoleń i warsztatów. Od wielu lat z sukcesem wspiera klientów indywidualnych i biznesowych jako coach i konsultant. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji osobistych i społecznych (efektywna komunikacja, budowanie relacji, udzielanie informacji zwrotnych, asertywność), w rozwijaniu kompetencji menedżerskich oraz w budowaniu i rozwijaniu zespołów. Spędziła kilka tysięcy godzin w salach wykładowych i szkoleniowych oraz kilkaset godzin "w relacji jeden na jeden" jako coach i konsultant. 

dr Sylwester Marek Kania

Psycholog biznesu, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie oraz doktor w dziedzinie psychologii organizacji i zarządzania. Autor ponad 80 publikacji w czasopismach ogólnopolskich i zagranicznych.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych dla studentów dziennych, zaocznych jak i na studiach podyplomowych. Realizuję autorskie programy z zakresu budowania zespołów, kierowania ludźmi, negocjacji w biznesie, kultury organizacyjnej, psychologii kierowania, technik komunikacji w organizacjach gospodarczych oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Posiada duże doświadczenie organizatorskie i kierownicze.
W latach 1990 –1992 był szefem firmy szkoleniowo doradczej, która zajmowała się doborem i szkoleniem kadr menedżerskich. a następnie organizatorem i dyrektorem regionalnym zespołu zajmującego się realizacją rządowego programu dla osób bezrobotnych, na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej, którego celem było pobudzanie i uczenie osób bezrobotnych przedsiębiorczości, oraz kształcenie i aktywizowanie liderów środowiskowych.
Jest współautorem wdrażania i realizacji ogólnopolskiego programu systemu ocen pracowniczych w Telekomunikacji Polskiej S.A, autorem programu szkoleń, a następnie szefem i trenerem zespołu szkolącego pracowników bezpośrednio związanych ze sprzedażą i negocjowaniem usług kredytowych. Posiada duże doświadczenie jako trener prowadzący warsztaty z zakresu negocjacji handlowych , budowania i kierowania zespołem, asertywności menedżerskiej, obsługi klienta i zarządzania relacjami z klientem. Był realizatorem międzynarodowego projektu „EQUAL”, „Zwiększenie adaptatywności pracowników przemysłu okrętowego” oraz szefem międzynarodowego zespołu. Jest opiekunem merytorycznym studiów podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito z zakresu Zarządzanie polityką personalną w nowoczesnej organizacji, jak i szefem studiów podyplomowych z zakresu wykorzystania narzędzi informatycznych w zarządzaniu personelem. Ukończył Szkołę Treningu Grupowego przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym w Warszawie, oraz dwuletnie szkolenie z zakresu psychoterapii i treningu grupowego w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. W latach 1990 – 1992 uczył się sztuki negocjacji i treningu menedżerskiego między innymi u amerykańskiego trenera biznesu (NLP) D.Neena. 

Monika Miętkiewicz
dr inż. Monika Miętkiewicz

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Zdobywała doświadczenie prowadząc własną działalność gospodarczą jako specjalista ds. marketingu w branży IT, wieloletni pracownik administracji publicznej. Uczestniczyła w różnych projektach doradczych z zakresu zarządzania i marketingu dla trójmiejskich firm. Stale podnosi kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach oraz kursach. Jej zainteresowania naukowe związane są z psychologią marketingu i reklamy. Specjalizuje się w badaniu zachowań konsumenckich z uwzględnieniem strategii marketingowych w aspekcie poznawczych i motywacyjnych elementów percepcji reklamy i lojalności wobec marki. Ponadto specjalizuje się w marketingu terytorialnym: kwestiach związanych z psychologią miasta, marketingową koncepcją kształtowania produktu turystycznego obszaru, strategiami kształtowania wizerunku miast, gmin, regionów.

dr Adriana Frączek

Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Studia magisterskie ukończyła w 1997r. Po studiach związała się zawodowo z pracą naukowo-dydaktyczną. W 2003 r. obroniła rozprawę doktorską na temat polskiej diaspory kobiet w rzeczywistości europejskiej. W pracy badawczej interesuje ją rozpoznawanie komunikacji społecznej z różnorodnych zjawiska polityki społecznej, genderyzmu. Najistotniejsze ogniwa jej dorobku naukowego stanowią:
1. Rozpoznawanie zjawisk politycznych generujących nowe rozwiązania w rzeczywistości społecznej.
2. Analiza współczesnych przemian europejskich, a w tym generowanych przez komunikację społeczną.
3. Kultura polityczna Polaków i polskiej diaspory ; jej uwarunkowań i wyzwań.
4. Rozpoznawanie wartości życia kulturowego w Polsce i przestrzeni europejskiej w kontekście
współczesnych przemian cywilizacyjnych.
5. Ukazywanie procesów demokratyzacji życia kulturowego w kontekście powiązań międzynarodowych.
Jest autorką ponad dwudziestu publikacji, które ukazały się po uzyskaniu stopnia naukowego doktora. Wśród nich zwracają uwagę takie tytuły jak Kobiety w życiu kulturowym Polski i świata (2012), Politologiae Miscellanea w świetle wielu rzeczywistości (2011), W kręgu pytań o tożsamość narodową i etniczną Pomorza Gdańskiego (2011). Artykuły dotyczące komunikacji i marketingu politycznego publikuje w takich książkach jak: Komunikacja marketingowa, kształtowanie społeczeństwa konsumpcyjnego pod red Tomasza Goban- Klasa, Public Relations – elementy wiedzy i praktyka pod red. Andrzeja Drzycimskiego, Marketing polityczny. Trendy, strategie, instrumenty, pod red. Grażyny Rosy, Marketing usług profesjonalnych pod red. Kazimierza Rogozińskiego. Artykuły te spotykają się z uznaniem specjalistów, znawców komunikacji społeczno – politycznej. Jest też autorką artykułów w specjalistycznym czasopiśmiennictwie naukowym, m.in. w Cywilizacji i Polityce oraz w Studiach Gdańskich. Jest doświadczonym nauczycielem akademickim. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z bloku przedmiotów zwanych z zakresu komunikacji społecznej, zarządzania, marketingu, public relations, human resources. Pod jej kierunkiem przygotowywane są prace magisterskie i licencjackie.

Karina Wiszniewska-Wąsik

Psycholog. Doradca, trener, mediator. Zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów i przeciwdziałaniem patologiom w pracy, takim jak mobbing i dyskryminacja. Współpracuje z pracodawcami jako stały doradca zarządów ds. rozwiązywania konfliktów. Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w dużych organizacjach (m.in. Grupa Energa, Grupa Geberit, PPG Industries Polska, Aviko, Doraco, Opera Bałtycka w Gdańsku). Prowadzi konsultacje indywidualne oraz coaching zespołowy w zakresie komunikacji wewnętrznej i rozwiązywania konfliktów. Wspiera osoby poszkodowane przez praktyki dyskryminacyjne lub mobbingowe w procesie poszukiwania rozwiązań dotyczących relacji z szefem i współpracownikami. Współpracuje na stałe z Kancelarią Radców Prawnych i Adwokatów Aval - Consult w Gdańsku oraz Kancelarią Prawną EDGE Wieczorek w Warszawie, w zakresie opiniowania spraw związanych z konfliktem w środowisku pracy. Niezależny członek wewnątrzfirmowych Komisji Wyjaśniających (zwanych Antymobbingowymi), działających w oparciu o politykę antymobbingową i antydyskryminacyjną. Prowadzi mentoring dla członków wewnątrzfirmowych komisji antymobbingowych i antydyskryminacyjnych. Zrealizowała setki dni szkoleniowych, dla ponad 1500 uczestników, głównie kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla m.in. z takich tematów jak: komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, przeciwdziałanie mobbingowi, dyskryminacji (w tym molestowaniu i molestowaniu seksualnemu). Posiada Certyfikat Ombudsmana ds. Równego Traktowania, wydany przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Ukończyła szkolenie dla mediatorów, realizowane przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz Akademię Coachingu Petrichor. Psycholog – terapeuta, ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Pracowała w Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku. Autorka licznych publikacji, artykułów i materiałów edukacyjnych z wielu dziedzin zarządzania, a także scenariuszy szkoleń e-learningowych i gier symulacyjnych dotyczących rozwiązywania konfliktów, przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji.

Alicja Zajączkowska

Badaczka społeczna, ewaluatorka, trener rozwojowy, doradca biznesowy, wykładowca akademicki, mentorka.

Od 2006 roku właścicielka, prezes zarządu spółki badawczo-szkoleniowej PrePost Consulting. Specjalizuje się w badaniach społecznych i ewaluacji, innowacjach społecznych, strategiach rozwoju, mentoringu i zarządzaniu organizacjami i projektami. Przeprowadzenie badań społecznych/ewaluacji ponad 200 projektów/programów. Opracowanie strategii rozwoju dla ok. 30 organizacji pozarządowych/ jednostek samorządowych. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach menadżerskich w sektorze biznesu i w organizacjach społecznych. Zarządzała przedsięwzięciami projektowymi o kilkumilionowych budżetach współfinansowanych z funduszy krajowych i zagranicznych (amerykańskich, unijnych, prywatnych i publicznych) z udziałem szerokiego partnerstwa
krajowego i ponadnarodowego. Członkini Polskiego Towarzystw Ewaluacyjnego i Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Współzałożycielka i członek zarządu Fundacji Forum Mentorów AHA EFFECT, której celem jest krzewienie kultury mentoringu i profesjonalizacja procesów mentorskich. Współzałożycielka i przewodnicząca rady Fundacji METAPOMOC, której celem jest wspieranie mentorskie w procesie usamodzielniania wychowanków pieczy zastępczej. Z wykształcenia mgr ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim; studia podyplomowe z ewaluacji na Uniwersytecie Warszawskim. W wolnym czasie wędruje z kijami po plaży na krótszych i dłuższych dystansach. Chce w ten sposób przejść całe polskie wybrzeże Bałtyku. Przeszła już brzegiem morza po piasku z Łeby na Hel.

 

 

Agnieszka Łądka-Barańska

Ekspertka Job Crafting, Konsultantka HR, Doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim, Współzałożycielka Job Crafting Polska.
Psycholog organizacji i pracy. Jako HR wspierała zarząd jak i kierownictwo w codziennych wyzwaniach związanych z budowaniem i zarządzaniem efektywnymi zespołami pracowników. Opracowywała i realizowała programy rozwojowe dla międzynarodowych organizacji, pełniła role Asesora w projektach Development Center. Prowadzi badania naukowe w obszarze pozytywnej psychologii pracy w tym: sprawiedliwości organizacyjnej, postaw pracowniczych i poczucia sensu. Razem z Malwiną Puchalską-Kamińską napisała pierwszą w Polsce książkę o Job Crafting’u, opartą o badania i skierowaną do praktyków biznesu “Job Crafting – nowa metoda budowania poczucia sensu i zaangażowania”. W Job Crafting Polska, łączy wiedzę naukową i doświadczenie HRowe, zajmując się tym, co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi w pracy. Projektuje pozytywne interwencje psychologiczne dla biznesu i edukacji wzmacniające m.in. poziom zaangażowania, poczucie odpowiedzialności i sensu.

Katarzyna Krystek

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe z chorymi cierpiącymi z powodu dolegliwości psychicznych, zdobyte w Klinice Psychiatrii Osób Dorosłych w UCK w Gdańsku. Kreatorka i prowadząca warsztaty z zakresu psychologii („psychologia szczęścia’, „aby chciało się chcieć”, „trening umysłu”, „komunikacja”) i fotografii z grafiką na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Efektem tej pracy był wydany kalendarz na rok 2019 pt. „Studentki”, przełamujący stereotypy postrzegania osób w wieku emerytalnym i promujący działalność UTW. Wcześniej przez wiele lat związana była z mediami ogólnopolskimi i lokalną prasą tj.: „Gazeta Wyborcza”, „Gazeta Poznańska”, „Głos-Dziennik Pomorza”, w których zajmowała się działaniami promocyjnymi,  kreacją materiałów graficznych i układem graficznym stron gazet. Przebyty w trakcie studiów psychologicznych trening twórczości skłania ją do wykorzystywania w swojej pracy dydaktycznej technik i metod o niego opartych. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Na Uniwersytecie WSB Merito prowadzi zajęcia z psychologii emocji i motywacji, psychologii osobowości i różnic indywidualnych oraz psychologii poznawczej.