mgr inż. Akerke Akberdiyeva

Menedżer kierunku inżynieria zarządzania

Absolwentka Uniwersytetu „Central Asian University” w Kazachstanie, gdzie ukończyła studia inżynierskie na specjalności systemy komputerowe i oprogramowanie. Ukończyła również studia na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii, specjalność – zarządzanie jakością i projektami innowacyjnymi. 
Doświadczenie praktyczne zdobyła w branżach: przemysłowej (naftowo-gazowej), budowlanej, produkcyjnej i logistycznej. Jest autorem oraz prelegentem wielu artykułów naukowych w obszarze nowoczesnego modelu zarządzania.
 

Sebastian Agata

W 2003 roku ukończył matematykę teoretyczną na Wydziale MFI UG. W latach 2003 - 2011  pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego. Z Uniwersytetem WSB Merito współpracuje od 2011 roku. Członek Komitetu Głównego Zawodów Drużynowych VI Olimpiady Informatycznej dla Gimnazjalistów. Prowadził wykłady na kursie dla nauczycieli doskonalącym umiejętności pracy z uczniem szczególnie uzdolnionym w zakresie matematyki w projekcie: "Pomorskie dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki". Zrealizował kilkadziesiąt filmów edukacyjnych dla maturzystów. Przeprowadził 35 wykładów z matematyki za pomocą technologii webcastingu w ramach realizacji projektu As Kompetencji. Entuzjasta języków programowania Python i R. W WSB prowadzi laboratoria ze wstępu do programowania, systemów operacyjnych, programowania obiektowego, podstaw sieci komputerowych i baz danych.

prof Antoni Wiliński
prof. dr hab. inż. Antoni Wiliński 

Absolwent Akademii Marynarki Wojennej (1970) i Politechniki Gdańskiej (1973). Doktorat z teorii systemów (1976) i habilitacja z teorii sterowania w 1989 na Politechnice Warszawskiej. Tytuł profesora w 2011 w dziedzinie nauk technicznych. Praca w wielu uczelniach m.in. Akademia Marynarki Wojennej, Politechnika Szczecińska, Wyższa Informatyczna Szkoła Zawodowa w Gorzowie, PWSZ w Elblągu, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Politechnika Koszalińska, Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku. Dziekan Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie w latach 2008-2016. Autor ok. 200 prac naukowych. Promotor 9 doktorów informatyki i ponad 200 prac dyplomowych. Dydaktyka w ostatnich latach skoncentrowana w obszarze sztucznej inteligencji, inteligencji obliczeniowej i metodologii badań naukowych

prof. Andrzej Blikle

Profesor zwyczajny w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, członek Sekcji Informatyki w Europejskiej Akademii Nauk (Academia Europaea). Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Informatycznego, członek Prezydium Zarządu Głównego (1981-1987), prezes Zarządu Głównego (1987-1993), od roku 1993 członek honorowy.

Honorowy prezes Centrum im. Adama Smitha, i stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, członek Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, Rady Strategicznej wydawnictwa Thinktank, Komitetu Obywatelskiego przy Prezydencie Lechu Wałęsie oraz ponad 20 innych organizacji.

W latach 1970 – 1989 prowadził kursy akademickie z zakresu matematycznej teorii programowania na uniwersytetach w Warszawie, Waterloo (Kanada), Berkeley (USA), Linköping (Szwecja), Kopenhadze i Lyngby (Dania).

 

Jego książka Automaty i Gramatyki; Wstęp do lingwistyki matematycznej, PWN, Warszawa 1971 była pierwszą w Polsce i drugą na świecie monografią z zakresu teorii języków formalnych. Aktualnie realizuje projekt poświęcony budowaniu narzędzi matematycznych dla inżynierii oprogramowania.  Jego książka w wersji roboczej A Denotational Engineering of Programming Languages (wersja aktualizowana na bieżąco) jest dostępna na witrynie: https://moznainaczej.com.pl/what-has-been-done/the-book.

Michał Bojko

Szef biura Dynatrace Polska oraz dyrektor Research and Development z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży IT w rolach liderskich oraz w inżynierii oprogramowania.

Specjalność to Continuous Improvement, rozwiązywanie problemów oraz strategia rozwoju biznesu oraz zespołów inżynierskich. Doświadczenie praktyczne zebywał podczas pracy w kilkunastu krajach w sektorze awiacyjnym, paliwowym, chemicznym, inżynieryjnym i produktów IT.

jesiołowski
Filip Jesiołowski

Absolwent wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej. Od 2005 r związany zawodowo z rozwiązaniami informatycznymi dla linii lotniczych. Ex-fullstack, ex DBA, ex sysadm obecnie pracujący w ekosystemie React migrujący w stronę idei web-componentów dla rozwiązań skali enterprise. Od 2015 wykładowca akademicki. 

wykładowca
Łukasz Muszarski

W 2003 r. ukończył studia magisterskie na kierunku matematyka na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, Wydział Matematyczno – Przyrodniczy. W latach 2003 – 2006 nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie w Starogardzie Gdańskim. W 2004 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Fizyka z Astronomią na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku na Wydział Matematyczno – Przyrodniczym. Od 2006 – nauczyciel matematyki, fizyki i teoretycznych przedmiotów zawodowych. Technik Mechatronik w Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu. W 2015 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie „Mechatronika w kształceniu zawodowym” na Politechnice Warszawskiej, a w roku 2020 r. studia podyplomowe w zakresie Automatyka. Od 2017r. współpracuje z Uniwersytetem WSB Merito w Gdańsku i Gdyni prowadząc zajęcia z matematyki, fizyki, informatyki, elektroniki i elektrotechniki, techniki cyfrowej z elementami IoT. W 2022 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Menadżer Oświaty – Zarządzanie Placówkami Oświatowymi. Od 2022 r. zastępca menadżera informatyki na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. 

mgr inż. Jerzy Kluczewski

Pracownik dydaktyczny Wydziału Informatyki i Nowych Technologii w Uniwersytecie WSB MERITO w Gdańsku. Absolwent Politechniki Gdańskiej - ukończył dwa kierunki magisterskie: automatyka i metrologia elektryczna, organizacja przemysłu. Ukończył także Studium Podyplomowe Systemy Mikrokomputerowe na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Studium Podyplomowe Internet i Multimedia na Politechnice Gdańskiej. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w przemyśle w Trójmieście, na Śląsku oraz za granicą. Długoletni instruktor Akademii CISCO CCNA. W swoim dorobku autorskim posiada już wiele publikacji książkowych i zbiory zadań o tematyce związanej z sieciami komputerowymi. Posiada Goethe Institut Inter Nationes – Zertifikat Deutsch.

ernest lichocki
kmdr por. rez. dr inż. Ernest Lichocki

Doktor nauk wojskowych w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem. Doktorant Akademii Obrony Narodowej. Posiada podyplomowe wykształcenie wyższe w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego. Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobył głównie pełniąc przez wiele lat szereg stanowisk służbowych związanych z bezpieczeństwem teleinformacyjnym i teleinformatycznym. Posiada uprawnienia związane z bezpieczeństwem teleinformatycznym, w tym z ochroną informacji niejawnych. Ukończył w kraju i zagranicą ponad 20 kursów specjalistycznych związanych z bezpieczeństwem systemów łączności, systemów wspomagania informacji i systemów teleinformatycznych. Autor kilkunastu projektów wdrożonych do resortu MON i MSWiA. Autor i współautor ponad 40 publikacji związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym i bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej Państwa. Promotor ponad 50 prac magisterskich i licencjackich. Zainteresowania naukowe: cyberterroryzm oraz bezpieczeństwo morskie państwa. 

Adam Czarnecki
mgr inż. Adam Czarnecki 

Absolwent kierunku zarządzanie i marketing na Politechnice Gdańskiej — pracę inżynierską poświęcił jakości użytkowej witryn WWW, a magisterką zarządzaniu organizacją wytwarzającą oprogramowanie.  Od 2003 r. zawodowo związany z obszarem informatyki w branży badań rynkowych i społecznych, a od 2006 r. pracuje także jako nauczyciel akademicki. Prowadzi również szkolenia z zastosowań aplikacji biznesowych. 

Nauczyciel wielu przedmiotów z pogranicza informatyki i zarządzania, zarówno dotyczących wykorzystania technologii informatycznych w przedsiębiorstwach, jak i kierowania projektami IT czy zarządzania usługami informatycznymi oraz bezpieczeństwem informatycznym. 

Pracował w zespołach kilku projektów badawczych, w tym międzynarodowych. m.in na University of Newcastle w Australii i z instytutem Vicomtech-IK4 w San Sebastián (Hiszpania). Autor lub współautor ponad 20 publikacji naukowych, głównie na temat semantycznych metod modelowania wiedzy. Uczestnik na kilkunastu konferencji naukowych w Polsce i zagranicą.  

dr Katarzyna Sokołowska 

Doktor ekonomii w specjalności ekonometria, magister matematyki, nauczyciel mianowany, na Uniwersytecie WSB Merito prowadzi zajęcia z przedmiotów: matematyka, analiza matematyczna, algebra liniowa, zastosowanie metod ilościowych, badania operacyjne, prognozowanie, narzędzia statystyczne i ekonometryczne w zarządzaniu. Uczestnicy zajęć cenią ją za umiejętność przekazywania trudnej wiedzy w zrozumiały sposób, dzięki czemu uzyskuje wysokie miejsca w rankingach ocen nauczycieli WSB Merito. Autor i współautor wielu artykułów naukowych. Współpracuje z innymi pracownikami naukowymi wspierając ich w zakresie zastosowania metod ilościowych do prowadzonych badań. 

dr inż. Paweł Tomkiewicz

Doktor inżynier nauk fizycznych zatrudniony na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Wykładowca i badacz w dziedzinie nauk technicznych, w obszarze nauk o sztucznej inteligencji. Aktywny zawodowo, podejmujący wiele projektów o charakterze komercyjnym i prospołecznym (pro bono), współzałożyciel oraz koordynator w ramach firmy Intel Technology Poland trzech wewnętrznych startupów z zakresu AI. Autor w międzynarodowych recenzowanych czasopismach, twórca teorii nieliniowych sieci neuronowych oraz współtwórca 3 patentów (2 w procesie publikacji). 

dr Remigiusz Tunowski

Doktor, ekspert z kilkunastoletnim stażem w obszarze systemów Business Intelligence, hurtowni danych oraz analiz data science. Dostarcza rozwiązania Business Intelligence dla klientów z Polski, Europy oraz USA. Wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku od 2017 r. Prowadzi badania naukowe związane z wpływem systemów Business Intelligence na organizacje. Jest autorem monografii naukowej, artykułów w zagranicznych czasopismach oraz autorem referatów wygłaszanych na zagranicznych konferencjach. Stopień magistra otrzymał na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Informatyka i Ekonometria, studiował również na University of Primorska w Słowenii. W 2019 r. obronił doktorat z obszaru Business Intelligence na uczelni SGGW w Warszawie.