Co zyskujesz studiując filologię na WSB?

Ten kierunek łączy w sobie dwa obszary umiejętności i wiedzy poszukiwane obecnie na rynku pracy – umiejętności językowe i wiedzę biznesową.

Masz możliwość zdobycia prestiżowych certyfikatów międzynarodowych: Londyńskiej Izby Handlu i Przemysłu (LCCI), English for Business oraz Introdustory Certyficate in Marketing. Są one dodatkowym, cenionym przez pracodawców potwierdzeniem twoich umiejętności językowych i biznesowych.

Silnie nastawiamy się wypracowanie wysokich umiejętności komunikacyjnych i znajomość różnych odmian angielszczyzny, co umożliwi ci funkcjonowanie w środowisku korporacyjnym, bądź w państwowej służbie na wszystkich szczeblach. 

Na Filologii będziesz miał styczność ze  słownictwem fachowym z różnych dziedzin biznesu, jak również zdobędziesz umiejętności translatorskie, co ułatwi Ci wejście na ścieżkę prowadzącą do zdobycia tytułu tłumacza przysięgłego. Język angielski w biznesie i tłumaczenia – język angielski to specjalności, które kierunkują rozwój kompetencji w tych obszarach wiedzy językowej. 

Wybierając specjalność filologia angielska z językiem hiszpańskim lub filologia angielska z językiem norweskim opuścisz mury Uczelni ze bardzo dobrą znajomością angielskiego i dobrą znajomością drugiego wybranego języka. Niewątpliwie zwiększy to twoje szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy.

 

Nowo uruchomiona specjalność amerykanistyka jest przeznaczona dla osób które widzą swoją przyszłość w branży turystycznej, globalnie operującej korporacji lub w dyplomacji. 

Stawiamy nacisk na umiejętności przydatne w życiu zawodowym; zajęcia prowadzą wykładowcy z doświadczeniem praktycznym. Są to m.in. tłumacze przysięgli, trenerzy umiejętności biznesowych oraz autorzy słowników. Minimum teorii, maksimum praktyki to nasza dewiza. Dobrze dobrana, profesjonalna i przyjazna kadra wykładowców to gwarancja wysokiej jakości nauczania na filologii.
 

Organizacja
umiejętności biznesowe i językowe
Dyplom
międzynarodowe certyfikaty
możesz poznać nawet kilka języków jednocześnie

Nie czekaj, wypełnij formularz rejestracyjny i zgłoś się na studia już dziś.

do 16 września
czesne już od
275 zł
250 zł
miesięcznie

Zapisując się do 16 września, zyskujesz:

  • 300 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów
  • dodatkowo jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem WSB studiujesz 885 zł taniej, zyskujesz:

  • 800 zł zniżki w czesnym, rozliczanej na pierwszym roku studiów
  • 85 zł zniżki w opłacie wpisowej. 

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Pozyskasz umiejętności komunikacyjne, translatorskie oraz poznasz fachowe słownictwo.
Nauczysz porozumiewać się językiem w różnych kontekstach, szczególnie w sferze biznesu.
Zdobędziesz praktyczną wiedzę o odmianach języka, dzięki temu będziesz sprawnie komunikować się z rodowitymi użytkownikami języka na całym świecie w wszystkich sytuacjach.
Będziesz operował dwoma językami w stopniu umożliwiającym sprawne funkcjonowanie w środowisku zawodowym.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Amerykanistyka
Niestacjonarne Stacjonarne Angielski Nowość
od 290 zł 315 zł
Filologia angielska z językiem hiszpańskim
Niestacjonarne Stacjonarne Angielski Hiszpański
od 290 zł 315 zł
Filologia angielska z językiem norweskim
Niestacjonarne Stacjonarne Angielski
od 290 zł 315 zł
Język angielski w biznesie
Niestacjonarne Stacjonarne Angielski
od 290 zł 315 zł
Tłumaczenia – język angielski
Niestacjonarne Stacjonarne Angielski
od 290 zł 315 zł

Wykładowcy

prof. Widawski Maciej
dr Małgorzata Biegacz
dr Katarzyna Rukojć
dr Andrzej Kołłątaj

Menadżer kierunku Filologia
Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznastwa angielskiego, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Wieloletni wykładowca Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych English Unlimited przy Uniwersytecie Gdańskim, następnie wykładowca oraz kierownik Studium...

prof. zw. dr hab. Maciej Widawski

Czołowy polski anglista i amerykanista specjalizujący się w socjolingwistyce, językoznawstwie opisowym i lingwistyce stosowanej. Zajmuje się odmianami angielszczyzny (społecznymi, zawodowymi, etnicznymi, geograficznymi, generacyjnymi, stylistycznymi), ich dokumentacją, opisem i...

Małgorzata Biegacz

Jest dyplomowanym ekspertem w zakresie egzaminów Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Studenci przygotowujący się do egzaminów LCCI pod kierunkiem Małgorzaty Biegacz niejednokrotnie uzyskują certyfikaty z wyróżnieniem, jak również nagrody indywidualne tzw. Country Gold...

Katarzyna Rukojć

Pracuje w Wyższej Szkole Bankowej od momentu jej powstania w 1998 roku. Jest wykładowcą praktykiem specjalizującym się w przygotowaniu do egzaminów LCCI na najwyższych poziomach oraz Menedżerem Studium Języków Obcych WSB.  Jako osoba nadająca kierunek Studium, Katarzyna Rukojć...

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.