Zobacz inny kierunek

Coaching z akredytowanym programem ICF ACSTH WSB Gdańsk - Studia podyplomowe

2 semestry naukirekrutacja zakończona
 • Opis kierunku
 • Program kierunku
 • Wykładowcy
 • Cena studiów
 • Masz pytanie?
Studia przygotowują do akredytacji International Coach Federation (ICF) w ramach największej międzynarodowej organizacji certyfikującej coachów na całym świecie. Realizujemy akredytowany program ACSTH ICF pozwalający słuchaczom zdobyć 11 kompetencji coachingowych, kodeks etyczny ICF niezbędny do profesjonalnego przygotowania do egzaminu ACC. hrp.jpgacsth.jpg

„Coaching z akredytowanym programem ICF to unikatowe studia podyplomowe stanowiące odpowiedź na potrzeby rynku pracy – wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do samodzielnego prowadzenia life coachingów (Coaching for Life – nastawiony na relacje i życie osobiste) and business coachingów (Coaching for Business – nastawiony na rozwój biznesu) w firmach, instytucjach państwowych, organizacjach pozarządowych, stowarzyszeniach, fundacjach oraz z klientem indywidualnym”.

Izabela Kluzek
opiekun kierunku, dyrektor zarządzająca HPR Group – akredytowany Coach ICF na poziomie ACC
 
Cel
Coaching z akredytowanym programem ICF to unikatowe studia podyplomowe stanowiące odpowiedź na potrzeby rynku pracy - wysoce wykwalifikowanych specjalistów. 
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do samodzielnego prowadzenia life coachingów (Coaching for Life - nastawiony na relacje i życie osobiste) and business coachingów (Coaching for Business - nastawiony na rozwój biznesu) w firmach, instytucjach państwowych, organizacjach pozarządowych, stowarzyszeniach, fundacjach oraz z klientem indywidualnym.
Coach staje się pożądanym zawodem, wykorzystywany jest w wielu dziedzinach. Prognozy pokazują, że zapotrzebowanie na różnego rodzaje i formy coachingu będzie szybko wzrastało przez najbliższe lata. 
 
Korzyści
W trakcie interaktywnych zajęć słuchacze zostaną przygotowani do wdrażania coachingu w organizacjach, prowadzenia sesji coachingowych. Słuchacze nabędą wiedzę zgodną z kodeksem etycznym ICF, udoskonalą praktyczny warsztat, poznają szeroki wachlarz możliwości pracy coachingowej w każdym otoczeniu/środowisku, narzędzia i metody do pracy coachingowej, będą prowadzić procesy coachingowe w trakcie studiów, odbywać superwizje z certyfikowanymi coachami. Absolwenci nabędą wiedzę dotyczącą budowania relacji służącej osobistemu i zawodowemu rozwojowi klienta indywidualnego, nabędą wysokorozwinięte kompetencje interpersonalne, umiejętność wspierania zmian u klienta.
 
Uczestnicy
 • menedżerowie wszystkich szczebli,
 • przedsiębiorcy,
 • psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy, socjolodzy,
 • przedstawicieli firm doradczych i szkoleniowych, trenerzy, pracownicy urzędów pracy,
 • pracownicy działów personalnych,
 • osoby zainteresowane samorozwojem
Studia adresowane są osób, które planują zdobyć nowy zawód i zamierzają ubiegać się o międzynarodową akredytację International Coach Federation na poziomie ACC.
 
Zapraszamy na szkolenie
Program kierunku: 

9 miesięcy nauki, 160 godzin,9-10 zjazdów

FILOZOFIA I SPECYFIKA PRACY COACHINGOWEJ (37 godz.)

 • Co to jest coaching? (4 godz.)
 • Kompetencje coacha – co składa się na umiejętności skutecznego prowadzenia coachingu? (8 godz.)
 • Kodeks etyczny – jakie są zasady pracy coachingowej? (8 godz.)
 • Kontrakt coachingowy – co powinien zawierać, jak go konstruować? (8 godz.)
 • Rodzaje coachingu i ich zastosowanie na rynku (4 godz.)
 • Czym różni się coaching od innych form pracy z klientem (psychoterapia, doradztwo, mentoring, szkolenia)? (5 godz.)

KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA W PROWADZENIU SESJI COACHINGOWYCH (23 godz.)

 • Narzędzia budowania kontaktu z drugą osobą (8 godz.)
 • Umiejętności komunikacyjne – narzędzia i techniki komunikacyjne w pracy coacha (VAKOG, parafraza, podsumowania, informacja zwrotna, odzwierciedlenie i dostosowanie, pytania) (15 godz.)

EMOCJE W PRACY Z KLIENTEM COACHINGOWYM (32 godz.)

 • Emocje w pracy coachingowej (8 godz.)
 • Techniki i narzędzia pracy z emocjami (16 godz.)
 • Metody i narzędzia pracy z klientem – struktura sesji coachingowej (8 godz.)

TECHNIKI I NARZĘDZIA COACHINGOWE (37 godz.)

 • Budowanie świadomości klienta (16 godz.)
 • Praca z obawą i przekonaniem (8 godz.)
 • Bajka, metafora, symbol – narzędzia coachingowe (13 godz.)

ZASTOSOWANIE INNYCH ELEMENTÓW ROZWOJOWYCH W COACHINGU (5 godz.)

 • Coaching systemowy (5 godz.)

SESJE MENTORSKIE GRUPOWE (20 godz.)

 • Sesje z klientami wraz z udzielaniem informacji zwrotnej (20 godz.)

SESJE MENTORSKIE INDYWIDUALNE (6 godz.)

 • Sesje z klientami wraz z udzielaniem informacji zwrotnej (6 godz.)

PROJEKT I EGZAMIN

 • Obowiązkowy udział w zajęciach, praca międzyzjazdowa
 • Forma zaliczenia: przeprowadzenie i przygotowanie raportów posesyjnych dla sesji coachingowych, praktyczny egzamin z prowadzenia superwizyjnej sesji coachingowej
Wykładowcy: 

Anna Lewecka - Olech- Psycholog, Trener Biznesu, Akredytowany Coach ICF . Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Coach ICF certyfikowany na poziomie ACC,  absolwentka Szkoły Trenerów Metrum (204h) i Trener Sukcesu Pracowni Elżbiety Sołtys (160h), ukończyła także podyplomowo Interwencję Kryzysową na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Swoją ścieżkę zawodową zaczynała jako psycholog na oddziałach klinicznych. Od kilku lat pracuje w branży HR, zdobywając doświadczenie także w środowisku międzynarodowym. Obecnie zajmuje stanowisko managera w firmie doradczo-personalnej. Posiada ponad 900 godzin praktyki trenerskiej na sali szkoleniowej i ponad 300 godzin sesji coachingowych. Posiada bogate doświadczenie w planowaniu i wdrażaniu projektów szkoleniowych, a także w sprzedaży i marketingu, związane m.in. z usługami szkoleniowymi, outdoorowymi, doradztwem, organizacją kursów, konferencji, koncertów i imprez masowych. Specjalizuje się przede wszystkim w prowadzeniu szkoleń z coachingu, kompetencji miękkich i tematyki HR. Prowadzi sesje szkoleniowe przygotowujące coachów do międzynarodowej akredytacji ICF. Na co dzień jako trener pomaga rozwijać umiejętności interpersonalne, odkrywać motywację i zmieniać dotychczasowy sposób komunikowania się na efektywniejsze. Ceni wiedzę grupy, stawia na działanie i pomaga nabywać umiejętności ułatwiające i usprawniające pracę. Uczestnicy szkoleń cenią ją za profesjonalne podejście do pracy, przekazywanie wiedzy poprzez praktyczne ćwiczenia, uważność i elastyczność oraz dobry kontakt z grupą. Współpracuje z instytucjami i firmami na terenie całego kraju. Coachingiem zainteresowała się jeszcze na studiach, gdy szukała sposobu pomocy ludziom w przejściu przez życiowe kryzysy. W wolnym czasie zawsze wybiera aktywny wypoczynek. Jej pasją są podróże, taniec, rowery i nurkowanie.

Mirosław Kot- Coach akredytowany w ICF (ACC), wykładowca akademicki, doradca spółek w zakresie HR i ZZL, trener z 15 letnim doświadczeniem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Jako coach i doradca wspiera kadrę menadżerską w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy na zewnątrz i w jej wnętrzu oraz pomaga tworzyć kulturę organizacyjną ekologiczną dla wszystkich pracowników. Prowadzi coaching zespołowy i indywidualny, głównie dla kadry zarządzającej oraz dla pracowników kluczowych działów firm i korporacji.

Natalia Włodarska- Jest coachem ICF na poziomie PCC. Ukończyła Wydział Psychologii  na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe „Zarządzanie w mediach” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.  Uzyskała również tytuł NLP Master Practitioner. W trakcie swojej edukacji coachingowej ukończyła Szkołę Coachów Eriksson College oraz wiele kursów m.in. u Roberta Diltsa, Richarda Bolstada czy Franka Farellego. W 2002 roku rozpoczęła swoją drogę zawodową jako trener biznesu i konsultant w firmie szkoleniowej. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących komunikacji i współpracy, zarządzania emocjami i stresem.Od 2008 roku pracuje w TVN S.A. jako Menedżer ds. Rekrutacji i Rozwoju, odpowiada za wszelkie działania rekrutacyjne oraz  szkoleniowo-rozwojowe.  Pracuje jako trener i prowadzi warsztaty z umiejętności miękkich oraz wspiera pracowników podczas indywidualnych sesji coachingowych. Od 2011 roku prowadzi warsztaty i coachingi z kreowania wizerunku w mediach. W czasie wolnym prowadzi grupowe coachingi w dwóch tematach: „Wykreuj swoje życie” oraz „Wykreuj swoje relacje”.

Tomasz Janiak- Certyfikowany Coach ICF na poziomie ACC, Certyfikowany Coach Noble Manhattan Coaching na poziomie Practitioner Coach, Certyfikowany Coach World Institute for Action Learning na poziomie CALCGrupowo oraz indywidualnie pracuje od 2006 roku w dziedzinie edukacji, warsztatów oraz coachingu. Ma doświadczenie również w sprzedaży oraz marketingu bezpośrednim, a także działalności w środowisku międzynarodowym. Pracował w zarządzie Youth and Environment Europe oraz dla Redcastle Services i Agima Medical Management w USA.Specjalizuje się w budowaniu relacji wewnątrz i na zewnątrz organizacji, kształceniu liderów, warsztatach psychologicznych oraz coachingu indywidualnym i grupowym. Warsztatowo pracuje według metodyki ośrodka INTRA oraz stowarzyszenia STOP. Jest prezesem zarządu WIAL Poland-  polskiego oddziału Światowego Instytutu Action Learning oraz członkiem Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych
Pasjonuje go duchowość chrześcijańska, praca w międzynarodowym środowisku, muzyka, wspinaczka oraz rowerowe wyprawy przez Polskę i Europę. Szkolenia i coaching prowadzi po polsku i po angielsku.

Opiekun merytoryczny

Izabela Kluzek- Dyrektor Zarządzająca HPR Group - akredytowany Coach ICF na poziomie ACC, ukończyła szkołę trenerską, a także liczne szkolenia z zakresu HR. Jest certyfikowanym praktykiem Points of YouTM, mentorem przygotowującym do akredytacji ICF. Prowadzi coaching indywidualny jak i grupowy. W swojej pracy wykorzystuje narzędzia kilku szkół, które dostosowuje do potrzeb i percepcji klienta. Doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie doradczo-szkoleniowej. Przez okres ponad 10 lat zajmowała się zarządzaniem zespołem konsultantów i trenerów, pełniła również funkcje managera projektów jak również w organizacjach rolę HR Managera. Jest trenerem z zakresu umiejętności managerskich oraz zarządzania zasobami ludzkimi, a szczególnie bliskie są jej aspekty rozwoju pracownika w organizacji. Prowadzi również blog coachingowi: izabelakluzek.pl. Wykłada na kilku uczelniach, jest też kierownikiem studiów podyplomowych.

Płatność może być rozłożona na 8, 2 lub 1 ratę.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.

Kwoty w tabeli to ceny po odjęciu obowiązującej promocji w czesnym.
 

 

8 RAT2 RATY1 RATA
845 zł3380 zł6760 zł

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych i MBA

UWAGA: w dniach 1-2 oraz 8-12 listopada Biuro Rekrutacji będzie nieczynne

  • Aleja Grunwaldzka 238 A, budynek A I piętro pokój 103
  • 80-266 Gdańsk
  • PON - PIĄ:
  • 08:00 - 16:00
  • tel. 58 522 75 13
  • fax

Javascript is required to view this map.
54.38911218.584271