Kariera międzynarodowa

Studenci - kariera międzynarodowa

Elżbieta Sutkowska
Studentka III roku, studiów I stopnia
Pod koniec IV semestru wiedziałam, że wyjeżdżam na studia do Włoch, dlatego postanowiłam szybciej poznać nowe środowisko i skorzystałam z o...

Z WSB możesz więcej
W dzisiejszych czasach studia to tylko połowa sukcesu w znalezieniu pracy. Istotnym elementem jest również doświadczenie międzynarodowe.

Studia i praktyki
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku posiada Kartę Erasmusa +, przyznaną przez Komisję Europejską, która uprawnia do udziału w programie Erasmus +. W ramach tego programu uczelnia podpisała 30 umów partnerskich z uczelniami z całej Europy. Dzięki temu studenci Wyższej Szkoły Bankowej mogą realizować studia za granicą i praktyki przez okres od 3 miesięcy do nawet jednego roku akademickiego.

 

33 uczelnie partnerskich
Aż tyle uczelni partnerskich współpracuje z WSB w Gdańsku.  Dlatego możesz studiować w takich państwach jak Belgia, Białoruś, Bułgaria, Cypr, Dania, Francja Grecja, Islandia, Litwa, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Słowacja,  Turcja, Włochy

Studia za granicą i dwa dyplomy
W WSB w Gdańsku istnieje możliwość zdobycia aż trzech różnych dyplomów zagranicznych Uczelni.Wyższa Szkoła Bankowa zawarła porozumienie o współpracy m.in. z:

  • Groupe ESC Troyes's INBA we Francji  dyplom licencjata
  • Universita degli Studi del Sannio – Benevento- dyplom magisterski
  • Università degli studi Internazionali di Roma , Włochy -dyplom magisterski.

Umowy partnerskie o wymianie studenckiej
WSB w Gdańsku jest również partnerem zagranicznym Polessky State University z Białorusi. W ramach tej współpracy, studenci obu uczelni mogą wziąć udział w wymianie studenckiej na okres 1 semestru.