Staże, praktyki, praca

Dzięki nawiązanym kontaktom z pracodawcami zarówno z rynku lokalnego, jak i ogólnopolskiego, studenci i absolwenci WSB w Gdańsku mają dostęp do wielu ciekawych ofert praktyk, staży i pracy stałej oraz czasowej. 

PRAKTYKI

Praktyki są obowiązkowe. Uczestnicząc w praktyce zawodowej:

  • zdobędziesz doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłej pracy
  • zweryfikujesz swoje predyspozycje zawodowe
  • zaprezentujesz się potencjalnemu pracodawcy
  • zdobędziesz referencje.

 

Chcesz poznać oferty dostępnych praktyk zawodowych?
Zgłoś się do Biura Karier! Napisz na adres biuro_karier@wsb.gda.pl z podaniem Kierunku studiów oraz specjalności, otrzymasz informację zwrotną z aktualną listą firm, w których możesz odbyć praktykę. 

STAŻE

Staże są formą zatrudnienia oferowaną przez pracodawców i warto w oparciu o nie budować swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Program stażu oraz wymagania, jakie ma spełnić kandydat, przygotowuje konkretna firma i przekazuje je do Biura Karier WSB. Wiele staży jest płatnych więc w trakcie ich trwania będziesz otrzymywać wynagrodzenie.

Jak skorzystać ze stażu?

Aby aplikować na staż, należy się zarejestrować w Biurze Karier (złożyć kwestionariusz osobowy oraz załączyć CV).
 

OFERTY PRACY

Wiele firm w bazie danych Biura Karier składa interesujące oferty rekrutacyjne. Na prośbę pracodawców Biuro Karier może przygotować listę osób spełniających ich oczekiwania lub samodzielnie przeprowadzić rekrutację. Jeśli spełniasz wymagania, pracownik Biura skontaktuje się z Tobą drogą elektroniczną lub telefonicznie.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z dostępnymi ofertami pracy napisz na adres biuro_karier@wsb.gda.pl z podaniem Kierunku studiów oraz specjalności, otrzymasz informację zwrotną z aktualnymi ofertami pracy. 


Jako student WSB w Gdańsku możesz poszukiwać pracy również w trakcie Targów Pracy, które odbywają się na uczelni. Podczas Targów Pracy będziesz miał możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, zapoznania się z procedurami rekrutacyjnymi, oczekiwaniami firm oraz złożenia dokumentów aplikacyjnych.