O uczelni

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku należy do największego w Polsce holdingu edukacyjnego, skupiającego aż 10 uczelni. Od 20 lat utrzymujemy się w czołówce szkół niepublicznych w regionie. Według pracodawców jesteśmy najlepszą uczelnią niepaństwową w województwie pomorskim (według rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” przeprowadzonego w 2011 r.). Nasza wizja to przekazywanie wiedzy w sposób nowoczesny oraz kształcenie praktycznych umiejętności niezbędnych w świecie biznesu.

Z dniem 1 lipca 2013 r. Szkoła Wyższa Prawa i Dyplomacji w Gdyni została włączona w struktury Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Tym samym powstała jedna marka - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku.

Zobacz historię Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

Profesjonalizm poparty faktami
Wysoką jakość studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku potwierdzają otrzymane akredytacje i wyróżnienia, m.in.:Medal Europejski

  • prestiżowy Medal Europejski za kształcenie na studiach podyplomowych otrzymany w maju 2015 r i 2010 r. Komisja weryfikacyjna doceniła konkurencyjność, wszechstronność i dostępność studiów oraz ich praktyczne walory przydatne na rynku pracy
  • rekomendacja gdańskiej loży Business Centre Club, która uznała WSB za firmę rzetelną i wiarygodną
  • akredytacje PKA oraz FPAKE
  • akredytacja IACBE
  • wysokie pozycje zajmowane od lat przez WSB w rankingach uczelni wyższych.
    Wg. ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów na stopnia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie na uczelnie niepubliczne w roku akademickim 2017/2018 Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku znalazła się na pierwszym miejscu. Raport Logo BCC

Misja i rozwój
Misją Uczelni jest inwestycja w biznesową przyszłość swoich absolwentów, dlatego program studiów dostosowywany jest do wciąż zmieniających się warunków na rynku pracy oraz do oczekiwań pracodawców. Stale rozwijamy naszą ofertę edukacyjną, dzięki czemu w 2010 roku Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku uruchomiła Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni. Od roku akademickiego 2011/2012 oferujemy także renomowane studia MBA.

Współpraca zagraniczna
Uczelnia inwestuje również w rozwój na polu międzynarodowym. Aktywna współpraca z ponad 40 europejskimi uczelniami wyższymi daje studentom WSB możliwość studiowania za granicą w ramach programu Erasmus. Z kolei słuchacze wybranych kierunków studiów podyplomowych mają szansę zdobyć certyfikat Franklin University.

Studium Językow Obcych Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku zajęło I miejsce w skali całej Polski w rankingu najprężniej działających Centrów LCCI International Qualifications w styczniu i lutym 2012 roku. WSB w Gdańsku jest też jedynym w województwie pomorskim Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym EBC*L.

Twój czas, Twoje miejsce, Twoja Uczelnia